wymiana licznika na taki z obrotkiem

Wszystkie informacje o elementach wnętrza Corsy B.
ODPOWIEDZ
owca00
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2006, o 21:10
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

wymiana licznika na taki z obrotkiem

Post autor: owca00 »

mam 2 pytania:
1. chciałem zmienić licznik bez obrotomierza na taki który go ma. na allegro jest ich pełno, ale one mają (z tego co zauważyłem) różne "k". co to "k" oznacza, i czy da się to jakoś zmieni, tak żeby pasował do mojej 1.4i z 1994r?.
2. mam kierownice bez poduchy. czy tą z poduchą da się przełożyć bez problemu, czy trzeba stosować jakieś naby?
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

Obrazek
owca00
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2006, o 21:10
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: owca00 »

szukałem, ale nie znalazłem, więc pytam, chyba że źle szukałem...
Awatar użytkownika
D12
Weteran
Posty: 1835
Rejestracja: 15 mar 2005, o 21:52
Imię: Daniel
Model auta: Corsa B
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: D12 »

owca00 pisze:mam 2 pytania:
1. chciałem zmienić licznik bez obrotomierza na taki który go ma. na allegro jest ich pełno, ale one mają (z tego co zauważyłem) różne "k". co to "k" oznacza, i czy da się to jakoś zmieni, tak żeby pasował do mojej 1.4i z 1994r?.
Sprawdź dobrze archiwum, o współcznnikach W=.... i k=..... było napisane dużo w dziale techniczne na tym forum. Musisz wiedzieć czy masz licznik na linke czy impulsator ( posiadasz ABS?) To taka duuża wskazówka :)
owca00 pisze: 2. mam kierownice bez poduchy. czy tą z poduchą da się przełożyć bez problemu, czy trzeba stosować jakieś naby?
Nic nie trzeba stosować żadnych przejściówek plug&play. 3 ramienna jest lepsza niż z poduchą.
P.S. Nie wiem jak rozwiązać problem klaskonu bo kiera z poduchą ma taśme. Nie wiem jakie rozwiązania ma kiera bez poduchy.

owca00 pisze:szukałem, ale nie znalazłem, więc pytam, chyba że źle szukałem...
szukaj po hasłach. Ale jak już kiedyś używałeś forum nie powinieneś mieć problemu. Użytkownik "Nanek" albo cos w tym stylu opisał jak podłączyć obrotek :)
Awatar użytkownika
Mihó
Nowy
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2006, o 19:37
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: wymiana licznika na taki z obrotkiem

Post autor: Mihó »

owca00 pisze:mam 2 pytania:
1. chciałem zmienić licznik bez obrotomierza na taki który go ma. na allegro jest ich pełno, ale one mają (z tego co zauważyłem) różne "k". co to "k" oznacza, i czy da się to jakoś zmieni, tak żeby pasował do mojej 1.4i z 1994r?.
2. mam kierownice bez poduchy. czy tą z poduchą da się przełożyć bez problemu, czy trzeba stosować jakieś naby?
Wiem że markos mnie zjebie, bo takich leni to się powinno tępić, ale mam dobry dzień, co mi tam - pomogę

1. Jak masz z 1994 samochód, to zakładam, że masz licznik na linkę. Sprawdź jakie masz W=... Jeśli fabrycznie miałeś koła 145/80R13, to będziesz miał W=1149. Później było 1125 albo 1121 dla większych silników. Generalnie będziesz miał przekłamanie, jakoś do 5% jeśli nie uda Ci się znaleźć z dokładnie takim przełożeniem. Instalację masz na 99% - jak nie, to tutaj masz jak zamontować wszystko: http://www.adamxxl.republika.pl/tools/obrotomierz.zip

2. Nie da się, są inne wielokliny. Szukaj fajnej kierownicy ale bez poduchy, skoro wcześniej jej nie miałeś
Opel. Technik die begeistert
Corsa C Z18XE, Vectra B X18XE, Trabant 1.1, PTS 3.8 V6, Trabant 601
owca00
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2006, o 21:10
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: owca00 »

dzięki za odpowiedź. poszukałem jeszcze trochę, tak jak mi doradził "D12" w postach "nanka" i już ściągnąłem to o obrotku. dzięki jeszcze raz bo kierownice prawie już kupiłem... a w takim (fabrycznym razem z prędkościomierzem) obrotomierzu da się jakoś ustawić to k? ABS-u nie mam.
Awatar użytkownika
Mihó
Nowy
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2006, o 19:37
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Mihó »

owca00 pisze:dzięki za odpowiedź. poszukałem jeszcze trochę, tak jak mi doradził "D12" w postach "nanka" i już ściągnąłem to o obrotku. dzięki jeszcze raz bo kierownice prawie już kupiłem... a w takim (fabrycznym razem z prędkościomierzem) obrotomierzu da się jakoś ustawić to k? ABS-u nie mam.
Skoro k=... to liczniki elektroniczne, to MOŻE w JAKIŚ sposób da się przeprogramować pamięć (jak w Vectrze B, Astrze G itd), ale ja tego nie potwierdzę. Możesz:

1. zaprojektować jakiś układ, który Ci będzie mnożył dwukrotnie ilość impulsów z impulsatora. Wtedy z jakimś przybliżeniem będziesz miał podawaną prędkość...

2. Przegub zewnętrzny po stronie kierowcy zastosować z modelu z ABS'em, dopasować czujnik ABS i będziesz miał odczyt prędkości

3. Sprzedać licznik elektroniczny i poszukać odpowiedniego dla Ciebie
Opel. Technik die begeistert
Corsa C Z18XE, Vectra B X18XE, Trabant 1.1, PTS 3.8 V6, Trabant 601
Awatar użytkownika
-=kLaRi=-
Support Team
Support Team
Posty: 3290
Rejestracja: 23 lip 2004, o 10:49
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: -=kLaRi=- »

Albo najprosciej kupic licznik na linke z obrotomierzem i kupic sama linke ;) odrkecasz nasadke impulsatora od slimaka w skrzyni i masz analogowy licznik i zadnych problemow z predkosciami;)
Kiedyś CORSCHE :) Corsa B 1994 c20xe... :)
Teraz Audi A3 Sportback S-Line 2012 2.0TDI CR 170->210KM , Pakiet zderzaków S3, 19" + gwint i czerwone pasy :D
https://www.facebook.com/KolorowePasy/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”