Corsa by Mat

Tuning Corsy - To forum ma na celu prezentację Waszych projektów, modyfikacji i tego wszystkiego co zrobiliście przy swoich Corsach aby poprawić fabrykę.
Awatar użytkownika
Bert150
Nowy
Posty: 124
Rejestracja: 4 sie 2008, o 18:59
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa by Mat

Post autor: Bert150 »

W zakładzie spawania plastiku Ci to na 100% zrobią, potem lakiernik Ci to ładnie wygładzi i będzie git. Daro ma zaspawany zderzak i nie narzekał na chłodzenie przy siniku 2,0 8v wiec i przy Twoim nie powinno być problemu.
Ps.
Mat pisze:Widziałem właśnie jak ma Bart...


Bert a nie Bart :-D :grin:
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: Mat »

Sorry, oglądałem wczoraj Simpsonów i tak mi jakoś się napisało :) Sorry :)

Tak więc w następnym tygodniu zderzaczek leci do spawania a później lakiernik polerując corsę od razu pewnie i zderzak wygładzi i pomaluje :) bo została mu jeszcze farba z malowania auta :)

Teraz muszę zobaczyć jak i gdzie się włącza halogeny i czy mam instalację, jeśli nie to muszę dorobić i będzie po kłopocie, w razie dorabiania przy braku ori instalacji jakie bezpieczniki dawać pod halogeny ? 20A ?
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: -=m&m=- »

seryjne x16xe w lato grzeje sie jak cholera wiec po zasłonieciu wlotu powietrza bedzie tylko gorzej ...
co do instalacji elektrycznej to ja oddałem do elektryka, wstawił orginalny włącznik (kupiony przeze mnie), podłaczył pod deske rozdzielczą, poprowadził ładnie w peszlu okablowanie i chyba 80 pln zapłaciłem :oko:
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: Mat »

Ems a jak powiem że: mam włącznik wentylatora 90-95 a nie 95-100 ? i że max temp jaką udało mi się uzyskać na nim to ok 95stopni i ani stopnia wyżej bo zaraz wskazówka opadała do 92-93 :) bandaż na kolektorze, to chyba tak tragicznie nie będzie :) a co do instalacji już załatwiłem sobie włącznik tylko teraz okablowanie przekaźnik itp ale też komuś to zlece :)
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Corsa by Mat

Post autor: Zioo »

ale tak czy inaczej pewnie wiatrak w korku zalacza Ci sie po 3 min ?? przynajmniej u mnie wiatrak chodzi bardzo czesto (czego nie lubie ) ale u mnie jakies 97 st max i sie zalacza i chlodzi do ok 93 .. przy jezdzie norma to 92 st ...

ps... o zdjecie sie oczywiscie nie gniewam :D
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: Porszak »

chcesz dlubac bardziej silnik i jednoczesnie ograniczyc mu wymiane ciepla. moim zdaniem pomysl slaby.
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: Mat »

no właśnie nie pomyślałem o tym :( wiecie, chcę żeby ten front od Gsi jakoś wyglądał a polift grill bez znaczka do przedliftowego Gsi (skracanie go i dorabianie zaczepów) jakoś mi się nie widzi, może wykombinuje coś innego...jakieś sugestie mile widziane :)
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Corsa by Mat

Post autor: !markos »

Porszak pisze:chcesz dlubac bardziej silnik i jednoczesnie ograniczyc mu wymiane ciepla. moim zdaniem pomysl slaby.
x2

zapomnij o stajlingu zderzaka. ja to w ogole jestem w szoku, ze tam tylko taki nawiew na chlodnice jest. u siebie bede wycinal dodatkowe dziury powyzej intercoolera, zeby powietrze szlo prosto na chlodnice. moze nie do konca mam w dupie jak to bedzie wygladalo, ale mus to mus, ma sie chlodzic.
Mat pisze:Ems a jak powiem że: mam włącznik wentylatora 90-95 a nie 95-100 ?
a masz do kompletu ziemniejszy termostat? bo jak nie, to masz uklad chlodzenia bez sensu. u mnie przy obciazeniu (jeszcze jako wolnossacy) woda ma 78°C. z tego co wiem najlepsze osiagi silniki maja gdzies miedzy 80, a 85, wszystko powyzej 90 to juz ekonomia, a nie osiagi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: Porszak »

u mnie w tej chwili z nowym termostatem (stary trzymal nizsza temp) wiatrak ma problem ze zbijaniem temp. chlodnica ma 32mm szerokosci i przy temp rzedu 30st wskazowk temp silnika porusza sie w dol bardzo bardzo powoli przy pracujacym wiatraku. do tego mam chlodnice oleju z termostatem na 80st co tez pewnie bez znaczenia nie jest
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
Cougar
Nowy
Posty: 303
Rejestracja: 15 lut 2008, o 15:03
Imię: Krzychu
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa by Mat

Post autor: Cougar »

...tak do tematu zderzaka to najlepszym wyjsciem z osiagnieciem jakiegos tam kompromisu bedzie wywalenie znaczka i wyrownanie maski
Obrazek
c16xe was BIG BUMed...
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: Mat »

Markos: właśnie jestem w trakcje poszukiwań takiego termostatu, bo orginalny z tego co wiem otwiera się na full przy 92

Porszak: może dojdzie chłodzenie oleju ale to tylko w wypadku gdy uda mi się kupić kompressor który mam na oku, jeśli nie kupie to narazie nic z układem chłodzącym nie będzie robione

Cougar: no właśnie chyba tak zrobię, wyrównam miejsce po znaczku i nie będę wkładał żadnego grilla, może sobie prześwit być lepsze chłodzenie będzie

Dzięki chłopaki za rady, człowiek uczy się całe życie, nawet jak byście mnie zjechali to i tak przyjmę krytykę bez słowa bo ktoś lepiej ogarnia temat ode mnie:) ja się dopiero uczę :)

OK: M-tech ma swoją główną siedzibę 40km ode mnie więc przejadę się do nich w sobotę lub poniedziałek i kupie termostat, 82C i cena 50Euro...ciekaw jestem tylko na ile starczy :)
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Corsa by Mat

Post autor: Zioo »

za duzo masz pieniedzy ?? zeby za termostat placic 50 € ?? jak chcesz, poczekaj do zlotu, moge ci zamowic (jak nie mamy tego 82 st bo 92 lezy na polce napewno) termostat Verneta razem z obudowa (o ile pamietam jakies 60-70 zł max by wyszlo ) ...
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Corsa by Mat

Post autor: !markos »

zioo, nie marudz, ja za mugena zaplacilem 90$ :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: Mat »

Zioo po prostu nie znalazłem nigdzie innych 82st więc zamów jak możesz mi na zlot odbiorę go wtedy :) flacha będzie czekała na Ciebie, oczywiście bezalkoholowego produktu :) no i należność za termostat, wezmę narzędzia :)

Problem w przerwie w zapłonie i marnej pracy leżał po stronie modułu zapłonowego, wymieniłem na drugi od znajomego holendra i auto śmiga jak miodzio :) okażę się po tygodniu jazdy czy to było to...czasem sobie szarpnie ale EGR czeka jeszcze operacja więc mi to już nie przeszkadza :)

Pojechałem po ten front i już mam go w magazynie podręcznym :)

Obrazek

Zapłaciłem za niego 100E ale w prezencie dostałem taki zestaw:

Obrazek

Będę zakładał chyba tylko przód od gsi albo jak lakiernik tanio weźmie może i tył, jeszcze się zastanowię :)

Jakby ktoś chciał ma jeszcze kompletne progi od GSI koloru czerwonego wraz z wszystkimi zapinkami w stanie b.dobrym (zapinki + dwie dłuższe części progów + małe nakładki na sierpy) cena to 75E ja nie będę tego kupował ale jak się komuś to przyda to przywiozę.

W ogóle jakie moje zdziwienie, koleś ma 36lat a startuje w holandii w klasie 1600 w rajdach a czym ? a corsa kit carem :) nie zrobiłem zdjęcia bo stał w garażu na innej ulicy ale trochę z nim pogadałem, powiedział że miał już z 8 cors od A do B (teraz ma A) i że ma sentyment do tego auta :) jeśli będę tak jeszcze raz to poproszę go żeby pokazał mi tego kit-cara bo widziałem go tylko na zdjęciu w garażu...opowiadał jak to siedzieli ze znajomym z książka od FIA i budowali auto od podstaw aby spełniało wymagania :) ogólnie dzień udany, pełen wrażeń negatywnych z przewaga tych pozytywnych :)

Pozdro :P
Awatar użytkownika
STELMI
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 1331
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: STELMI »

a nie ma więcej tych GSI frontów? :oko:
kruszyn1
Swój
Posty: 992
Rejestracja: 22 sie 2006, o 19:02
Imię: Mateusz
Lokalizacja: wawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa by Mat

Post autor: kruszyn1 »

no no 100E to nawet dobra cena ;)
Kadett 2.0 8v aktualna zbawka
Opel Corsa B GSi++... c20xe on board... była...
nie polecam usług tuningowych z "NowyDwórMazowiecki/Jabłonna"...
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: Mat »

Taka mała sesyjka, jeśli chodzi o wygląd to:

- przód pójdzie w dół jak poprawie amorki (łożysko itp)
- dojdzie zderzak od Gsi

i wygląd to chyba będzie na tyle :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Amorki z przodu muszę trochę poprawić bo niemiłosiernie dobijają, ale to się ogarnie :)
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Corsa by Mat

Post autor: !markos »

fajnie, czysto, bez zbednych dupereli

pomyslalbym chyba nad jakas bardziej szalowa felga i ogarnal tego opadajacego siurka w koncowym tlumiku :grin:
Obrazek
Awatar użytkownika
-=kLaRi=-
Support Team
Support Team
Posty: 3290
Rejestracja: 23 lip 2004, o 10:49
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: -=kLaRi=- »

Gsi front widze zdrowiutki :) super!
Kiedyś CORSCHE :) Corsa B 1994 c20xe... :)
Teraz Audi A3 Sportback S-Line 2012 2.0TDI CR 170->210KM , Pakiet zderzaków S3, 19" + gwint i czerwone pasy :D
https://www.facebook.com/KolorowePasy/
Awatar użytkownika
Tom
Nowy
Posty: 195
Rejestracja: 29 sty 2009, o 18:20
Lokalizacja: SJZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa by Mat

Post autor: Tom »

mówiłem...i jest :)2

Z Gsi frontem będzie o niebo lepiej...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
STELMI
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 1331
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: STELMI »

pięknie wygląda Twoja corsa. Osobiście minimalnie bym podniósł tył lub j.w. piszesz obniżył przód, zeby równo stała. Z GSI frontem będzie jeszcze ładniejsza
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: Mat »

Markos: siurek będzie na równo tylko będzie to robione wraz z rozpórkami żeby dwa razy sąsiadowi głowy nie zawracać :) no tak to wygląda jakby mu sprzęt odmówił posłuszeństwa i dlatego tak wisi :) Wiesz nad felami się zastanawiałem prawdopodobnie sąsiad je ode mnie przejmie gdy okaże się ze ma taki sam rozstaw śrub w clio i jeśli będą mu pasowały...tylko że na razie nie rozglądałem się za innymi i nie wiem jakie by mi się spodobały. Wiem że podobają mi się felgi 5cio ramienne z jak najbardziej cienkimi ramionami...:) może coś upatrzę :)

Klari: front był kupiony od kolesia który z regulaminem FIA (600 stron) budował swojego kit cara i potrzebował zdrowej budy bez dzwona więc front jest bez najmniejszych uszkodzeń :) napisze mu dzisiaj maila żeby parę zdjęć kit'a mi przysłał i umieszczę :) z tego co widziałem chłopak ma masę gratów w garażu, widziałem fajne gazowo regulowane zawieszenie ale nie było niestety na sprzedaż :)

Tom: nie spodziewałem się tak jak pisałem zresztą, że kupie front Gsi ale po prostu z nudów przeszukiwałem sobie holenderski portal i trafiłem niedaleko front, pojechałem obejrzałem i kupiłem, odbiór zderzaczka w następnym tygodniu i od razu podłączam instalacje przeciwmgielnych :)

Stelmi: front obniżony, żeby opony nie obcierały o regulację gwintu zrobiłem ze starych tarcz dystanse 3,7mm na stronę i jest gicior teraz :) kąty ustawione na 1stopień :) jedyne co mnie martwi to dobija czasem na małych gwałtownych wzniesieniach ale to chyba musi tak być, po prostu muszę uważać :) nie wiem może ze względu na poli na całym zawieszeniu też tak jest :) ale na równej drodze i na zakrętach to ktoś mi chyba klejem opony posmarował:)

pstryk:

Obrazek
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Corsa by Mat

Post autor: !markos »

Mat pisze:Wiem że podobają mi się felgi 5cio ramienne z jak najbardziej cienkimi ramionami
a jedno wiecej moze byc..?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
-=kLaRi=-
Support Team
Support Team
Posty: 3290
Rejestracja: 23 lip 2004, o 10:49
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: -=kLaRi=- »

dobra szpulka, 16" ??
Kiedyś CORSCHE :) Corsa B 1994 c20xe... :)
Teraz Audi A3 Sportback S-Line 2012 2.0TDI CR 170->210KM , Pakiet zderzaków S3, 19" + gwint i czerwone pasy :D
https://www.facebook.com/KolorowePasy/
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Corsa by Mat

Post autor: !markos »

15", 16", 17", czarne, biale, grafitowe. calkiem fajne, dosc lekkie kolo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bear_
Weteran
Posty: 1807
Rejestracja: 29 mar 2007, o 21:53
Imię: Arek
Lokalizacja: .:ZzA Winkla:.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: Bear_ »

Ile taki komplet !markos w 16" ??
Obrazek
- Była CB C16XE -> C18XE Smallblock 2 - 140 PS, 183 Nm
- Jest Astra H Caravan Z19DTH OPC Line - 205 PS, 411 Nm

PAMIĘTAJ, wymieniaj świece!
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Corsa by Mat

Post autor: !markos »

u polskiego dystrybutora jakies 2600 komplet
tylko, ze to malo powazna firma i nigdy nie wiadomo kiedy bedzie towar i ile trzeba zaplacic :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Corsa by Mat

Post autor: Mat »

pomyśle nad zmiana felg już niedługo, jak kumpel sprzeda swoje wtedy bierze ode mnie a ja zamiast 6.5 kupuje o szerokosci 6 :) no i inne a jakie to się jeszcze zdecyduje :)

lepki: :)

Obrazek

i rozpórka dzisiaj wykonana: :)

Obrazek

zderzaczek w następnym tygodniu :)
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Corsa by Mat

Post autor: !markos »

6" felga jest za waska na jakakolwiek rozsadna opone.. nie bierz niczego ponizej 6.5"!
Obrazek
Awatar użytkownika
RotkiV
Swój
Posty: 522
Rejestracja: 27 lut 2008, o 13:38
Imię: Wiktor
Lokalizacja: Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa by Mat

Post autor: RotkiV »

yyyy co sie stało ze taka cisza w temacie? :-?
Zablokowany

Wróć do „Nasze Projekty”