Test długodystansowy 2 litrowej corsy 15.000

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych i diesla montowanych w Corsie A.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
=JUHol=
Weteran
Posty: 1387
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Test długodystansowy 2 litrowej corsy 15.000

Post autor: =JUHol= »

Heja! Dzisiaj stuknęło mi 15000 kilometrów odkąd mam 2-litroofke... Co moge powiedzieć - jestem naprawde super zadowolony, szczerze powiem że nie przypuszczałem że ta konfiguracja wytrzyma. Dzisiaj moge powiedziec z czystym sumieniem ze nie jest to jakas makabra dla biednej małej corsy....

Co było, co jest:

- Silnik wsadzony i jeżdzony od 20 czerwca 2005
- przejechany dystans - 15000 kilometrów
- w tym czasie były dwie zmiany oleju po 8 tys i wczoraj....
- klocki - hmmm.... szybko - po jakichs 8 tys wymienilem (ATE).... teraz mam przejechane na tych 7tys, ale widze ze jeszcze troche ich zostało - jakies 3/5... wnioskuje ze palowanie auta i proba nacieszenia sie poszla w mocna eksploatację
- sprzęgło - ma przejechane 20tys, z czego 5 tys jak wiadomo na 1,3... czasami zdarza sie uslizg na IV biegu... nie wiem jeszcze jak wyglada i czy uslizgi nie byly spowodowane warunkami atmosferycznymi (brak oslony)
- zerwana linka od recznego - coz nie pierwsza i nie ostatnia (nie od jazdy bokiem)
- spalone zarowki (2x postojowka, 1x stop, 1x przeciwmgielna)
- wczoraj na stacji diagnostycznej chcialem wybadac co tam w podwoziu.... wsztstkie gumy - koncowki drazkow, wahaczy, wszystko jest ok! dodam ze nie ruszalem tego i jest to co przyjechalo z niemiec
- sprawnosc amorkow przednich spada jak w seryjnym aucie.... nie pamietam cyferek, ale zuzycie jak sie okazuje jest "normalne", tyl wiadomo, tak samo
- wydech po 15 tys, wyglada tak jak 15 tys temu :oko: nie jest wypalony, ani zardzewiały
- wymienilem szczotki w alternatorze, po juz sie zaczynalo przygasanie swiatel na postoju, poza tym ladowanie bylo za duze...
- w lublinie - czesc to wie - wymiana paska; tyklo ze wzgledu na to ze byl zalozony za dlugi
- przy tych wszystkich mrozach, raz JEDYNY raz corsa mi nie odpalila, nie wiem co bylo bezposrednia przyczyna, ale nocka w garazu pomogla... wymienione byly swiece wtedy - co prawda poprzednie nie wykazywaly jakis tam "niedociagniec"
- dwa razy wystrzelil bezpiecznik od wycieraczek - powodem bylo przetarcie kabelka

Srednie spalanie to ok 10litrow / 100 kilometrow - jazda głównie po mieście... nie powiem ze oszczedzam auto, bo naprawde jezdze dosyc szybko

Podsumowujac - jezeli ktos sie zastanawia na budowa, ale boi sie ze eksploatacja bedzie kosmiczna ze wzgledu np przez duze zuzycie niektorych elementow, to moze sie nie martwic - bo jest mniej wiecej tak jak w serii :oko:
Obrazek
Awatar użytkownika
Staneq
Post Mistrz
Posty: 2460
Rejestracja: 8 lis 2004, o 17:40
Imię: Michał
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Staneq »

fajne podsumowanko.. :)2

Zycze aby kolejne xx kkm było równie bezproblemowe..
Było c14se
arts
Forum Master
Posty: 4329
Rejestracja: 9 cze 2001, o 02:00
Lokalizacja: WPR ............
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: arts »

tylko pozazdroscic tak malej awaryjnosci, w kwesti awaryjnosci lepiej zebym o swoim c10 nic nie mowil :lol: bo znowu strzeli jakiegos focha :oko: juhol ty lepiej niepierdziel o zarowkach i paseczkach tylko zdradz co dalej bedziesz kombinowal w kwesti wiekszej sily nioszenia juholowozu :0 :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
=JUHol=
Weteran
Posty: 1387
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: =JUHol= »

no plany sa (podwojne), ale narazie nic nie mowie zeby nie zapeszyc... :oko:
Obrazek
Awatar użytkownika
geo022
Swój
Posty: 822
Rejestracja: 14 lut 2005, o 12:32
Lokalizacja: Piekary
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: geo022 »

Juhol = nie pozostaje nic innego jak pogratulowac 8-) troszke problemow z wlozeniem miales ale jak widac wysilek się opłacił :) zycze dalszej bezawaryjnej jazdy topic pewno zmotywuje kogos kto siedzi w domciu i meczy sie wrzucic 2,0 czy nie wrzucic zeby jednak nie bac się 2-litrówek :)
arts
Forum Master
Posty: 4329
Rejestracja: 9 cze 2001, o 02:00
Lokalizacja: WPR ............
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: arts »

=JUHol= pisze:no plany sa (podwojne), ale narazie nic nie mowie zeby nie zapeszyc... :oko:
2 silniki ... ambitny plan :lol:
Obrazek
Górniol
Nowy
Posty: 104
Rejestracja: 17 maja 2005, o 00:37
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Górniol »

fajne podsumowanko, w sumie nic sie nie wysrało f13 wytrzymuje i wogóle,
w CA fridka juz c20ne siedzi za pare dni bedzie pewnie jezdzic, a za niedlugo sam mam zamiar uzbroic sie w taki własnie motor i fajnie jest przeczytac opinię kogoś kto ma z tym stycznosć i pisze, że wszystko zuzywa sie jak praktycznie w seri tylko ma trochę wiekszy apetyt na benzyne :)

ps juhol... czy jeżdząc oszczednie i ekonomicznie bylbys w stanie zejsć do spalania 8l/100 ??
tak tylko pytam z ciekawosci, no i w jakich granicach jest spalanie na trasie?? chyba, ze non stop masz cięzka nogę nie oszczedzasz auta

pozdro ;)
Obrazek

C20XE juz niedługo :)
Awatar użytkownika
-=kLaRi=-
Support Team
Support Team
Posty: 3290
Rejestracja: 23 lip 2004, o 10:49
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: -=kLaRi=- »

Juhol : Gratuluje .Super ze wszystko wyszlo itd :) ciekawe co tam wydlubiesz .....
Ja swoim zrobilem 16tys i tak samo jak ty bylem zadowolony do konca...

Ze spalaniem w miescie ciezko jest zejsc do 8... ,najbardziej realna cyfra to 10 ,minimum to 9.
Kiedyś CORSCHE :) Corsa B 1994 c20xe... :)
Teraz Audi A3 Sportback S-Line 2012 2.0TDI CR 170->210KM , Pakiet zderzaków S3, 19" + gwint i czerwone pasy :D
https://www.facebook.com/KolorowePasy/
arts
Forum Master
Posty: 4329
Rejestracja: 9 cze 2001, o 02:00
Lokalizacja: WPR ............
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: arts »

trzeba chyba miec mega cierpliwosc zeby zejsc do 9L niestety to jest 2.0 wiec swoje musi wypic, mi jeszcze nie udalo sie zejsc ponizej 10L :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
-=kLaRi=-
Support Team
Support Team
Posty: 3290
Rejestracja: 23 lip 2004, o 10:49
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: -=kLaRi=- »

Mi na trasie 6.2l /100km ale przy predkosci sredniej 80-90... Staneq swiadkiem... ;)
Kiedyś CORSCHE :) Corsa B 1994 c20xe... :)
Teraz Audi A3 Sportback S-Line 2012 2.0TDI CR 170->210KM , Pakiet zderzaków S3, 19" + gwint i czerwone pasy :D
https://www.facebook.com/KolorowePasy/
Awatar użytkownika
D12
Weteran
Posty: 1835
Rejestracja: 15 mar 2005, o 21:52
Imię: Daniel
Model auta: Corsa B
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Test długodystansowy 15.000

Post autor: D12 »

=JUHol= pisze:Heja! Dzisiaj stuknęło mi 15000 kilometrów odkąd mam 2-litroofke... Co moge powiedzieć - jestem naprawde super zadowolony, szczerze powiem że nie przypuszczałem że ta konfiguracja wytrzyma. Dzisiaj moge powiedziec z czystym sumieniem ze nie jest to jakas makabra dla biednej małej corsy....
Gratuluje ładnego wyniku, a blacha jak się trzyma w twoim aucie ?
STOP Pijanym kierowcom
Awatar użytkownika
=JUHol=
Weteran
Posty: 1387
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: =JUHol= »

@D12

Blacha jest ok.... przegladalem wszystkie newralgiczne punkty (mocowania) itd i wszystko jest w normie... gorzej na zewnatrz... zachcialo sie poszerzen to teraz popekana szpachloofka w niektorych miejscach... :( idzie do lakierowania auto jakos w czerwcu/lipcu

@Górniol

Spalanie ponizej? raczej malo realne... na trasie pali 8-9.... kiedys jak zapomnialem wziac kase i sie okazalo ze musze dojechac do domku na tym co mam (~5l) jakies 90km - udało się... ale nie umiem tak jezdzic

@arts

prawdopodobnie beda 2 silniki :)
Obrazek
gejzer6
Swój
Posty: 519
Rejestracja: 14 sty 2006, o 14:15
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: gejzer6 »

tylko pozoazdrościc :oko:
Awatar użytkownika
szajboos
Nowy
Posty: 343
Rejestracja: 23 sie 2005, o 08:14
Lokalizacja: Racibórz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: szajboos »

Juhol czyżbyś chciał zrobić coś takiego jak niemcy? 2xc20let podkręcone. Łączna moc to ok. 700KM.

Gratuluje przebiegu i życze kolejnych co najmniej 15tys. km
mam nadzieje, że moja będzie chodzić podobnie
K I L L E R
Nowy
Posty: 286
Rejestracja: 6 paź 2005, o 22:35
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: K I L L E R »

Oby tak dalej, gratuluje :oko:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
=JUHol=
Weteran
Posty: 1387
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: =JUHol= »

szajboos pisze:Juhol czyżbyś chciał zrobić coś takiego jak niemcy? 2xc20let podkręcone. Łączna moc to ok. 700KM.
nie nie..... lepiej nie
Obrazek
leśnik
Świeżak
Posty: 86
Rejestracja: 10 maja 2005, o 19:49
Lokalizacja: Chełm
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Test długodystansowy 15.000

Post autor: leśnik »

=JUHol= pisze: sprzęgło - ma przejechane 20tys, z czego 5 tys jak wiadomo na 1,3... czasami zdarza sie uslizg na IV biegu... nie wiem jeszcze jak wyglada i czy uslizgi nie byly spowodowane warunkami atmosferycznymi (brak oslony)
Jaki wpływ na pracę sprzęgła ma brak osłony - szczególnie przy takich warunkach jakie panują teraz ?

Czy jest możliwość założenia oryginalnej osłony , trzeba ją przerabiać czy nie podejdzie ?
kristo
Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 22 sty 2003, o 22:22
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Test długodystansowy 15.000

Post autor: kristo »

leśnik pisze:
=JUHol= pisze: sprzęgło - ma przejechane 20tys, z czego 5 tys jak wiadomo na 1,3... czasami zdarza sie uslizg na IV biegu... nie wiem jeszcze jak wyglada i czy uslizgi nie byly spowodowane warunkami atmosferycznymi (brak oslony)
Jaki wpływ na pracę sprzęgła ma brak osłony - szczególnie przy takich warunkach jakie panują teraz ?

Czy jest możliwość założenia oryginalnej osłony , trzeba ją przerabiać czy nie podejdzie ?
Ja też nie mam osłony- bo stara mi nie pasowała. W sumie muszę jakąś dorwać bo zupełnie o tym zapomniałem. :oops:
Obrazek
Awatar użytkownika
=JUHol=
Weteran
Posty: 1387
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: =JUHol= »

nie wiem jaki ma wplyw... ale domniemam ze jezeli tarcza sprzegla jest nie oslonieta to i wilgoc i inne syfy tam sa... po cos to jest...
z mojej f10 nie pasuje, czyli by trza wstawic tam jakas blaszke
Obrazek
Awatar użytkownika
sierak
Weteran
Posty: 1551
Rejestracja: 8 lut 2001, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: sierak »

No to jest co swietowac .. 15tys to okragla sumka :-D

Lepiej zdradz co nastepne ... :-D he???
była Corsa A GSI E16SE | jest Rodzinne Kombi
webActive :: profesjonalnie i z pasją
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”