Montaż przednich głośników

ODPOWIEDZ
boxer
Nowy
Posty: 377
Rejestracja: 3 gru 2002, o 19:41
Lokalizacja: Cracovia
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Montaż przednich głośników

Post autor: boxer »

Montowaliście coś takiego? Jaki kaliber głośnika i co z tego wyszło? Zdjęcia mile widziane. Ja właśnie bede atakował ten temat w swojej Corsie ale nie wiem jak sie do tego zabrać
HUURRRAAA SPRZEDANA !!!! Corsa A 91 1.2i gaz
Obrazek
kristo
Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 22 sty 2003, o 22:22
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kristo »

Tak zamontował Criters w swojej corsie
Obrazek

Ja jeszcze gdzieś widziałem zamotowane w samym przednim rogu. Ale wtedy będziesz musiał usunąć półkę w drzwiach.
Obrazek
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

nic nie trzeba usuwac;)))

zrob tak:

Obrazek

jak cos sluze pomoca...jak cos to mow to pojde zrobic zdjecia...
corsa A & Audi S3
Obrazek
boxer
Nowy
Posty: 377
Rejestracja: 3 gru 2002, o 19:41
Lokalizacja: Cracovia
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: boxer »

qomo pisze:nic nie trzeba usuwac;)))

zrob tak:

Obrazek

jak cos sluze pomoca...jak cos to mow to pojde zrobic zdjecia...



Ta opcja mi bardzo pasuje. Głośniki mniejsze chyba zapakuje. qomo jaki sprzecior tam załadowałeś - wzmacniacz , głośniki ,bas ? Pocykaj pare zdjęć . Zapodaj na forum albo gboksa@op.pl Od czego te połeczki
HUURRRAAA SPRZEDANA !!!! Corsa A 91 1.2i gaz
Obrazek
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

Wiec tak:

jest przy tym duzo roboty i trzeba sie starac zeby byl efekt(ja skoncze to dopiero po maturze :-? :grin: wiec u mnie wyglada jak wyglada)...ja wykorzystalem orginalne boczne kieszenie...ucielem tylko ich poczatek....wycielem dziure w dzrwiach i w to miejsce wpasowalem glosnik(zrobiony jest specjalny panel z mdfu - to co widac na zdjeciach i jest obite materialem, oras drzwi sa od srodka wygluszone mata bitumiczna)...
wyzsza szkola jazdy zaczyna sie przy laczeniu ramki glosnika z kieszeniami - trzeba uzyc zywicy(najlepiej kupic tzw zestaw naprawczy - koszt oklo 20zl) ladnie to pokleic i tka dalej...na koncu szpachla(z dosc duza iloscia utwardzacza i jak najcieniej zeby nie pekala) pozniej jeszcze raz smarowlalem zywica zeby nie pekalo...na koncu zostaje malowanie...mam jeszcz eprzy tym sporo pracy ale jak skoncze bezie naprawde fajnie wygladalo...nawet nie mam czasu zalozyc elektrycznych szyb...a o to zdjecia:

Obrazek

po lewej stronie widac moja nie dorubke...ale da sie to zrobic, ylko trzeba sie postarac...

Obrazek

tak wyglada calosc....pomaowane tylko jedna warstwa lakieru...mam zamiar wykonczyc to po zmianie tapicerki...a ta sie dopiero robi


Obrazek

tak to wyglada z gory..widac moje niedociagniecia....

co do sprzetu..sa to elips pionnera 200wat(nie podam modelu - musialbym zajrzec na podelko a mam je na strychu) standardowy wymiar 6x9 cala z usunietymi wyskoimi tonami - graja samym basem(podlaczone pod piec balupunkta - pracuja na filtrze dolnoprzepustowym)

dodatkowo pomysl na gwizdki w corsia a:

Obrazek

takze do wykonczenia ale powoli...wszystko z czasem...

nie nabijajcie sie tylko z moich srebrnych dodatkow...jestem w trakcie usuwania tego badziewia(ah ta mlodosc....glupi bylem..)
corsa A & Audi S3
Obrazek
Retox
Nowy
Posty: 188
Rejestracja: 5 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: warszafka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Retox »

qomo pisze:nie nabijajcie sie tylko z moich srebrnych dodatkow...jestem w trakcie usuwania tego badziewia(ah ta mlodosc....glupi bylem..)
Jakże byśmy śmieli :D , te dodatki bardzo ładnie `sie kąponujo` z wystrojem wnętrza. :-D
Do napisania tego postu skłonił mnie przęłącznik
obok pionowej regulacji świateł - to starter czy nitro ? 8-)
"...Wenn wir durch die City düsen,
süßen Ladies uns mit Küsschen grüßen..."
UcHO
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: 25 paź 2002, o 20:04
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: UcHO »

JA w tym miejscu mam przycisk do otwierania klapy :-P :-P :-P
shreek
Swój
Posty: 796
Rejestracja: 4 sty 2004, o 11:47
Lokalizacja: krakow - kryspinow
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: shreek »

o ty!
Ucho jaki silownik zamontowales do klapy? slyszalem ze z nexi jest dobry nawet do tego stopnia ze kolesie montuja go jako otwieranie do drzwi.
UcHO
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: 25 paź 2002, o 20:04
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: UcHO »

shreek pisze:o ty!
Ucho jaki silownik zamontowales do klapy? slyszalem ze z nexi jest dobry nawet do tego stopnia ze kolesie montuja go jako otwieranie do drzwi.
Szczerze... to nie mam zielonego pojęcia co to za siłownik, chyba 6kg kupiony w elektroniku, do tego przycisk i po sprawie, ciągnie cięgno i klapa się otwiera. Potrzebna jest jednak mała sprężynka (przynajmniej u mnie) aby Ci podrzuciła klapę w momencie otwierania zamka i ją przytrzymała, gdyż zamek jest dwustopniowy i jak Ci opadnie po otwarciu zatrzaskuje się ponownie....
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

Retox pisze: Do napisania tego postu skłonił mnie przęłącznik
obok pionowej regulacji świateł - to starter czy nitro ? 8-)
to przelacznik od stroboskopow....
corsa A & Audi S3
Obrazek
Awatar użytkownika
sierak
Weteran
Posty: 1551
Rejestracja: 8 lut 2001, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: sierak »

Fajnie że się sami bawicie w takie rzeczy ... mi się nie chce powiem tak szczerze z głośnikami bawić ... i tak przez wydech nic nie słychać w samochodzie :grin:

Życzę dalszych dobrych pomysłów i dobrego wykonania.
była Corsa A GSI E16SE | jest Rodzinne Kombi
webActive :: profesjonalnie i z pasją
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

smochod to moj drugi dom(hymm teraz to juz 3)...w domu nie moglem posluchac sobie muzyczki wiec robilem to w samochodzie...nie kojarzyc mnie z tlusytm drsem jadacym przez miasto z tuba w bagazniku robiaca halas na dwa osiedla...
corsa A & Audi S3
Obrazek
azyl
Nowy
Posty: 131
Rejestracja: 22 lut 2003, o 21:10
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: azyl »

ja poszedlem na latwizne i wsadzilem glosniki w te "poleczki" pod deska rozdzielcza :D nawet fajnie graja :) ale przy tym moim radyjku to bida :D
pozdrawiam :)
boxer
Nowy
Posty: 377
Rejestracja: 3 gru 2002, o 19:41
Lokalizacja: Cracovia
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: boxer »

azyl pisze:ja poszedlem na latwizne i wsadzilem glosniki w te "poleczki" pod deska rozdzielcza :D nawet fajnie graja :) ale przy tym moim radyjku to bida :D
pozdrawiam :)
O tym też myślałem. jakiej wielkości głośniki zapodałeś i jak to wygląda. Jakieś zdjęcia plis. Mniej dłubania niż w drzwiach ale nie wiem jaki efekt
HUURRRAAA SPRZEDANA !!!! Corsa A 91 1.2i gaz
Obrazek
Retox
Nowy
Posty: 188
Rejestracja: 5 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: warszafka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Retox »

No nie wiem czy to jest `łatwizna`. O ile do prawego głośnika dostęp jest względnie łatwy, bo najpierw trzeba wymontować schowek, to w przypadku lewego to jest koszmar. Musisz wywalić tabliczkę z bezpiecznikami, włącznik świateł mijania, a i nawet wtedy dłoń DROBNEGO człowieka ledwo co tam wchodzi. Jak w końcu zamontowałem lewy głośnik to nie mogłem go wyjąć i tak już został tam na stałe. Głośniki, które tam wchodzą to 10". I przy głośnikach zainstalowanych tylko pod przednią szybą efekt jest MIZERNY, a raczej w ogóle go nie ma.
Jeśli jednak zdecydujesz się umieścić tam głośniki i zainwestujesz w te dobrej klasy to wysokie i część średnich tonów będzie grała fajnie, natomiast o JAKICHKOLWIEK niskich tonach możesz zapomnieć. Dzieje się tak dlatego, że po wsadzeniu dobrego głośnika z dużym magnezem niewiele zostaje za nim miejsca i dźwięk jest po prostu płytki.
O wiele lepiej jest zainwestować w panele drzwiowe. A jeszcze lepiej w drzwiach umieścić głośniki średnioniskotonowe co najmniej 13", a w te miejsca pod przednią szybą zainstalować głośniki coaxialne, które będą pełnić rolę tweeterów.
"...Wenn wir durch die City düsen,
süßen Ladies uns mit Küsschen grüßen..."
Klekot
Świeżak
Posty: 46
Rejestracja: 13 cze 2002, o 11:36
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Klekot »

Mnie tam się podoba rozwiązanie Qomo i po poprawnym wykonaniu wytłumienia i usztywnienia głośnika to ma ogromne szanse pożądnie grać ( bez wzmacniacza nawet ) u mnie też tak będzie zamontowane ( ale u mnie to będzie okrągły głosnik 16 cm :-D )
Tylko qomo te gwizdki to mogłeś troszke inaczej może zamontować tak zeby mozna było je skierowac w kierunku słuchacza ( ale ogólnie OKI )
A co do tej półeczki pod deską to ona sama w sobie nie jest zbyt stabilna a co dopiero z głośnikiem który drga dość mocno, aaa i jeszcze jedno połowe brzmienia głośnika mamy skierowane na obcasy a nie na uszy .

Qomo a jak w środku głęboko ten głośnik wszedł i ciąłeś blachy w drzwiach czy weszło bez problemów?
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

gwizdi sa w fazie przerobki...rzeczywiscie troszke za malo skierowane sa w strona sluchacza....powiem tak: glosnizki w dzrzwiach graja tak ze na upartego mozna nie stosowac skrzyni(ja mam skrzynke band pass - zeby podkreslic bardzo niskie tony bo niskie mam z elips w dzrzwiach)


dzis uderzam do garazu troszke popracowac nad wykonaniem...stosowal ktos lakier bezbarwny w spreju??? poomoga to troszke??
Klekot pisze: Qomo a jak w środku głęboko ten głośnik wszedł i ciąłeś blachy w drzwiach czy weszło bez problemów?
glosnik nie wszedl glemboko bo jest w panelu(panel ma z 4 cm - nie wiem dzis zmierze)...co do blachy to diaks w reke i jedziesz :grin: ...co do monatrzu paneli trzeba wszystko dobrze spasowac...powiem tak: te elipsy weszly tam na styk i same panele robilem ze 4 dni zeby wszystko idealnie pasowalo(zamykanie dzrzwi i tak dalej)...powodzenia przy przerobkach


jeszcze jedno takie pytanko:
gdzie w warszawie kupic material taki jak do obijania skrzyn bo chce z tylnej polki wywalic glosniki bo nie spelniaja swojej roli i musze zrobic kolejny raz nowa polke i musze ja czyms porzadnym obic...jakby ktos mogl podac nazwe tkaniny i cene za 1m2
corsa A & Audi S3
Obrazek
kristo
Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 22 sty 2003, o 22:22
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kristo »

qomo pisze:
jeszcze jedno takie pytanko:
gdzie w warszawie kupic material taki jak do obijania skrzyn bo chce z tylnej polki wywalic glosniki bo nie spelniaja swojej roli i musze zrobic kolejny raz nowa polke i musze ja czyms porzadnym obic...jakby ktos mogl podac nazwe tkaniny i cene za 1m2
Norauto
Obrazek
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pirat »

Qomo jedz jutro na wolumen, na pewno tam dostaniesz, a ceny - hmmmm nie pamietam dokladnie, ale chyba kolo 15 zl. Na wolumenie powinno byc taniej, bo to jakby gielda, a jak nei to Ci zostana w tygodniu sklepy.
pozdrawiam
Klekot
Świeżak
Posty: 46
Rejestracja: 13 cze 2002, o 11:36
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Klekot »

moze coś takiego cię skusi
http://eturbo.pl/catalog/default.php?cP ... 61c6e0bd80
Tam są te koce chyba że ty szukasz czegoś innego i zapraszam do galerii
Fajne montaże tam są np. Ibiza albo Volvo S40 polecam :)2
To sklep kolegi więc może jako członek CTM cos niżej będzie
osman14
Swój
Posty: 873
Rejestracja: 19 sty 2003, o 18:11
Lokalizacja: Plock
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: osman14 »

UcHO pisze:JA w tym miejscu mam przycisk do otwierania klapy :-P :-P :-P
ja nie mam wylacznika ktory by otwieral klape (tez nie mam zamka ani wycieraczki z tylu ale za to silownik podlaczylem do wycieraczki tylnej i po dotknieciu przelacznika tylnej wycieraczki klapa soe otwiera :-D :-D :-D
X14XE MANTZEL its not enough

gift od schricka 264° Nockenwellen
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pirat »

osman14 pisze:
UcHO pisze:JA w tym miejscu mam przycisk do otwierania klapy :-P :-P :-P
ja nie mam wylacznika ktory by otwieral klape (tez nie mam zamka ani wycieraczki z tylu ale za to silownik podlaczylem do wycieraczki tylnej i po dotknieciu przelacznika tylnej wycieraczki klapa soe otwiera :-D :-D :-D
świetny pomysł Osman !!! Tylko, że czasem może Ci się w czasie jazdy jak przez przypadek zachaczysz ręką o przełącznik kręcąc fajerą klapa otworzyc :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Szwagier
Weteran
Posty: 1053
Rejestracja: 15 lis 2002, o 09:13
Lokalizacja: Białystok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Szwagier »

pirat pisze:
osman14 pisze:
UcHO pisze:JA w tym miejscu mam przycisk do otwierania klapy :-P :-P :-P
ja nie mam wylacznika ktory by otwieral klape (tez nie mam zamka ani wycieraczki z tylu ale za to silownik podlaczylem do wycieraczki tylnej i po dotknieciu przelacznika tylnej wycieraczki klapa soe otwiera :-D :-D :-D
świetny pomysł Osman !!! Tylko, że czasem może Ci się w czasie jazdy jak przez przypadek zachaczysz ręką o przełącznik kręcąc fajerą klapa otworzyc :)

pozdrawiam
Ja tez tak chcialem zrobic,bo sobie pomyslalem ze wtedy nie trzeba ciagnac dodatkowego przewodu i kupowac wlacznik,ale rozmyslilem sie bo pomyslalem ze niechcacy zapomne sie i wlacze tylna wycieraczke :oko:
Obrazek
Corsa odeszla...jak ja mowie zmienila miejsce zamieszkania
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

hymm przeprowadzilem modyfikacje boczkow drzwi...pozniej fotki wzoce bo teraz ide leczyc kaca.... :grin:
corsa A & Audi S3
Obrazek
osman14
Swój
Posty: 873
Rejestracja: 19 sty 2003, o 18:11
Lokalizacja: Plock
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: osman14 »

slowo wam daje ze anirazu nie zdarzylo mi sie zrobic tego ani niechcacy ani przez przypadek a jezdze juz tak kolo roku :grin: :grin: :grin:
X14XE MANTZEL its not enough

gift od schricka 264° Nockenwellen
UcHO
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: 25 paź 2002, o 20:04
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: UcHO »

osman14 pisze:slowo wam daje ze anirazu nie zdarzylo mi sie zrobic tego ani niechcacy ani przez przypadek a jezdze juz tak kolo roku :grin: :grin: :grin:
A ja Ci powiem tak, jak mi czasem stary wsiada do samochodu bo mu się jego skrobać nie chce lub ma jakieś wydzimisie, to pewnie by mi otworzył kalpkę podszas jazdy :D z drugiej strony zawsze mogę powiedzieć że to nitro :oko:
boxer
Nowy
Posty: 377
Rejestracja: 3 gru 2002, o 19:41
Lokalizacja: Cracovia
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: boxer »

UcHO pisze:
osman14 pisze:slowo wam daje ze anirazu nie zdarzylo mi sie zrobic tego ani niechcacy ani przez przypadek a jezdze juz tak kolo roku :grin: :grin: :grin:
A ja Ci powiem tak, jak mi czasem stary wsiada do samochodu bo mu się jego skrobać nie chce lub ma jakieś wydzimisie, to pewnie by mi otworzył kalpkę podszas jazdy :D z drugiej strony zawsze mogę powiedzieć że to nitro :oko:
zawsze można odłaczyć pin z wajchy i założyć extra włącznik wtedy uruchomienie wycieraczki nawet przez przypadek niczego nie zmieni
HUURRRAAA SPRZEDANA !!!! Corsa A 91 1.2i gaz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car-Audio, CB-Radio”