Rezonans wydechu...

Wszystkie informacje o elementach układu wydechowego Corsy B.
ODPOWIEDZ
rozzobike
Świeżak
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2003, o 23:43
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Rezonans wydechu...

Post autor: rozzobike »

Wiadomo powszechnie o rezonansie układu wydechowego w astrach...czy to samo wystepuje w corsach ???


u mnie coś sie takiego "wydziela" jak puszcze gaz na wyższych obrotach na biegu oczywiscie ( np tak koło 120-130 na V biegu) czy tak powino/musi/niemusi byc?? jest jakas rada???
pozdrawiam
Rozzobike
Fillip
Swój
Posty: 564
Rejestracja: 17 gru 2002, o 23:35
Lokalizacja: Oleśnica
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Fillip »

Ja tez takie cos mialem dokladnie przy 120km/h.
U mnie na szczescie to minelo samo.
Fillip---->C T M #157
Wcześniej---------->>>Opel Corsa B 1.4i
Obecnie------------>>>Seat Leon 1.9 TDI
Awatar użytkownika
cyberpooh
Weteran
Posty: 1186
Rejestracja: 15 lut 2002, o 00:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Rezonans wydechu...

Post autor: cyberpooh »

rozzobike pisze:Wiadomo powszechnie o rezonansie układu wydechowego w astrach...czy to samo wystepuje w corsach ???
eee a co to jest ?
Post powered by E46 150KM 330Nm :D Before:CB 1.4 16V 90KM
Bazy danych ... Ekstranet, Intranet, Aplikacje bazodanowe

STOP Ciotom Drogowym
rozzobike
Świeżak
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2003, o 23:43
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

a co to???

Post autor: rozzobike »

no więc jest to nałożenie sie na siebie drgań przez co nawet małe drgania po dokładnym zgraniu fazy osiągaja duże wartości. W Astrze wystepuje to przy około 110-120 na V biegu - słychac mocno z tyłu- cos jakby chuczenie- jest to tzw TMTM ,ale są wyjątki....;-)
mozna podobno zniwelowac poprzez lekkie np.2 cm rozsuniecie ostatnich tłumików tzn. poluzowac obejme przy ostatnim tłumiku i wysunąć rure o jakies 2 cm- podobno...(sam nie sprawdzałem)

Pozdrawiam
CRITERS
Nowy
Posty: 347
Rejestracja: 19 gru 2002, o 17:38
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: CRITERS »

To widzę że ja mam te same objawy.Przy jakies 100 km/h w samochodzie czuję się jak bym leciał jakimś samolotem a nie jechał małą corsiawką. U mnie objawia się to takim chuczeniem coś w tym stylu "łu łu łu....." Myślałem że to mogą być łożyska albo cos w kołach ale skoro wy tez to macie to napewno to jest to. A o rezonansie tez cos niecoś słyszałem ponieważ jestem na elektrotechnice. Nawet w liceum o tym słyszałem na fizyce (profesorka nawet powiedziała nam jako ciekawostkę że z powodu rezonansu żołnieżom = całym półkom zakazano chodzić przez mosty marszem ponieważ mogło by to wywołać rezonans co spowodować by mogło z kolei zawalenie się mostu i wcale nie ściemniam z tym). :-D :-D :-D Ale nie mam pojęcia jak temu zaradzić. Może ktoś się tego jakoś pozbył - POMÓRZCIE ! ! ! !
Pozdrowienia przesyła Criters
Awatar użytkownika
sierak
Weteran
Posty: 1551
Rejestracja: 8 lut 2001, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: sierak »

To ja Ci powiem jak temu zaradzić. Jak idą przez most to nie mogą iść noga w nogę. Jak to zrobią to most się nie zawali :-P :-P :-P :-P :-P I też mówie poważnie.
była Corsa A GSI E16SE | jest Rodzinne Kombi
webActive :: profesjonalnie i z pasją
rozzobike
Świeżak
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2003, o 23:43
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

jak wyżej ....

Post autor: rozzobike »

Ktos mi poradził ,aby troszeczke wysunąć rurę ostatniego tłumika - tak o jakieś 2 cm0 podobno pomaga...
a z tymi żołnierzami to fakt - serio- o tym chyba kżdy wie;-)))
przypomnijcie sobie taki filmik co sie most wiszący w stanach (chyba w Alabamie) od wiatry zerwał-drgania rezonansowe nałożyły sie na siebie i moscik przestał istnieć ;-))hihihih
Awatar użytkownika
_balt_
Weteran
Posty: 1017
Rejestracja: 19 paź 2002, o 07:19
Lokalizacja: Ostroleka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: _balt_ »

u mnie to samo objawia sie to jak chuczenie lozysk miejmy nadzieje ze to nie lozyska:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Wydechowy”