Rozmiar opony i luz na przekładni kierowniczej?

ODPOWIEDZ
llionn
Nowy
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2005, o 20:07
Lokalizacja: Lublin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Rozmiar opony i luz na przekładni kierowniczej?

Post autor: llionn »

Pytanie może banalne ale jestem ciekaw waszego zdania. Panowie jak myślicie czy do corsy a 1.2i mozna założyć oponke 165/70R13 Pytam iż smigam na oponach w tym rozmiarze ale ktoś ostatni powiedział mi że są to o wiele za duże opony i mogą przyczynić sie np. do szybszego uszkodzenia przekładni kierowniczej ( a w tym momencie ma juz ona niewielki luz- przy badaniach technicznych powiedzieli ze jeszcze sie miesci to w normie ale mały luz faktycznie jest)
Corsa A 1.2i 91r
Awatar użytkownika
D12
Weteran
Posty: 1835
Rejestracja: 15 mar 2005, o 21:52
Imię: Daniel
Model auta: Corsa B
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Rozmiar opony i luz na przekładni kierowniczej?

Post autor: D12 »

llionn pisze:Pytanie może banalne ale jestem ciekaw waszego zdania. Panowie jak myślicie czy do corsy a 1.2i mozna założyć oponke 165/70R13 Pytam iż smigam na oponach w tym rozmiarze ale ktoś ostatni powiedział mi że są to o wiele za duże opony i mogą przyczynić sie np. do szybszego uszkodzenia przekładni kierowniczej ( a w tym momencie ma juz ona niewielki luz- przy badaniach technicznych powiedzieli ze jeszcze sie miesci to w normie ale mały luz faktycznie jest)
Hmm zmień tego ktosia (on chyba jeździ rowerem) jeżeli ten doradza Ci takie rzeczy. Rozmiar, o którym piszesz jest fabrycznym rozmiarem opon do corsy. Przekładnia kierownica nie może w znaczącym stopniu niszczyć się od rozmiaru opon. Prędzej przeguby i różne gumki na drążkach reakcyjnych. Przekładnia niszczy sie od dziur w które wjezdzasz i krawężników etc.
Awatar użytkownika
geo022
Swój
Posty: 822
Rejestracja: 14 lut 2005, o 12:32
Lokalizacja: Piekary
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: geo022 »

zgadzam sie z d12 wieksze koła działaja na przeguby itp no chyba ze otwor centrujacy w feldze jest inny niz byc powinien to pewno są tam jakies zaleznosci wtedy natomiaast odnosnei tej konkretnej sytuacji zmień tego ktosia :oko:
llionn
Nowy
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2005, o 20:07
Lokalizacja: Lublin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: llionn »

Tak też myślałem, ale chciałem się upewnić. Dzieki za pomoc.
Corsa A 1.2i 91r
ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi i Opony”