IMMO kill x20se

Wszystkie informacje o elementach układu elektrycznego Corsy B.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wydra9
Użytkownik Premium
Posty: 808
Rejestracja: 22 maja 2009, o 23:14
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: C20NE
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

IMMO kill x20se

Post autor: Wydra9 »

Hej chciałbym zrzucić immobilizer z komputera z Omegi B x20se, samemu niestety nie udało mi się tego zrobić, nie znalazłem oprogramowania itd. Wsad z eepromu mam zczytany więc byłoby to na zasadzie wymiany plików oczywiście nie za darmo... Znacie kogoś lub ktoś z was to robił?
Corsillac
Świeżak
Posty: 89
Rejestracja: 24 gru 2011, o 22:28
Imię: Meff
Lokalizacja: KCH
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: IMMO kill x20se

Post autor: Corsillac »

Jaki tam masz sterownik?
Awatar użytkownika
Wydra9
Użytkownik Premium
Posty: 808
Rejestracja: 22 maja 2009, o 23:14
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: C20NE
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: IMMO kill x20se

Post autor: Wydra9 »

Hej. Motronic 90 492 381 HG, teraz jeżdżę na sterowniku Motronic 90 457 096 PQ, jest starszy i o wiele większy od tego nowszego, no i fabrycznie nie ma immo, chciałbym sprawdzić czy auto nie będzie lepiej się zachowywać na nowszej rewizji sterownika
Corsillac
Świeżak
Posty: 89
Rejestracja: 24 gru 2011, o 22:28
Imię: Meff
Lokalizacja: KCH
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: IMMO kill x20se

Post autor: Corsillac »

Z którego scalaka masz wsad?
Awatar użytkownika
Wydra9
Użytkownik Premium
Posty: 808
Rejestracja: 22 maja 2009, o 23:14
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: C20NE
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: IMMO kill x20se

Post autor: Wydra9 »

Z tego duzego na podstawce, z eepromu kasowanego swiatlem :)
Corsillac
Świeżak
Posty: 89
Rejestracja: 24 gru 2011, o 22:28
Imię: Meff
Lokalizacja: KCH
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: IMMO kill x20se

Post autor: Corsillac »

Interesuję się od niedawna tematem immo off ze sterowników i napiszę Ci tyle, że jest to wiedza tajemna, silnie chroniona i nikt tą wiedzą podzielić się nie chce. Więcej informacji niż w polskim internecie jest na forach zagranicznych. Jeśli dobrze mi się wydaje, to masz wsad do pamięci z mapami zapłonu/paliwa. Nie wydaje mi się, że jest tam coś od immobilaizera. To co Cię powinno interesować, to scalak HC05B8, taki powinien być w środku i w nim jest to, co Cię interesuje. Tu masz linki, które mogą Cię zainteresować, na nich oparłem swoją wypowiedź: https://www.digital-kaos.co.uk/forums/s ... mmo-hc05b8, https://www.digital-kaos.co.uk/forums/s ... 5-immo-off. Można jeszcze pogrzebać tutaj: https://www.carhelp.info/forums/showthread.php?t=6100, po pobieżnym zapoznaniu się z tym tematem operują na wsadach z pamięci 24C02 i 27C512. Może trochę pomogę tymi linkami. W każdym razie szybciej będzie oddać to do człowieka, który się tym zajmuje zawodowo, jednak nie licz na uzyskanie jakiejkolwiek sensownej wiedzy w tym temacie.
Awatar użytkownika
Wydra9
Użytkownik Premium
Posty: 808
Rejestracja: 22 maja 2009, o 23:14
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: C20NE
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: IMMO kill x20se

Post autor: Wydra9 »

No niestety w dobie internetu swoja wiedze trzeba chronić, pomożesz jednemu a 1000 innych osób na tym zarobi :) No cóż dlatego założyłem temat może ktoś się tym zajmuje zajmował ma sprzęt lub zna kogoś kto ma sprzęt i się zajmuje lub się zajmował i pomoże :) Auto narazie jeździ na sterowniku 90 457 096 PQ w którym immo wyłącza się poprzez podpięcie jednego pinu do 12V, już nie pamiętam którego ;)

****

Po przeczytaniu tych watków co kolego przesłałeś jednak sie okazało że nie prawidłowy eeprom zczytałem, z drógiej strony płyty był sobie mały scalaczek w obudowie SO8 o nazwie b58253 czyli 24C02, i najprawdopodobniej na nim jest immo musze zobie ogarnąć przystawke do SO8 i spróbuje go zaczytać... Jeśli pójdzie to kupuje scalaczek 24C02 i montuje...
Corsillac
Świeżak
Posty: 89
Rejestracja: 24 gru 2011, o 22:28
Imię: Meff
Lokalizacja: KCH
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: IMMO kill x20se

Post autor: Corsillac »

Jak zrzucisz wsad do pliku to możesz spróbować wrzucić na to pierwsze forum co Ci wysłałem, jest szansa, że ktoś odeśle Ci plik z usuniętym immo. Gdyby się udało, to porównaj później w edytorze szesnastkowym które pozycje się zmieniły.
Awatar użytkownika
Wydra9
Użytkownik Premium
Posty: 808
Rejestracja: 22 maja 2009, o 23:14
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: C20NE
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: IMMO kill x20se

Post autor: Wydra9 »

No coz wsad wrzuciłem do programu immo tool 26 wybrałem odpowiedni sterownik wybrałem plik ze wsadem z tej pamięci 24c02 coś tam się zmieniło, mianowicie zakrzaczkował nr vIN auta i niestety mruga check auto nie odpala... może coś jeszcze powinienem spreparować?
Corsillac
Świeżak
Posty: 89
Rejestracja: 24 gru 2011, o 22:28
Imię: Meff
Lokalizacja: KCH
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: IMMO kill x20se

Post autor: Corsillac »

Daj zapytanie na tych forach, może coś odpowiedzą, może to nie jednak nie ten wsad jest potrzebny. Jak masz rozebrany sterownik to wrzuć też zdjęcie.
Awatar użytkownika
Wydra9
Użytkownik Premium
Posty: 808
Rejestracja: 22 maja 2009, o 23:14
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: C20NE
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: IMMO kill x20se

Post autor: Wydra9 »

A wez i sie z nimi po rusku dogadaj :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Elektryczny”