Wymiana foteli

Wszystkie informacje o elementach wnętrza Corsy C.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Wymiana foteli

Post autor: endo »

Malo mi odpowiadaja te fotele i chcialem je zmienic tylko, ze opel pomyslal, ze zrobi inaczej niz do tej pory i przymocowal napinacz nie do szyn jak w cb tylko do fotela.. Tak to wyglada:
to jest fotel :lol:

Obrazek

fotel jest przymocowany do prowadnic za pomoca nitow (ktore mozna by zamienic pozniej na sruby), na zdjeciu widac tez ze napinacz nalezy do "lapek" fotela a nie szyn..

Obrazek

i drugie ujecie:

Obrazek

te "lapki" sa zespawane z konstrukcja fotela:

Obrazek

a to jest zlacze napinacza:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz pytanie: jak zalozyc nowy fotel? :-? Bo ja widze narazie tylko dwa wyjscia - albo zalatwic nowe szyny z napinaczami (np. z corsy b), ale to bez sensu finansowo, albo przespawac fotele przy tych lapkach tak aby napinacze zostaly (nie bardzo chcialbym to robic bo fotele do wyrzucenia). Ma ktos jakis pomysl?
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
AMFILIADA
Nowy
Posty: 160
Rejestracja: 14 maja 2004, o 20:36
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: AMFILIADA »

Takie fajne fotele co Ty od nich chcesz ?? chetnie zamienie sie na moje z Corsy B serio :-D ...... a przy okazji na jakiej zasadzie dziala napinacz pasa ??
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kubelt »

AMFILIADA pisze:a przy okazji na jakiej zasadzie dziala napinacz pasa ??
Po otrzymaniu sygnalu "cofa" sie pociagajac za soba pas i wciskajac cie w fotel. Siniaki gwarantowane, ale one akurat sa niegrozne.
Awatar użytkownika
wow
Post Mistrz
Posty: 2636
Rejestracja: 22 sty 2002, o 00:00
Lokalizacja: Skądinąd
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: wow »

o prosze... napinacz jest jakis elektronicznie sterowany... w corsie b napinacz byl autonomicznym urzadzeniem, dzialajacym na zasadzie udarowej... pod wplywem duzego chwilowego obciazenia odpalany jest pirotechniczny ladunek i pas jest napinany poprzez skrocenie jego zapinki o jakies 30-50mm (tak na moje oko)...

a co do fotela... hmmm...
c20rsa, czlowieku meeen!
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: endo »

wow pisze:... pod wplywem duzego chwilowego obciazenia odpalany jest pirotechniczny ladunek i pas jest napinany poprzez skrocenie jego zapinki o jakies 30-50mm (tak na moje oko)...
a czy w takim razie napinacz w corsie b nie moze wybuchnac podczas np. mocnego hamowania?? troche to dziwne :-?
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
Awatar użytkownika
wow
Post Mistrz
Posty: 2636
Rejestracja: 22 sty 2002, o 00:00
Lokalizacja: Skądinąd
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: wow »

endo pisze:a czy w takim razie napinacz w corsie b nie moze wybuchnac podczas np. mocnego hamowania?? troche to dziwne :-?
hehehe... ciezko to sobie wyobrazic moze ale przeciazenia przy hamowaniu a nagly udar przy uderzeniu np. w kraweznik przy 30kmh to dwie zupelnie inne historie ;)

ale fakt faktem, ze niektorym podobno wystrzelily napinacze ot po prostu...
c20rsa, czlowieku meeen!
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

sterowany elektronicznie z kabelka czy nie, modul odpalania napinaczy i poduszek jest pewnie taki sam jak w corsie b - dziala na zasadzie bezwladnosci elementu, ktory pod wplywem silnego uderzenia poprostu aktywuje uklad elektroniczny wysylajacy impulsy do odpowiednich urzadzen :oko:
Obrazek
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kubelt »

wow pisze:ale fakt faktem, ze niektorym podobno wystrzelily napinacze ot po prostu...
Np. dziewczynie mojego znajomego na miejscu pasazera w megane kombi. Z ciezarowki jadacej przed nimi cos odpadlo, uderzylo w podwozie i w nastepnej chwili BUM i kobiete wessalo w fotel :D Oprocz strachu nic sie nie stalo.
Awatar użytkownika
cyberpooh
Weteran
Posty: 1186
Rejestracja: 15 lut 2002, o 00:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: cyberpooh »

odciac mocowanie napinacza przed tymi nitami(niech sobei tam zostaja) i przyspawac do nowego fotela i juz.
Post powered by E46 150KM 330Nm :D Before:CB 1.4 16V 90KM
Bazy danych ... Ekstranet, Intranet, Aplikacje bazodanowe

STOP Ciotom Drogowym
Awatar użytkownika
Hayabusa
Swój
Posty: 983
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Hayabusa »

wow pisze:
endo pisze: ale fakt faktem, ze niektorym podobno wystrzelily napinacze ot po prostu...
mi tak wystrzelił napinacz pasów od strony pasażera :-? Markos się przydał :grin: i jego turbo rajdówka :-P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
corsa C 1.3 CDTI & Seat Leon 1M
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”