Podniesienie mocy w corsie A

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych i diesla montowanych w Corsie A.
ODPOWIEDZ
kielbas
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 10:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Podniesienie mocy w corsie A

Post autor: kielbas »

Witam. Temat Oplów jest dla mnie nowym więc jeśli walne jakaś gafe to z góry przepraszam. :D
Mam Corsaża A z silnikiem C16 SE przygotowuje go do Super Oesów, wstępnie jest już zrobiony teraz przyszedł czas na podniesienie osiągów. Kolega Seboss z forum corsaclub podpowiedział mi kilka patentów i skierował na wasze forum . Jednym z nich jest włóżenie skrzyni F13CR, oraz zaadoptowanie kolektora wydechowego z C20xe. Co wy o tym sądzicie?? niestety w swojej klasie mam kilka mocnych Hond dlatego wasza pomoc bedzie nieoceniona w walce z nimi :oko:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Podniesienie mocy w corsie A

Post autor: Porszak »

powyzej masz co najmniej jeden temat z ktorego mozesz czerpac. a najwazniejsze pytanie ile masz kasy na to wiecej mocy?
bo samo podnoszenie to dosc ogolne pojecie
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
kielbas
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 10:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Podniesienie mocy w corsie A

Post autor: kielbas »

Pytanie o kase chyba jednak nie jest najważniejsze bo i tak zawsze jest zamało, :D najpierw chce rozeznać temat dopiero potem obliczyć koszta, poszperam w tych tematach dzięki za podpowiedz
Pozdrawiam
kielbas
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 10:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Podniesienie mocy w corsie A

Post autor: kielbas »

Czytam i czytam to forum ale nie mogę znaleźć kompletnej informacji które mnie interesuje. Wiem że skrzynia F13CR jest krótsza od mojej ale czy bedzie pasować PnP, i w jakich silnikach i jakich autach szły bo zazwyczaj na allegro nie piszą oznaczeń skrzyni?? usze zkrócić te biegi i to jak najszybciej !!
Awatar użytkownika
chuckyhc
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 18 lut 2007, o 20:34
Imię: Chucky
Lokalizacja: Bielsko
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Podniesienie mocy w corsie A

Post autor: chuckyhc »

jaka masz obecnie skrzynie? f13cr szla na pewno w Cb z motorem c14se oraz z niektorym x14xe. moze w jakiims innym oplu tez chodzily. tego nie wiem. w kadecie pewnie tez. a i zwroc uwage na to czy ewentualnie kupowana skrzynia ma impulsator czy tez slimak ( no i analogicznie co jest u ciebie, ale zapewne slimak ) ja takze mam zamiar zalozyc taka skrzynie, bo po zmianie odcinki na 4 biegu corsa jedzie okolo 180, a ja wolalbym zeby na odcieciu na 5 biegu tyle jechala
Była Corsa B GSi C16XE prawie S1600 :) Jest Corsa C GSi Z18XE

PAMIĘTAJ, wymieniaj świece!
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Podniesienie mocy w corsie A

Post autor: Porszak »

f13cr to nie wszystko, mialy jeszcze rozne przelozenia gl. 3.74 i 3.94. to pierwsze tak jak pisal Chucky wystepowalo w 1.4 to drugie, krotsze w 1.0 12v i 1.2 16v(corsa b po liftingu, agila a) na bank czy w 1.2 8v tez nie wiem.

f13 powinna pasowac do c16se, o tym juz bylo na forum nie raz.
wiem z wlasnego doswiadczenia(mialem f13cr 3.94) ze do sporrtu 8x lapiej wlozyc f15 nawet 3.74, a przy sporym szczesciu mozna chyba trafic na f15 z 3.94. f15 duzo lepiej pracuje niz f13 przy szybkich zmianach biegow i w dol i w gore
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
chuckyhc
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 18 lut 2007, o 20:34
Imię: Chucky
Lokalizacja: Bielsko
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Podniesienie mocy w corsie A

Post autor: chuckyhc »

no Porszaku moze i masz racje, nie mialem okazji testowac f13cr. Panie a jak obliczyles ze 8 razy lepiej :) ;-)
Była Corsa B GSi C16XE prawie S1600 :) Jest Corsa C GSi Z18XE

PAMIĘTAJ, wymieniaj świece!
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Podniesienie mocy w corsie A

Post autor: Porszak »

chuckyhc pisze:Panie a jak obliczyles ze 8 razy lepiej :) ;-)
tak mi podpowiada lewa noga i prawa reka :oko:
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
kielbas
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 10:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Podniesienie mocy w corsie A

Post autor: kielbas »

czyli szukać F15??
Często jeżdze na torze na miedzianej górze i borykam sie tam z problemem takim że kończy mi sie 2 bieg i przydało by sie 3 ale na niego nie ma już za bardzo miejsca bo zaraz znowu w dół. Najbardziej zależy mi na 3 pierwszych biegach.
Powiedzcie mi jeszcze z jakiego auta jest ta F15??
Awatar użytkownika
chuckyhc
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 18 lut 2007, o 20:34
Imię: Chucky
Lokalizacja: Bielsko
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Podniesienie mocy w corsie A

Post autor: chuckyhc »

sprawdz panie jaka masz skrzynie, bo wydaj mi sie ze do motoru 1,6 dawali zazwyczaj wlasnie f15. najpierw sprawdz a pozniej bedziedz szukal. a f15 byly w corsach b 1.6 w czesci 1.4 a tazke w tigrze w wszystkich bodajze w kadziu i astrze napewno tez. porszak pewnie przywali tu calym wykladem co gdzie i jak wiec czekaj na jego posta :)
a co do miedzianej gory, przeciez nie bedziesz kupowal czy szukal skrzyni ktora podpasuje na tylko jeden tor. jak ci brakuje kawalka na 2 biegu to oceniasz czy idziesz kawalek na odcince czy zmieniasz i juz. albo zmien odcinke jak zamierzasz jezdzic w wiekszosci na tym torze. zmiana odcinki (nie za duza ) nie zaszkodzi.
Była Corsa B GSi C16XE prawie S1600 :) Jest Corsa C GSi Z18XE

PAMIĘTAJ, wymieniaj świece!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”