Łożysko przednie

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia Corsy A.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Łożysko przednie

Post autor: YAQB »

Witam!

Nie wiem czy to kwestia techniczna, ale ...

Czy jest jakis sprawdzony sposob, aby stwierdzic ktore lozysko przednie(lewe/prawe) jest uszkodzone? Sytuacja jest taka, ze w tej chwili, ze mam rozjechana geometrie i jak skrecam to szum ustaje. Podejrzewam, ze jak ustawie geometrie, to przy jezdzie na wprost szumu nie bedzie, a pojawi sie przy skrecaniu. Poniewaz planuje na dniach zrobic pelna geometrie, to chce wymienic sobie to lozysko. Pytanie tylko ktore ...

Sa jakies metody, albo jak to zweryfikowac, zeby sie nie okazalo, ze wymienie nie to co potrzeba :oko:

Dodam, ze po podniesieniu samochodu i probie przekrecenia kola reka nie ma zadnej roznicy w pracy (typu opor, odglos pracy).
CTM #204
Awatar użytkownika
cursor
Nowy
Posty: 218
Rejestracja: 7 maja 2006, o 11:14
Lokalizacja: Racibórz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: cursor »

Podnieś auto na lewarku i próbuj poruszać kółkiem prawo-lewo(ręką, nie kierą) wtedy wyczujesz luzy. Czy jest sens bawić się z jednym łożyskiem, jak nówka kosztuje 35zł/szt?
Jeden lubi słuchać, drugi jak go słyszą , ot taka sobie różnica .....
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

Powiem tak ... lozyska to ja nawet mam dwa w domu :D Tylko nie za bardzo mam czas. Wymiana 2-ch bedzie trwala ... 2 x dluzej :-P i nie bedzie to 20 minut ...
CTM #204
Awatar użytkownika
Mihó
Nowy
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2006, o 19:37
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Mihó »

U m,nie nie wiem czy łożyska. Zaczyna się od 40km/h i później jest już ciągłe natężenie hałasu (nie robi się głośniej). Czy może to być któreś z łożysk ? (a nie mam luzu na kołach przednich), a hałas jakby z przodu się dobywa

Czy może to łączyć z pracą sprzęgła ? Gdy stoi na luzie mam wciśnięte sprzęgło, jest ok. Ale jak je puszczę, słyszę delikatnie głośniejszą pracę (może siedząc w środku jej nie słyszę, ale jest słyszalna z zewnątrz)
Opel. Technik die begeistert
Corsa C Z18XE, Vectra B X18XE, Trabant 1.1, PTS 3.8 V6, Trabant 601
Awatar użytkownika
szajboos
Nowy
Posty: 343
Rejestracja: 23 sie 2005, o 08:14
Lokalizacja: Racibórz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: szajboos »

Może źle myślę (jeśli tak to niech ktoś mądrzejszy mnie poprawi), ale to może mieć związek ze skrzynią biegów. U Cursora mamy w Kadziorze było podobnie. To była na pewno skrzynia, tylko że myśmy jej nie rozbierali. Jak kupiłem Kadetta to dostałem F10 5B, a że do 1.8 ona mi nie potrzebna to teraz jeździ u niej. I "sprawa ucichła" :grin:
Nowy silnik mode-in progress...

Obrazek
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Post autor: -=m&m=- »

YAQB pisze:Powiem tak ... lozyska to ja nawet mam dwa w domu :D Tylko nie za bardzo mam czas. Wymiana 2-ch bedzie trwala ... 2 x dluzej :-P i nie bedzie to 20 minut ...
u mnie sympatyczny Pan podczas wymiany łozyska stwierdził, że trzeba wymienić też piaste :-? szkoda, że nie dodał, iż zniszczył ją podczas nieudolnego wybijania łożyska :-?
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
-=kLaRi=-
Support Team
Support Team
Posty: 3290
Rejestracja: 23 lip 2004, o 10:49
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: -=kLaRi=- »

generalnie to wymiane lozyska z przodu powinno robic sie na prasie ,wtedy nie bedzie problemu. Osobiscie nie wymienilbym sam przednich lozysk...
Kiedyś CORSCHE :) Corsa B 1994 c20xe... :)
Teraz Audi A3 Sportback S-Line 2012 2.0TDI CR 170->210KM , Pakiet zderzaków S3, 19" + gwint i czerwone pasy :D
https://www.facebook.com/KolorowePasy/
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

No i wymienilem .. na szczescie z dobrej strony :-D

Ogolnie sprawa banalna, szczegolnie jesli samo wprasowanie i wyprasowanie zleci sie komus, kto za niewielkie pieniazki zrobi to za nas. Pozostala robota trwa dosc krotko, z czego wieksza czesc zabiera odkrecenie zastalych srub :D
CTM #204
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”