CORSA C - problem z zegarami.

Wszystkie informacje o elementach układu elektrycznego Corsy C.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alinka83
Bez listowiec ;-)
Posty: 7
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

CORSA C - problem z zegarami.

Post autor: alinka83 »

Witam,
Jestem szczęśliwą właścicielką ślicznej Corsy C z 2003 roku, ale coraz częściej mam problemy z elektryką. Co jakiś czas w trakcie jazdy rozłączają mi się zegary, tzn podczas jazy wyłączają się licznki, wskazuwki zegarów spadają do zera, nie działa elektroniczny wyśiwtlacz przejechanych kilometrów oraz kontrolki z migaczy jednym słowem nic nie działa. :-( po chwili liczniki i podświetlenie deski rozdzielczej wraca do normy ale przy tym zapala się kontrolka z hamulca ręcznego. W momencie kiedy licznik jest rozłączony nie da się odpalić auta i wtedy podświetlone są kontrolki silnika, hamulca ręcznego, olejui akumulatora. Czy ktoś wie co to może byc i jak to naprawić ? :)5 Proszę o pomoc. :-(
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: CORSA C - problem z zegarami.

Post autor: endo »

dobra wiadomosc jest taka, ze nie trzeba gleboko szukac przyczyny, prawdopodobnie zegary poprostu nie lacza na kostce w ktora sie je wpina, ta gorsza wiadomosc jest taka, ze Chester skladal to kilkanascie razy (w koncu podobno kostka weszla ok i chyba nie ma juz tego problemu). pamietam tez, ze probowal podkladac papierki itp. ;) - trzeba probowac. ja bym psiknal jeszcze jakims srodkiem typu 'kontakt'
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: CORSA C - problem z zegarami.

Post autor: czester 1 »

na wysokości kontrolki recznego, miedzy szklo zegarow a obudowe wsadź (parier,kołek) o grubości 5-10mm, ja tak mialem przez ok pół roku i chyba sie zaspawało :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
alinka83
Bez listowiec ;-)
Posty: 7
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: CORSA C - problem z zegarami.

Post autor: alinka83 »

Już raz otwieraliśmy te zegary i przymocowaliśmy tą kostkę na "amen" podłożyliśmy ją gąbkążeby podczas jazdy sie nie ruszała ale problem tak po 2 tygodniach zegary znowu zaczeły wariować, wiec może problem tkwi nie w kostce tylko w gnieździe liczników.
Awatar użytkownika
alinka83
Bez listowiec ;-)
Posty: 7
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: CORSA C - problem z zegarami.

Post autor: alinka83 »

Witam, byłam u mechanika i zegary już działają, zostały umocowane dodoatkowo gumką, banalne ale się sprawdza.
Awatar użytkownika
alinka83
Bez listowiec ;-)
Posty: 7
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: CORSA C - problem z zegarami.

Post autor: alinka83 »

Witam,
poproszono mnie o wytłumaczenie w jaki sposób zegary w mojej Corsie zostały umocowane gumką, a więc dokładnie nie wiem jak to wyglądało bo zrobił to mechanik, ale wytłumaczył mi mniej więcej w jaki sposób to zrobił: wzioł normalną gumkę recepturkę (lub taką do włosów) i założył ją na zaczepy mocujące wtyczkę do zegarów, dzięki czemu podczas jazdy i wstrząsów wtyczka rusza sie równomiernie z zegarami, a nie lata na boki. Mam nadzieję że taki opis problemu komuś pomoże.

Pozdrawiam alinka83. :oko:
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: CORSA C - problem z zegarami.

Post autor: czester 1 »

Endo, a Ty sobie poradziles z tym obrotomierzem??
Obrazek
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: CORSA C - problem z zegarami.

Post autor: endo »

nie wiem czy w nim tkwi problem - rozlozylem, przeczyscilem, posmarowalem, odgialem nieco piny i nie pomoglo. zobaczymy co spec powie

ps. czyli nie byles az tak pijany skoro pamietasz ;)
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: CORSA C - problem z zegarami.

Post autor: endo »

w kwestii wyjasnienia to w mamofurze padl czujnik polozenia walu - widac byl to poczatkowy fragment jego zgonu i stad takie objawy
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
nikodem
Bez listowiec ;-)
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:09
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: CORSA C - problem z zegarami.

Post autor: nikodem »

Witam Jestem użytkownikiem Corsy C od 10 lat gdy siadał mi czujni wału to przy nagrzanym silniku tracił obroty i gasł i zapalała się kontrolka autkom z kluczykiem chwile ostygł i dalej działał pojechałem na komputer okazało się ze jest uszkodzony ten czujnik kupiłem nowy i wszystko gra po 3 miesiącach jazdy zaczęły zanikać mi wszystkie wskaźniki jak gasiłem nie mogłem odpalić i jeżdżę tak już 5 miesięcy co jakiś czas to się powtarza najczęściej jak jeżdżę po dziurach sprawdzę tą kostkę zepnę gumką mam nadzieje ze rozwiąże to ten problem POZDRAWIAM:)
niski.zmc
Bez listowiec ;-)
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2013, o 12:57
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: CORSA C - problem z zegarami.

Post autor: niski.zmc »

Witam,
Posiadam Corse C GSi 2003 rok. w wakacje pojawił się problem - niedziałające zegary. Problem polega na tym, że podczas jazdy wskazówki spadają na zero (działa poziom paliwa) nie działa licznik przebiegu - nie nabija kilometrów, po chwili zapala się kontrolka ładowania a chwile później kontrolka trakcji. Silnik pracuje cały czas (w żadnym stadium nie zapala się kontrolka ręcznego, czytałem gdzieś ze jeśli zapala się kontrolka ręcznego to jest to standardowy problem z zegarami - u mnie się nie zapala). Jeśli zgaszę silnik to już go nie zapale. Przy dalszej jeździe zegary czasem się podnoszą czasem dopiero po kilkudziesięciu kilometrach wtedy zapala się kontrolka serwisowa (samochód z kluczykiem). Nie zapala się check.

Przeczytałem ten wątek, oraz wiele innych na innych forach. Problem nadal się pojawia :/ W oplu i u elektronika diagnoza się potwierdziła problem z zegarami, podkleiłem kostkę w kokpicie pod zegarami, siedzi sztywno nie rusza się ba boki. Zegary zawiozłem do w/w elektronika który zna problem i miał nie jedną Corsę, twierdzi że nigdy nie miał reklamacji na tą naprawę. Przelutował styki miało być wszystko ok. Skoro zapalała się kontrolka ładowania oddałem alternator do regeneracji. Po odebraniu zegarów i ich montażu, po próbie odpalenia zegary nadal spadły na zero, podnosiły sie spadały. Jeśli zgaszę auto w momencie kiedy zegary pracują, nie ma problemu z odpaleniem, jeśli zgaszę w momencie kiedy nie działają pojawia sie problem z odpaleniem do czasu aż zapali sie kontrolka z kluczykiem.

Proszę o pomoc, co jeszcze można sprawdzić. Czujniki ABS? Czujnik położenia wału?
niski.zmc
Bez listowiec ;-)
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2013, o 12:57
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: CORSA C - problem z zegarami.

Post autor: niski.zmc »

endo - konający czujnik obrotu wału też daje takie objawy, że wskazówki na zegarach spadają na zero?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Elektryczny”