lekko hamujacy beben...

Wszystkie informacje o elementach układu hamulcowego Corsy B.
ODPOWIEDZ
Fl0w
Świeżak
Posty: 27
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 15:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

lekko hamujacy beben...

Post autor: Fl0w »

witam

dzisiaj rano postanowilem wyszlifowac bebenw srodku... poniewaz ostatnio dochodzil z niego dziwny halas w trakcie hamowania wiec pomyslalem ze zardzewial... ladnie wszystko wyczyscilem... troche sie pobawilem w ponowne wlozenie go na miejsce :p (oj ciezko bylo) i po wloznieu okazalo sie ze kolo lekko hamuje... przejechalem sobie 2 koleczka wokol domu podnioslem znowu na lewarku i niby lepiej.. ale nadal gorzej chodzi niz przed ta zabawa... i tutaj moje pytanie... czy moglem zmienic ustawienie zaciskow i przez to teraz leza inaczej i lekko hamuja... i czy sie uloza same po paru km...
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: lekko hamujacy beben...

Post autor: wolga85 »

Sprawdź samoregulator i czy czasem linka od ręcznego gdzies nie trzyma i przez to hamuje (często nawet na tych plastikach zaraz przy b ebnach trzyma)
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: lekko hamujacy beben...

Post autor: Porszak »

polaczenia ruchowe smaruj np aluminium w spreju, nie miedzia. prawdopodobnie jak wolga napisac wystarczy troche poluzowac smaoregulator albo zdjac szczeki, nasmarowac i rozruszac wszystko dobrze zaeby luzno chodzilo.
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Fl0w
Świeżak
Posty: 27
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 15:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: lekko hamujacy beben...

Post autor: Fl0w »

juz sie uporalem z tym tarciem :p ale przy tej zabawie zapowietrzylem uklad hamulcowy :/ chcac go odpowietrzyc musialem odkrecic odpowietrznik i mi sie ukrecil ;x niestety juz sie nie bawilem w rozwiercanie go bo zaczal padac deszcz... i tutaj moje pytanie do was... ilo mm odpowietrznik jest w mojej corsie bo jutro musze zakupic a nie wiem jaki czy 6 czy 7...
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: lekko hamujacy beben...

Post autor: Porszak »

jak ukreciles to po co Ci odpowietrznik? chyba ze wykreciles to co zostalo, ale tak nie wynika z Twojej wypowiedzi. kup sobie cylinderek nowy i wymien. robota ta sama, a bedziesz mial pewnosc ze za kilka miesiecy cylinderek sie nie wyleje.
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”