Terkotanie przy drążku zmiany biegów

Wszystkie informacje o elementach układu napędowego i skrzyniach biegów montowanych w Corsie C.
ODPOWIEDZ
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Terkotanie przy drążku zmiany biegów

Post autor: Kurbat »

Wiec tak : terkocze coś, jakiś element układu zmiany biegów, na luzie, albo przy małej prędkości obrotowej szlag może trafić człowieka! taki dziwęk to wydaje.
Jak przycisnę drążek (ale nie na dół, tylko jakbym jeszcze głębiej bieg wrzucał) to nie terkocze, albo terkocze z przerwami.

Czy to może być np jakiś defekt helikopterka? Dziwęk dochodzi w sumie raczej gdzieś tam z głebi -bardziej od śilnika, nie od samego drążka w kabinie, co to może być u licha :D

Jakies sugestie?
Awatar użytkownika
Aro
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2004, o 19:03
Imię: Arek
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Aro »

w C 1.0 12V powszechną usterką podobno jest awaria przekładni skrzyni, jak zajrzysz pod maskę i się trochę wyciągniesz to ją zobaczysz

Czester coś Ci powinien powiedzieć na ten temat
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

Aro83 pisze:w C 1.0 12V powszechną usterką podobno jest awaria przekładni skrzyni, jak zajrzysz pod maskę i się trochę wyciągniesz to ją zobaczysz

Czester coś Ci powinien powiedzieć na ten temat
gadalismy o tym ostanio...to ta usterka co ja tlumacza wieszanie msie na dzwigni zmiany biegow???
corsa A & Audi S3
Obrazek
Awatar użytkownika
Aro
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2004, o 19:03
Imię: Arek
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Aro »

no, dokładnie - z dupy powód ;) :-D
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

Aro83 pisze:no, dokładnie - z dupy powód ;) :-D
ta zeby tylko kase wyciagac :grin: ...choc czasem widac takich w smaochodach co jezdza na lezaco jedna reka na kierownicy -tzw "mis"
a druga na biegach :grin:
corsa A & Audi S3
Obrazek
Awatar użytkownika
Aro
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2004, o 19:03
Imię: Arek
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Aro »

qomo pisze:
Aro83 pisze:no, dokładnie - z dupy powód ;) :-D
ta zeby tylko kase wyciagac :grin: ...choc czasem widac takich w smaochodach co jezdza na lezaco jedna reka na kierownicy -tzw "mis"
a druga na biegach :grin:
hehehe :-D :grin: no właśnie, Kurbat, a może Ty też jeździsz jak tzw."miś"? :-d ;)
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

kup sobie kubel to nie bedziesz musial sie trzymac drazka od biegow :oko: :grin:
corsa A & Audi S3
Obrazek
Awatar użytkownika
Hiv
Weteran
Posty: 1447
Rejestracja: 17 mar 2004, o 12:51
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Hiv »

qomo pisze:
Aro83 pisze:no, dokładnie - z dupy powód ;) :-D
ta zeby tylko kase wyciagac :grin: ...choc czasem widac takich w smaochodach co jezdza na lezaco jedna reka na kierownicy -tzw "mis"
a druga na biegach :grin:
Hmm... Ja tak jeżdżę i nigdy się nad tym nie zastanawiałem, że to na jakiegoś "misia". Mnie to po prostu wygodniej :-D
Może znów corsa...
Awatar użytkownika
Aro
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2004, o 19:03
Imię: Arek
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Aro »

Hiv pisze:Hmm... Ja tak jeżdżę i nigdy się nad tym nie zastanawiałem, że to na jakiegoś "misia". Mnie to po prostu wygodniej :-D
wygodniej to faktycznie jest, pod warunkiem że nie opierasz głowy o zagłówek pasażera :D :grin: :-D ;)
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

Aro83 pisze:
Hiv pisze:Hmm... Ja tak jeżdżę i nigdy się nad tym nie zastanawiałem, że to na jakiegoś "misia". Mnie to po prostu wygodniej :-D
wygodniej to faktycznie jest, pod warunkiem że nie opierasz głowy o zagłówek pasażera :D :grin: :-D ;)
albo na szybie pasazera....z tylu :oko: :grin:
corsa A & Audi S3
Obrazek
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kurbat »

Jeżdze na wiewiórke - ręce na kierownicy, maks blisko fajery tak,że brzuchem ja dotykam.
Zadowoleni? :-P

Za diagnoze serdeczne dzieki.
Proponuje EOT
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Post autor: Porszak »

nie no bez nerwow. kiedys slyszalem takie zdanie w jakims moto programie ze nie powinno sie wlasnietrzymac reki na drazku bo to powoduje szybsze zuzywanie sie czegos tam. niestety nie pamietam czego
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

Aro83 pisze:w C 1.0 12V powszechną usterką podobno jest awaria przekładni skrzyni, jak zajrzysz pod maskę i się trochę wyciągniesz to ją zobaczysz

Czester coś Ci powinien powiedzieć na ten temat
pewnie że wiem, kurwica mnie brała z tymi biegami :x .
Przy mechanizmie zmiany biegów pod maską są plastikowe koszyczki które nigdzie nie dokupisz. Z czasem się one wyrabiają i są trudności z wrzucaniem biegów (najbardziej 1i2) .próbowałe go skręcać drutem ale pomagało na pare dni.Nie ma co tego naprawiać tylko wymienić cały mechanizm na metalowy-koszt w ASO 300 zł.
Ale jak masz gwarancje to ci to wymienią
Obrazek
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kurbat »

czester 1 pisze:
Aro83 pisze:w C 1.0 12V powszechną usterką podobno jest awaria przekładni skrzyni, jak zajrzysz pod maskę i się trochę wyciągniesz to ją zobaczysz

Czester coś Ci powinien powiedzieć na ten temat
pewnie że wiem, kurwica mnie brała z tymi biegami :x .
Przy mechanizmie zmiany biegów pod maską są plastikowe koszyczki które nigdzie nie dokupisz. Z czasem się one wyrabiają i są trudności z wrzucaniem biegów (najbardziej 1i2) .próbowałe go skręcać drutem ale pomagało na pare dni.Nie ma co tego naprawiać tylko wymienić cały mechanizm na metalowy-koszt w ASO 300 zł.
Ale jak masz gwarancje to ci to wymienią
Czester - wielkie dzięki! Ja już normalnie siły nie mam do tego, tylko że u mnie biegi wchodzą OK (tfu,tfu,tfu) ale dżwięk terkotania jak pisałem w pytaniu dochodzi tak właśnie jakby z komory silnika i pasem środkowym przenosi się do kabiny.
W serwisie moim chyba sie uczą dopiero bo miszcze stwierdzili,ze ewentualnie moga mi wtmienić mechanizm (chyaba helikopterek) ale z tego ci skumałęm to wewnątrz kabiny. Ja im mowie,ze to nie to stuka,ale oni już zamówili :D na gwarancji rzecz jasna,noto niech wymieniają.

Po niedzieli podjade jescze raz powiem o tych plasticzkach,może to właśnie to jest przyczyna i u mnie,

Pozdro i poinformuje o rezultacie!
Dzięki!
:-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”