Rozmiar głośników

sir_Dave
Nowy
Posty: 120
Rejestracja: 13 paź 2003, o 11:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: sir_Dave »

Panowie, a gdzie fabrycznie sa montowane tylne glosniki w corsie b 3d ?? Przymierzam sie do montazu i mam za duzo koncepcji wiec chce zrobic to jak to robi fabryka a nie mam u kogo spojrzec.
corsa b 3d x10xe
Fillip
Swój
Posty: 564
Rejestracja: 17 gru 2002, o 23:35
Lokalizacja: Oleśnica
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Fillip »

sir_Dave pisze:Panowie, a gdzie fabrycznie sa montowane tylne glosniki w corsie b 3d ?? Przymierzam sie do montazu i mam za duzo koncepcji wiec chce zrobic to jak to robi fabryka a nie mam u kogo spojrzec.
Po lewej i prawej stronie półki w tych plastikach.
Fillip---->C T M #157
Wcześniej---------->>>Opel Corsa B 1.4i
Obecnie------------>>>Seat Leon 1.9 TDI
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kubelt »

kratki przy tylnich slupkach. Ledwo co tam wejdzie. Ja z nich zrezygnowalem na rzecz tylniej polki.
sir_Dave
Nowy
Posty: 120
Rejestracja: 13 paź 2003, o 11:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: sir_Dave »

kubelt pisze:... slupkach. Ledwo co tam wejdzie. Ja ...
hmm czyli jaki rozmiar w takim razie jest seryjnych tylnych glosnikow w tych slupkach ??
Bo polki raczej nie zdecyduje sie ciąć :zakrecony:
corsa b 3d x10xe
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kubelt »

sir_Dave pisze:
kubelt pisze:... slupkach. Ledwo co tam wejdzie. Ja ...
hmm czyli jaki rozmiar w takim razie jest seryjnych tylnych glosnikow w tych slupkach ??
Bo polki raczej nie zdecyduje sie ciąć :zakrecony:
To ci zaraz ktos z grupowiczow powie, ja dokladnie nie pamietam. Jakies maluczkie w kazdym razie. A czemu nie chcesz ciac polki? Jesli chcesz zachowac ja w stanie oryginalnym to jedziesz na szrot i wyszukujesz sobie odpowiednia polke. Jesli obawiasz sie o wrazenia estetyczne to pokaze ci, jak ja zrobilem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z zewnatrz niewidoczne, wiec i zlodzieja nie bedzie korcic. A mozesz sobie zapewnic o wiele lepszy dzwiek kupujac wieksze i lepsze glosniki.
sir_Dave
Nowy
Posty: 120
Rejestracja: 13 paź 2003, o 11:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: sir_Dave »

Musze przyznac ze mocno zachwiales w tym momencie moim postanowieniem nieciecia tylnej poly. Rzeczywiscie wyglada to przezakur..scie. No i odpada najwazniejszy dla mne problem niekorcenia zlodzieja.
no coz, za tydzien wyplatka wiec mam malo czasu na djecezje :-D .
Dziex za info i zdjecia
Pozdrawiam
corsa b 3d x10xe
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

a ja niezmiennie twierdze, ze najlepiej brzmi dobry dzielony zestaw na przod i maly bas w kompakcie w bagazniku. zadnych glosnikow z tylu - tylko psuja efekt.
Obrazek
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kubelt »

!markos pisze:a ja niezmiennie twierdze, ze najlepiej brzmi dobry dzielony zestaw na przod i maly bas w kompakcie w bagazniku. zadnych glosnikow z tylu - tylko psuja efekt.
Zalezy kto co lubi. Niektorzy wola, gdy sa posrodku sceny, a nie, gdy scena jest przed nimi. Twoj ulubiony uklad bedzie powodowal to, ze scena bedzie na wysokosci kierownicy, ostatecznie na wysokosci przedniej szyby (nie bierzemy pod uwage zadnych procesorow dzwieku, nawet tych wbudowanych w radio).
Awatar użytkownika
wow
Post Mistrz
Posty: 2636
Rejestracja: 22 sty 2002, o 00:00
Lokalizacja: Skądinąd
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: wow »

z tylu mieszcza sie 13tki w odpowiednich ramkach montazowych dostepnych w aso za <10zl/sztuka - mam nawet gdzies takie ramki. ale efekt jest shitey... lepszym byloby zalozenie fasolek w polke, ale imho najlepszym jest tylko zestaw z przodu i sub w bagazniku... siedzacy z tylu maja znacznie gorszy odsluch, ale jesli jezdzi sie samotnie, ewentualnie we dwojke to nie ma lepszej opcji...
c20rsa, czlowieku meeen!
sir_Dave
Nowy
Posty: 120
Rejestracja: 13 paź 2003, o 11:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: sir_Dave »

thx za wszelkie info. Niestety markos i wow, nie moge sie zdecydowac na suba bo musze uchodzic za statecznego faceta :grin: :grin: :grin: i nie moze mnie byc slychac wczesniej niz widac :oko: Tak wiec fasokli w polce to dla mnie gicior pomysl
corsa b 3d x10xe
Awatar użytkownika
kyniek
Weteran
Posty: 1625
Rejestracja: 2 wrz 2003, o 18:14
Lokalizacja: Jozefow (pod pruszkowem)
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kyniek »

wow pisze:z tylu mieszcza sie 13tki w odpowiednich ramkach montazowych dostepnych w aso za <10zl/sztuka - mam nawet gdzies takie ramki. ale efekt jest shitey... lepszym byloby zalozenie fasolek w polke, ale imho najlepszym jest tylko zestaw z przodu i sub w bagazniku... siedzacy z tylu maja znacznie gorszy odsluch, ale jesli jezdzi sie samotnie, ewentualnie we dwojke to nie ma lepszej opcji...
Wow tam z tylu w nadkolach ?? tam sa potrzebne jakis specjalne ramki bo ja sie glowie od roku jak to tam zamontowac....
tja nastał czas spokojnego kombi...
Awatar użytkownika
wow
Post Mistrz
Posty: 2636
Rejestracja: 22 sty 2002, o 00:00
Lokalizacja: Skądinąd
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: wow »

sir_Dave pisze:thx za wszelkie info. Niestety markos i wow, nie moge sie zdecydowac na suba bo musze uchodzic za statecznego faceta :grin: :grin: :grin: i nie moze mnie byc slychac wczesniej niz widac :oko: Tak wiec fasokli w polce to dla mnie gicior pomysl
;) sub nie musi byc glosny, mam sub ale chodzi bardzo lajtowo... tylko o tyle o ile zeby uzupelnic niedobor nizszych tonow, zreszta w stanie rozklekotania deski od twardszego zawieszenia ostrzejsze zabawy z sub'em powoduja dziwne odglosy z miejsc z ktorych najmniej sie ich mozna spodziewac :lol:

ale nie namawiam, nie przekonuje... wiesz co robic... ;)
c20rsa, czlowieku meeen!
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

sir_Dave pisze:nie moze mnie byc slychac wczesniej niz widac
slychac wczesniej tylko konstrukcje wentylowane. ja mowilem o kompakcie, czyli skrzyni zamknietej. taka skrzynka moze byc bardzo mala - powiedzmy, ze nawet 12 litrow, do tego maly glosnik - 20cm. zalezy co kto lubi. ja wole jak bas towarzyszy calej reszcie, nie dominuje jak czasem slychac w wypchanych lysymi glowami dresowych beemwu...
glosnik w szczelnej obudowie - dobry, krotki, kontrolowany bas, a nie rozwleczone miesko niskich czestotliwosci :oko:
Obrazek
Awatar użytkownika
wow
Post Mistrz
Posty: 2636
Rejestracja: 22 sty 2002, o 00:00
Lokalizacja: Skądinąd
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: wow »

kyniek pisze:Wow tam z tylu w nadkolach ?? tam sa potrzebne jakis specjalne ramki bo ja sie glowie od roku jak to tam zamontowac....
:) rok powiadasz? :) tam z tylu w plastikowych boczkach, tam gdzie rozum podpowiada ze opel przewidzial miejsca na glosniczki ;) tam wlasnie! aby zamontowac tam trzynasteczki potrzebne sa takie rameczki wlasnie, a wtedy wszystko latwo idzie...
c20rsa, czlowieku meeen!
Awatar użytkownika
kyniek
Weteran
Posty: 1625
Rejestracja: 2 wrz 2003, o 18:14
Lokalizacja: Jozefow (pod pruszkowem)
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kyniek »

i powiadasz ze w aso mozna to nabyc za 10 zl sztuka, Widzisz Ty sie MUSISZ udzielac na forum ...
tja nastał czas spokojnego kombi...
Awatar użytkownika
wow
Post Mistrz
Posty: 2636
Rejestracja: 22 sty 2002, o 00:00
Lokalizacja: Skądinąd
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: wow »

kyniek pisze:i powiadasz ze w aso mozna to nabyc za 10 zl sztuka, Widzisz Ty sie MUSISZ udzielac na forum ...
:) owszem, mozna to nabyc w aso za cos w okolicach dychy, ja placilem za to jakies 2 lata temu po 7 zl, wiec moglo cos zdrozec... albo jak chcesz to poszukam tych ramek, a mam je gdzies w domu i dam Ci je przy najblizszej okazji...
c20rsa, czlowieku meeen!
Awatar użytkownika
kyniek
Weteran
Posty: 1625
Rejestracja: 2 wrz 2003, o 18:14
Lokalizacja: Jozefow (pod pruszkowem)
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kyniek »

wow pisze:
kyniek pisze:i powiadasz ze w aso mozna to nabyc za 10 zl sztuka, Widzisz Ty sie MUSISZ udzielac na forum ...
:) owszem, mozna to nabyc w aso za cos w okolicach dychy, ja placilem za to jakies 2 lata temu po 7 zl, wiec moglo cos zdrozec... albo jak chcesz to poszukam tych ramek, a mam je gdzies w domu i dam Ci je przy najblizszej okazji...
bym sie bardzo ucieszyl bo naprawde duzo kombinowalem i nic nie wykombinowalem , wiesz to nie sa duze pieniazki ale jak sa Ci niepotrzebne.. :zakrecony:
tja nastał czas spokojnego kombi...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car-Audio, CB-Radio”