Corsa by Mat

Tuning Corsy - To forum ma na celu prezentację Waszych projektów, modyfikacji i tego wszystkiego co zrobiliście przy swoich Corsach aby poprawić fabrykę.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maćko
Nowy
Posty: 368
Rejestracja: 4 mar 2013, o 22:54
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Corsa by Mat

Post autor: Maćko »

Nie wiem jak to wygląda od drugiej strony, ale nie wystarczyłoby zmniejszyć grubości zderzaka w tym miejscu, zamiast wycinać go w całym przekroju?
Awatar użytkownika
Peter
Nowy
Posty: 351
Rejestracja: 20 gru 2012, o 22:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Corsa by Mat

Post autor: Peter »

Jak chcesz żeby nie było widać Intercoolera pomaluj go na czarno zawsze coś będzie się mniej rzucał się w oczy a z tym zderzakiem jak nie będziesz dawał halogenów to daj jakieś zaślepki w kolorze auta a otwór na ic zrob bardziej subtelnie i na pewno jakaś kratka typu plaster miodu czy cos podobnego by sie przydała bo szkoda żeby jakiś kamień czy cos innego zrobiło dziurę w IC ...
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: Mat »

No właśnie zderzak jest już maksymalnie odchudzony w tym miejscu, IC dotyka już ścianki przedniej. Wszystko przez ten kolektor który nie pozwalał głębiej schować chłodnicy ani IC. Spróbuję później czy da się zamontować siatkę jeśli nie to IC idzie na czarno a zderzak i tak zostanie wycięty, w sumie to autko ma zapi......ć a jak gdzie będzie coś wystawało to nie problem :D i tak maska będzie musiała być uchylona przy podszybiu więc niech moc będzie z nami :D aha takie IC mam po 30-40zł z pewnego żródła (oczywiście używane to jak raz na jakiś czas coś się spsuje to uśmiechnę się do Mamy po kieszonkowe:D) jak poskładam to dziś to się pochwalę co wymyśliłem :D
Awatar użytkownika
koziolek
Nowy
Posty: 296
Rejestracja: 27 lip 2010, o 17:26
Imię: Dawid
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa by Mat

Post autor: koziolek »

a jak byś przeciął zderzak w poziomie i zrobił większy wlot ? dobry fachowiec Ci to ogarnie i zaraz by Ci zaspawał dziury po halogenach :grin: wiem, że trochę dłubania ale mogło by to fajnie wyglądać :twisted:

tak na szybko zrobiłem przykład :pig:
Obrazek

-- 25 wrz 2013, o 12:28 --

aaa i gdzieś ostatnio słyszałem, że dorabiają kratki, np taki jaki masz wzór grila, taką zrobią Ci kratkę do wnęki o wymiarach jakie potrzebujesz :twisted:
Awatar użytkownika
Peter
Nowy
Posty: 351
Rejestracja: 20 gru 2012, o 22:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Corsa by Mat

Post autor: Peter »

Tak jak mówi koziołek załątać dziury po halogenach jak ich nie będzie lub zaślepki zrobić i pomalować w kolor auta ... a otwór dremelm poprawić i ładnie wyszlifować a potem kratka typu plaster miodu lub inna


tu masz zdjecie jak ja bym przycioł wlot na ic to co na żółto
Obrazek
Awatar użytkownika
koziolek
Nowy
Posty: 296
Rejestracja: 27 lip 2010, o 17:26
Imię: Dawid
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa by Mat

Post autor: koziolek »

oprócz zaspawania dziur po halogenach pisałem i powiększeniu całego zderzaka, a tym samym zwiększyła by się wnęka i IC by sie zmieścił :twisted:
musiałbyś przeciąć w poziome cały zderzak, powiedzmy na linii tego uchwytu na linkę i opuścić powiedzmy o 4cm, wprawny fachowiec w luki wspawał by jakieś kawałki ABS, a wykończyć trzeba by szpachlówką :pig:
Porszak podobnie robił swój front gsi po lifcie, ale nie dokładał tych 4cm :grin:

na fotce którą wrzuciłem zrobiłem juz troche większą wnękę niż jest w serii.
Obrazek
Awatar użytkownika
Peter
Nowy
Posty: 351
Rejestracja: 20 gru 2012, o 22:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Corsa by Mat

Post autor: Peter »

I wtedy będzie robiło robote
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: Mat »

Dobra póki co zderzak skończony w 80% dojdzie jeszcze siatka przed chłodnicę a IC prawdopodobnie zostanie tak jest, nie zależy mi aż na takim wypieszczeniu auta by było to ukryte bo po prostu się nie da, ciąć zderzaka nie będę bo każde cięcie i lepienie osłabi go a mnie satysfakcjonuje tak jak jest :D Na wiosnę może zrewiduje stan zderzaka i podmaluję tam gdzie trzeba. Jak to wygląda zobaczycie poniżej.

Obrazek

Obrazek

Wrażenia z jazdy...bezcenne :D krótki odcinek na zamkniętej drodze, bez maski , troche lipa ale sprawdzałem tylko czy jest moc :D no i jest moc jest :D ale póki nie wystroje nie ma sensu jeździć bo jeszcze kuku się może stać :D Póki co doładowanie w granicach 0,7b , trzeba to wystroić i wyregulować, dodatkowo założyć mbc i będzie git :d biegi delikatnie wyregulować i jakieś detale ale to już prawie koniec prac :D Banan z ryjka nie schodzi do teraz :D
Awatar użytkownika
STELMI
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 1331
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: STELMI »

Długo kazałeś czekać na takie fajne update`y, ale było warto! :)
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2013, o 09:10 przez STELMI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
artur_z1112
Nowy
Posty: 126
Rejestracja: 28 cze 2013, o 21:03
Imię: Artur
Lokalizacja: SIERPC
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa by Mat

Post autor: artur_z1112 »

Niech moc będzie z Tobą...
Robota ostatnio poszła do przodu, więc czekam na wykres z hamowni....

A powiedz ile docelowo chcesz dmuchać???
ARRGUSS
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: Mat »

Hehe taaa w dowodzie jest nadal 1.6 :D czas długi dlatego że praktycznie wszystko robiłem sam opierając się na wskazówkach znajomych i informacjach z tego forum oraz neta. Nie mam niestety kanału i pewne rzeczy musiałem robić pchając auto na kanał do sąsiada;/ ogólnie od czerwca kiedy to wyleciał z budy 1.6 miałem sporo do zrobienia w domu i starałem się dzielić obowiązki tak by przy autku zawsze coś zrobić ale jak widać prawie koniec :D za tydzień muszę wyjechać na miesiąc więc skończyć skończę albo po powrocie albo styczeń luty, choć ze strojeniem wolę poczekać do wiosny bo co to za strojenie w temperaturach po -20 na dworze i braku przyczepności na drogach których nie odśnieżyli zaskoczeni drogowcy :D To autko jeszcze przyniesie masę radości i parę miesięcy czekania mi tego nie zepsuje :D
Doładowanie myślę że chce w granicach 1.0b - 1.1b, więcej nie potrzebuje, jeśli wierzyć wykresom poprzedniego właściciela autko było wystrojone na 290KM/401Nm, ale okaże się za jakiś czas czy to ściema była czy prawda.
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: Mat »

Nie myślałem że takie coś napiszę ale proszę Admina o zamknięcie tematu, corsa miała przygodę po której uszkodzona została lekko podłużnica, z racji tego że zmieniłem pracę nie mam czasu jej naprawić ani dalej bawić się w mechanika ;/ Do stycznia corsa może pójdzie tak jak jest, jeśli się nie sprzeda to od stycznia leci na części.
Awatar użytkownika
koziolek
Nowy
Posty: 296
Rejestracja: 27 lip 2010, o 17:26
Imię: Dawid
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa by Mat

Post autor: koziolek »

o f..ck ! :bardzozly: szkoda takiego projektu...

może jednak uda Ci sie znaleźć czas i naprawisz corsine
Awatar użytkownika
Maćko
Nowy
Posty: 368
Rejestracja: 4 mar 2013, o 22:54
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Corsa by Mat

Post autor: Maćko »

Nie odpuszczaj tak łatwo ._.
Awatar użytkownika
gustlik
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 8 lis 2013, o 15:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa by Mat

Post autor: gustlik »

Szkoda żeby tyle roboty się zmarnowało :(
Zablokowany

Wróć do „Nasze Projekty”