Jak rozkodować seryjne radio?

ODPOWIEDZ
pedr0s
Nowy
Posty: 146
Rejestracja: 5 wrz 2004, o 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pedr0s »

podaj model tego dudnika jeszcze...
Opel Corsa A 1.2 S :::.55 KM.::: ::: 5 DzwiowY LanS edit by pedr0s :::

I co z tego że mały, skoro może dostarczyć nam naprawdę sporo radości!
pedr0s
Nowy
Posty: 146
Rejestracja: 5 wrz 2004, o 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pedr0s »

AS przy wlaczaniu przez 5 sek . Jeśli nie da nic się wprowadzić kodu z klawiatury to włącz radio i zostaw na około 2h powinno się odblokowaś i przijąć kod
Opel Corsa A 1.2 S :::.55 KM.::: ::: 5 DzwiowY LanS edit by pedr0s :::

I co z tego że mały, skoro może dostarczyć nam naprawdę sporo radości!
Awatar użytkownika
-=kLaRi=-
Support Team
Support Team
Posty: 3290
Rejestracja: 23 lip 2004, o 10:49
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: -=kLaRi=- »

SC 202 ,303 to byly Blaupunkty a nie grundiki...
Kiedyś CORSCHE :) Corsa B 1994 c20xe... :)
Teraz Audi A3 Sportback S-Line 2012 2.0TDI CR 170->210KM , Pakiet zderzaków S3, 19" + gwint i czerwone pasy :D
https://www.facebook.com/KolorowePasy/
Awatar użytkownika
-=kLaRi=-
Support Team
Support Team
Posty: 3290
Rejestracja: 23 lip 2004, o 10:49
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: -=kLaRi=- »

A ja mam takiego samego bez jednego czy dwoch przyciskow i to blaupunkt ale peniw zasada dzialania bedzie taka sama.
Kiedyś CORSCHE :) Corsa B 1994 c20xe... :)
Teraz Audi A3 Sportback S-Line 2012 2.0TDI CR 170->210KM , Pakiet zderzaków S3, 19" + gwint i czerwone pasy :D
https://www.facebook.com/KolorowePasy/
pedr0s
Nowy
Posty: 146
Rejestracja: 5 wrz 2004, o 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pedr0s »

Włącz zapłon,włącz radio i poczekaj w takim stanie do pojawienia się na wyświetlaczu 10-ki lub mniejszej cyfry i czterech kresek "----".Wtedy przyciskami 1;2;3i4 kombinuj do woli aż w miejscu kresek ustawisz kod Twojego radia.Upewnij się,że jest taki jak ma być i wtedy nciśnij przycisk AS i trzymaj go do pojawienia się jakiejś zmiany na wyświetlaczu.Jeśli pojawią Ci się znów 4 kreski a cyfra je poprzedzająca zmniejszy się o 1,to znaczy,że masz niewłaściwy numer kodu. Jeśli natomiast napis SAFE nie nie zmieni Ci się w "----" nawet po godzinie oczekiwania to znaczy,żemasz niewłaściwy numer kodu. Jeśli natomiast napis SAFE nie nie zmieni Ci się w "----" nawet po godzinie oczekiwania to znaczy,że radio nie otrzymuje właściwych napięć zasilających
Opel Corsa A 1.2 S :::.55 KM.::: ::: 5 DzwiowY LanS edit by pedr0s :::

I co z tego że mały, skoro może dostarczyć nam naprawdę sporo radości!
pedr0s
Nowy
Posty: 146
Rejestracja: 5 wrz 2004, o 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pedr0s »

I jak ??
Opel Corsa A 1.2 S :::.55 KM.::: ::: 5 DzwiowY LanS edit by pedr0s :::

I co z tego że mały, skoro może dostarczyć nam naprawdę sporo radości!
gesio
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 24 lut 2004, o 20:00
Lokalizacja: bytom
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: gesio »

hej.napisz mi na pw model radia i nr fabryczny, powinno obyc sie bez wiekszych problemow.pozdrawiam
djflix
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 5 mar 2007, o 09:59
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Problem z Philips CAR 400

Post autor: djflix »

Koledzy, mam problem z radiem CAR 400. Na początku zgubiłem kod, wpisałem 2 razy błędny - żonka twierdziła że pamięta ;) i zostało mi 8 prób. Później w dziwny sposób straciłem jeszcze dwie próby, zostało 6 prób. Znalazłem w końcu oryginalny kod w dokumentach, ale radio musiało odczekać na włączonym zapłonie około 1,5 godz, a nie jak pisali w instrukcji 10 minut. Ale udało się. Potem musiałem odłączyć akumulator, udało się rozkodować radio, pokazywał 10 prób, wpisałem kod, ruszyło. Teraz znów odłączałem aku, i nie moge wejść w tryb podawania kodu, wyświetla się SAFE. Problem w tym że w instrukcji jest napisane: "wcisnąć w przytrzymać przycisk AS- 15". Następny punkt mówi "Włączyć radio przyciskiem 1 (gałka) i trzymać wciścnięty przycisk AS aż do usłyszenia sygnału". Wygląda na to że w pierwszym punkcie trzeba wcisnąć dwa przyciski (AS i 15 czyli szukanie do przodu), a w drugim punkcie tylko AS. W Oplu powiedzieli mi że nie spotkali się z tym że trzeba wciskać 2 przyciski, że wciska się tylko AS, a w instrukcji jest pewnie błąd. A jeśli na prawdę trzeba wciskać oba przyciski na raz, to kiedy trzeba puścić przycisk 15? Koledzy, jak jest na prawdę?

Zapytacie jak mi się udało wejść w tryb kodu poprzednio? A no właśnie, przez jakiś przypadek. Zanim mi się udało to też kombinowałem z tymi dwoma przyciskami i zawsze za którymś razem zaskoczyło. A teraz widać przypadki mnie opuściły i nie chce zaskoczyć ani z dwom przyciskami ani tylko z AS... Czy to możlwe że radio znów musi odczekac swoje mimo że nie wpisałem błędnego kodu?

Dodam że radio ma właściwe zasilania, bo reaguje na kluczyk, na gałkę i w Oplu powiedzieli ze zasilania są ok, kazali czekać. Tylko pytanie czy jak zostawię autko w garażu z włączonym zapłonem, czy coś się nie zwali, w starszych samochodach groziło to spaleniem cewki zapłonowej...
Pozdrawiam
DJFLIX
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: endo »

trzymasz tylko as, moze zapomniales wlaczyc zaplon przy calej operacji? wylaczasz radio, przekrecasz kluczyk, trzymasz as, wlaczasz radio, czekasz chwilke i gasnie safe, a pojawiaja sie kreski od wpisywania kodu
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
djflix
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 5 mar 2007, o 09:59
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: djflix »

No właśnie tak robię, i nic, jedynie cały czas świeci się SAFE i nie chce wejść w tryb podawania kodu :( Już zastanawiam się czy może przycisk AS nie jest mechanicznie uszkodzony i raz styka a raz nie, i myślę czy by nie rozkręcić panelu i nie sprawdzić? Mam tylko nadzieję że przez kombinowanie z przyciskiem szukania do przodu nie zablokowałem radia na amen...

Ps. Widzę "endo" po zdjęciu że chyba jesteśmy sąsiadami, między nami jedynie niewielki pas lotniska :)
Pozdrawiam
DJFLIX
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: endo »

sprobuj jeszcze odlaczyc akumulator - moze pomoze. ewentualnie zostaw wlaczone radio na kilka godzin - moze zostalo tylko pare prob i zaczelo blokowac na jakis czas wklepywanie kodu (przy ostatniej probie 24h)
djflix pisze:Ps. Widzę "endo" po zdjęciu że chyba jesteśmy sąsiadami, między nami jedynie niewielki pas lotniska :)
ja tam nie mieszkam, autko jest mobilne i czasem gdzies nim jeszcze jezdze :oko: ale mieszkam nie tak daleko od lotniska
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
djflix
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 5 mar 2007, o 09:59
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: djflix »

Niby próbowałem odłączyć aku na chwilę i nic nie dało, ale spróbuję go odłączyć jeszcze na trochę dłużej.

Wiem że po kilku próbach trzeba odczekać, miałem tak poprzednio, kiedy zostało 6 prób, ale wtedy na wyświetlaczu było: 6SAFE, a teraz jest tylko SAFE... i nie wpisałem ani razu błędnego kodu.
Pozdrawiam
DJFLIX
mareku
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 9 lut 2007, o 19:45
Lokalizacja: p-ń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: mareku »

przedwczoraj mialem podobny problem, ale zrobilem jak ktos tam wyzej pisal
wlaczyc zaplon
przy nacisnietym AS wlaczyc radio
oczywiscie przez jakis czas SAFE, ale odczekalem swoje przeszlo w CODE a potem ----
wpisac kod
nacisnac na 5-10s AS az radio piknie i dziala

2 dni temu chyba z 1,5 h szukalem po roznych forach, ale udalo sie

pozdrawiam i zycze powodzenia ;)
djflix
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 5 mar 2007, o 09:59
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: djflix »

No więc tak: odłączyłem w weekend akumulator na 2 dni, podłączyłem i od razu przy pierwszej próbie radio grzecznie poprosiło o kod. Tyle że zanim wpisałem kod do końca, radio się wyłączyło i teraz znów nie chce wejść w tryb kodu :(

Czy może być to objaw braku jakiegoś zasilania? jeśli tak to którego? Radio normalnie się włącza, reaguje na kluczyk, nie wiem co jest grane. Dodam że jakiś czas temu radio potrafiło poczas jazdy samo się wyłączyć, trzeba je było włączyć ponownie gałką i znowu przez jakiś czas grało. Trochę to było wqrzające, ale dało się przeżyć. Ale może to ma coś wspólnego z obecnymi probleami z rozkodowaniem?

I jaszcze jedno pytanko: jeśli rozkoduję radio i później wyłączę zabezpieczenie kodem, czy potencjalny złodziej będzie to widział na przykład po trybie mrugania diody? Bo jush mam dosyć ciągłych problemów z kodowaniem, a jak widzę w necie nawet zakodowane radio nie problem rozkodować, są kalkulatory. Szczerze mówiąc w razie czego to bardziej szkoda mi szyby niż radia... :)
Pozdrawiam
DJFLIX
Corstek
Nowy
Posty: 448
Rejestracja: 9 kwie 2003, o 02:01
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Corstek »

Moze cos Ci w stacyjce nie kontaktuje. Ja tak mialem, ze jak za mocno kluczyk przekrecilem to radio sie nie wlaczalo i trzeba je bylo recznie wlaczyc. W czasie jazdy tez mi sie czasem wylaczalo. Jak ruszalem kluczykiem to sie wlaczalo albo wylaczalo. Moze u Ciebie tez cos w stacyjce sie wyrobilo. Sproboj znalezc jakas dobra pozycje kluczyka. U mnie np. bylo to nie do konca przekrecony i lekko w dol pociagniety :)
B x14sz
djflix
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 5 mar 2007, o 09:59
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: djflix »

Corstek, jesteś wielki! Dokładnie tak jak mówiłeś, jak ruszam kluczykiem to radio się włącza i wyłącza. Przytrzymałem kluczyk pociągniety do dołu i bez problemu rozkodowałem radio! To było to. Mógłbym tak w nieskończoność cudować i nic bym nie zrobił... Dzięki stary za pomoc!
Pozdrawiam
DJFLIX
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car-Audio, CB-Radio”