Wymiana sprzęgła

Wszystkie informacje o elementach układu napędowego i skrzyniach biegów montowanych w Corsie A.
ODPOWIEDZ
SnOOkie
Świeżak
Posty: 35
Rejestracja: 23 sie 2005, o 22:08
Lokalizacja: Józefów City
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Wymiana sprzęgła

Post autor: SnOOkie »

Mam pytanie czy w wersji silnikowej 1.4i jak wymienia się sprzęgło to trzeba skrzynie wyjmować/wysuwać ??? Słyszałem że w Oplu Asconie wystarczy osłonę sprzęgła odkręcić i wymienia się prosto... A w Corsie ??? Acha i czy jak wymieniamy sprzęgło,docisk i łożysko to czy jeszcze coś się robi ??? Coś słyszałem o uszczelce koła zamachowego (jak jest mokra czy jakoś tak) ale nie jestem pewien... Czekam na opinie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
cursor
Nowy
Posty: 218
Rejestracja: 7 maja 2006, o 11:14
Lokalizacja: Racibórz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: cursor »

Samą tarcze sprzęgła wymienisz bez wyciągania skrzyni. Na pokrywie bocznej powinienieś mieć taką dużą śrube(jak masz 4 biegową skrzynię to prawdopodobnie będziesz musiał zdjąć pokrywe). Odkręcasz ją i zdejmujesz seger, i wysuwasz wałek sprzęgłowy.

Moim zdaniem najlepiej jest wyciągnąć skrzynie. Nie ma tyle pieprzenia się z tym, jak w przypadku odsuwania wałka sprzęgłowego.
Jeden lubi słuchać, drugi jak go słyszą , ot taka sobie różnica .....
SnOOkie
Świeżak
Posty: 35
Rejestracja: 23 sie 2005, o 22:08
Lokalizacja: Józefów City
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: SnOOkie »

cursor pisze:(jak masz 4 biegową skrzynię to prawdopodobnie będziesz musiał zdjąć pokrywe)
Skrzynia 5 biegowa a więc czeka wyciąganie ??? Serwis krzyknął 400zł za wymianę tego + uszczelniacz przy kole zamachowym. Drogo ???
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”