Zmiana regulatora biegu jałowego

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych i diesla montowanych w Corsie A.
ODPOWIEDZ
mareku
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 9 lut 2007, o 19:45
Lokalizacja: p-ń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Zmiana regulatora biegu jałowego

Post autor: mareku »

witam,

strasznie spadaja mi obroty podczas stania na luzie, czasem nawet gasnie, albo zapala sie kontrolka silnika. Wiem, ze prawdopodobna przyczyna to silniczek krokowy. Wlasnie mam zamiar sie zabrac za wymiane i tu pojawia sie pytanie:
jaki regulator kupic? oryginal czy zamiennik, a jak tak to jaki?! nie ukrywam, ze zalezy mi na jak najnizszej cenie.
Prosze o porady i wskazowki, dzieki z gory

Edit:
znalazlem cos takiego
http://www.allegro.pl/item362558853_sil ... o_1_4.html" onclick="window.open(this.href);return false;

inwestowac w takie tanie cos?


edit2:

dzis sprawdzilem kody bledow, o dziwo nic nie zapamietalo, przy kazdej probie wyblykiskiwalo "12"


pozdrawiam
mareku
Corsa 1,2i '92r. c12nz
Obrazek
Awatar użytkownika
fotograf
Swój
Posty: 852
Rejestracja: 12 lip 2007, o 20:41
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [cA] Zmiana regulatora biegu jałowego

Post autor: fotograf »

Jak chcesz mam taki silniczek krokowy z mojej X12sz oryginalny, a widzę że jesteś z poznania to mogę Ci go tanio odstąpić a jest na pewno sprawny bo jeździł u mnie dopóki nie zmieniłem układu wtryskowego na ten z C18NZ
X12SZ+miniLambda ;-/
X12SZ+C16NZ+C18NZ+BLOS
X12SZ+13NB+13S+C14NZ+C14SE+C16SE+X16SZ+A15SMS= moje C14XE 8V :-D
mareku
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 9 lut 2007, o 19:45
Lokalizacja: p-ń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [cA] Zmiana regulatora biegu jałowego

Post autor: mareku »

witam, troche reaktywuje watek...

Jeszcze raz dzieki fotograf za silniczek, w koncu zabralem sie za wymiane ;) Wszystko pieknie, ale silnik nadal dziwnie sie zachowuje ... :/ tzn falujace obroty i prawie gasnie na biegu jalowym. Jaka rada za co kolejnego sie zabrac??

i juz prawie standart ze zapala sie kontrolka silnika po kilku minutach jazdy. Za kazdym razem gdy hamuje silnikiem. Zgaszenie silnika i ponowny rozruch powoduje, ze kontrolka na jakis czas gasnie


pozdrawiam
Corsa 1,2i '92r. c12nz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”