Jak na zimnym zgaśnie nie chce zapalić przez chwile.

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych i diesla montowanych w Corsie A.
ODPOWIEDZ
llionn
Nowy
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2005, o 20:07
Lokalizacja: Lublin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Jak na zimnym zgaśnie nie chce zapalić przez chwile.

Post autor: llionn »

Kiedy moja corsa zgaśnie na zimnym silniku (zaraz po odpaleniu) nie chce zapalić od razu.( dodam iż gaśnie zazwyczaj jak wsiądzie do niej żona bo sprzęgło inaczej jest ustawione niż w jej autku - więc problemem nie jest gaśnięcie tylko ponowne odpalenie) Teraz to jeszcze nie taki wielki problem ale jak się tak zdaży kiedy bedzie mróz to nie wiem czy akumulator da rade z minute kręcić rozrusznikiem bo tyle zajmuje ponowne jej odpalenie.
Corsa A 1.2i 91r
Awatar użytkownika
geo022
Swój
Posty: 822
Rejestracja: 14 lut 2005, o 12:32
Lokalizacja: Piekary
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Jak na zimnym zgaśnie nie chce zapalić przez chwile.

Post autor: geo022 »

llionn pisze:moja corsa zgaśnie na zimnym silniku (zaraz po odpaleniu) nie chce zapalić od razu.( gaśnie jak wsiądzie do niej żona ) .
odpowiedź na Twoje pytanie jest w Twojej wypowiedzi -nie wpuszczaj żony za kółko :-D :-D
Awatar użytkownika
D12
Weteran
Posty: 1835
Rejestracja: 15 mar 2005, o 21:52
Imię: Daniel
Model auta: Corsa B
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Jak na zimnym zgaśnie nie chce zapalić przez chwile.

Post autor: D12 »

llionn pisze:( dodam iż gaśnie zazwyczaj jak wsiądzie do niej żona bo sprzęgło inaczej jest ustawione niż w jej autku
Nie dawać żonie samochodu jeżeli nie czuje sprzęgła.

llionn pisze:więc problemem nie jest gaśnięcie tylko ponowne odpalenie)
Raczej problematyczne są obydwie kwestie.


P.S. Jaki silnik ?
llionn
Nowy
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2005, o 20:07
Lokalizacja: Lublin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: llionn »

Silnik c12nz - wielkim problemem to nie jest ale dziwi mnie fakt żę zapala rano tak prz 0 stopniach bez najmniejszego problemu a jak się tak zdaży że zgaśnie (nie sama z siebie odrazu dodam) to już krecic i krecic tyrzeba rozrusznikiem.
Myślałem że może po odpaleniu dostaje wiecej bezyny i jak tak zgasnie to swiece zalewa ale czekam na wasze pomysły.
Corsa A 1.2i 91r
Awatar użytkownika
AdamXXL
Post Mistrz
Posty: 2554
Rejestracja: 24 kwie 2001, o 02:00
Lokalizacja: Bolesławiec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: AdamXXL »

najczęściej może być to związane z aparatem zapłonowym, tak wiec palec rozdzielacza i kopułka do sprawdzenia/wyczyszczenia
Obrazek.. Wybierz sobie cel, a potem idź... idź pod prąd
Corstek
Nowy
Posty: 448
Rejestracja: 9 kwie 2003, o 02:01
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Corstek »

Mam identycznie tzn. mialem zeszlej zimy. Zapalala przy -20, bez jakichs wiekszych problemow i zawsze za pierwszym razem, a jak zgasla to u mnie trzeba odczekac minimum 30 sekund, ale lepiej kolo minuty, wtedy odpala na nowo bez problemu. Przy probie odpalenia, slychac takie szuranie jakby cos z bendiksem. Dodatkowo u mnie jadac na 1 tuz po ruszeniu i zatrzymujac sie przed uliczka potrafi sam zgasnac.

Opisywalem kiedys to i stanelo na tym, zeby sprawdzic wtryski i akumulator. Aku sprawny b. dobrze, a na wtryskach sie nie znam, wiec staram sie rozgrzac silnik troche na poczatku, a pierwsze chamowanie na mrozie to LFB, prawa na gazie i na obrotach trzymam :grin:
Z tego co sie dowiadywalem to moze byc to jeszcze cos z alternatorem, rozrusznikiem albo DIS'em. U mnie kable i swiece odpadaja, bo nowe byly.
B x14sz
llionn
Nowy
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2005, o 20:07
Lokalizacja: Lublin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: llionn »

Dla mnie to taka sama zagatke jak odpalanie na 3 garach czasami (po nocy)mimo iż wymieniłem palec rozdzielacza, kopułke, przewody, akumulator, sonde lambda, świece - wszystkie te części orginalne i dalej żadnej poprawy.
Ta corsa poprostu nie pozwala mi o sobie zapomnieć. Jak było już wszystko dobrze to osłona przegubu i łożysko do wymiany więc chwilowo odpuszczam z szukaniem usterki kiepskiego odpalania.
Corsa A 1.2i 91r
BRAWIMEX
Nowy
Posty: 264
Rejestracja: 6 sie 2004, o 11:14
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: BRAWIMEX »

Proponuje lekturę mojego "autorstwa"
http://forum.tuning.info.pl/viewtopic.php?t=45300
Usterki CA na gaźniku ale praktycznie w systemie dozowania paliwa tylko różnica :oko:
wszystko o gaźnikach http://www.gaznik.pl
Obrazek
llionn
Nowy
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2005, o 20:07
Lokalizacja: Lublin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: llionn »

  • Dobrze a czy to ma jakiś odpowiednik w silniku z wtryskiem ? Jeżeli tak to napiszcie o co mam pytać w sklepie żeby mnie dobrze zrozumieli
Siłownik / korektor przerywania ssania tz., pull down w gaźniku
/jeśli silnik szczególnie rano pracuje jak na trzy gary to już wiesz co wymienić lub zregenerować/ całkowicie uszkodzony –trudności w uruchomieniu zimnego silnika
[/list][/quote]
Corsa A 1.2i 91r
BRAWIMEX
Nowy
Posty: 264
Rejestracja: 6 sie 2004, o 11:14
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: BRAWIMEX »

No to akurat tyczy się gaźnika :oko:
Myślę, ze:

ad 1. albo leje Ci wtryskiwacz / może cały monowtrysk jest juz do d.../

ad 2. choć nowa uszkodzona może być sonda przekazuje błędne informacje o składzie mieszanki. Jest to opel więc komputer może tego jeszcze nie wykrył./może on sam jest uszkodzony/
Na zimnym silniku dozuje dziwnie bogatą mieszankę czego efektem może byc praca na tz., trzy gary.

ad 3. sprawdz również aparat zapłonowy / bosch brunatna kopułka - lucas czarna chyba ze delco duza czarna/
Wyczyść styki czujnika Halla, jeśli to delco sprawdz odśrodkowy regulator wyprzedzenia zapłonu.

ad 4. trudności w zapalaniu mogą być objawem zle ustawionego zapłonu

ad 5. jak się ma czystość filtra powietrza

ad 6. może silniczek krokowy.
wszystko o gaźnikach http://www.gaznik.pl
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”