Wydech z kwasówki...

Wszystkie informacje o elementach układu wydechowego Corsy C.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tom
Nowy
Posty: 195
Rejestracja: 29 sty 2009, o 18:20
Lokalizacja: SJZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Wydech z kwasówki...

Post autor: Tom »

Mam pytanie odnośnie wydechu z kwasówki mianowicie:

- jaka średnica do 1,7 cdti :)5 żeby go trochę odetkac
- co wsadzic zamiast środkowego :)5
- końcowy mam sebringa ale co do tego później...
- czy jest sens przerabiania wydechu w dieslu, później planuję dalsze mody w kierunku mocy i Nm... myśle o turbie z cdti 125 ze zmienna geometrią i większym IC, na końcu strojenie. Niewiem czy taki wydech coś pomoże... :zakrecony:
- jaki koszt zrobienia takiego wydechu :)5 :)5 i jaki warsztat polecacie w okolicy ROWU :)5
- końcowy mam sebringa, ale chyba go wywalę bo mam zamiar zrobic końcówkę taką jak ma !markos zdj poniżej: (sorry markos za wykorzystanie zdj ale sie chyba nie pognieważ :)5 )
Obrazek
cały czas nad tym rozmyślałem przez to zwlekałem z chipsem i myślę że dobrze zrobiłem.
Po wstępnych obliczeniach i paru tel do firm zajmujących sie chip tuningiem myśle że jeżeli wszystko da się zrealizowac to można śmiało celowac w granicę 140-150PS i ok 350NM...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Wydech z kwasówki...

Post autor: !markos »

normalna cena za moj wydech (3", 2 tlumiki) to 2100pln. ale:
1. mam nieco nizsze ceny
2. zrobilem na jednym tlumiku
3. to jest warszawska cena za robote w znanej firmie

pytanie jest wiec bez sensu, bo co miejsce, to inna cena i inny wydech. zeby dzialal, wcale nie musi byc z kwasowki. a do dizla tradycyjnie jakis przelotowy, troche wiekszy niz seria, w miejsce srodkowego tlumika - srodkowy tlumik, co innego chciales tam wlozyc?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tom
Nowy
Posty: 195
Rejestracja: 29 sty 2009, o 18:20
Lokalizacja: SJZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wydech z kwasówki...

Post autor: Tom »

!markos pisze: w miejsce srodkowego tlumika - srodkowy tlumik, co innego chciales tam wlozyc?
szczerze to nie chciałem tam nic włożyc 8) myślałem że zostawię tylko końcowy z kwasówki i to będzie na tyle.
Orientuje się ktoś jakiej średnicy jest wydech w cdti??? nie chce mi się włazic pod auto :oko:

!markos - co do cen to podejrzewam że różnica pomiędzy cenami w stolicy a u nas jest znaczna :)2
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Wydech z kwasówki...

Post autor: !markos »

to moze w ogole bez tlumikow zrob.. napewno bedzie bardzo cichutko i przyjemnie :pig:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tom
Nowy
Posty: 195
Rejestracja: 29 sty 2009, o 18:20
Lokalizacja: SJZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wydech z kwasówki...

Post autor: Tom »

kumpel ma leona cupre tdi na jednym tłumiku i wcale nie jest jakoś głośno...nie zapominaj że to diesel a nie benzyna 8)
stąd właśnie wziął sie pomysł żeby środkowy wogóle wywalic, on robił wydech ale na zwykłej stali...nikt w śląskim nie robił wydechu z kwasówki???????????
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Wydech z kwasówki...

Post autor: Porszak »

tom macie mg motrosport z dobra opinia, chwytaj tel i juz bedziesz mial sprawe jasna i odniesienie do in propozycji z in warsztatow.
na moje oko to 2.5" bedzie gorna granica srednicy pod ten silnik. u mnie w miescie koles w tdi ma koncowki, ktore powoduja taki przeplyw powietrza, ze dzwiek wytwarzany przez te koncowki jest taki, ze latwo stwierdzic ze to benzyna(sluchajac odjezdzajacego auta). powaznie.
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
Tom
Nowy
Posty: 195
Rejestracja: 29 sty 2009, o 18:20
Lokalizacja: SJZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wydech z kwasówki...

Post autor: Tom »

dzięki porszak zapytam tam. Dzwoniłem do dynosoftu i oni poradzili mi odetkac wydech, powiedzieli że nawet przy zwykłym chiptuningu może to coś pomóc... :D
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Wydechowy”