Strona 1 z 1
Problem z radiem
: 5 sie 2011, o 15:48
autor: pershing
Witam , przepatrzylem forum i nie znalazłem podobnego tematu.
No to tak

Mam Cołsinke 98' - moj pierwszy samochodzik wiadomo do "wytłuczenia się"

i oczywiscie nie robie w tym aucie praktycznie nic zadnych przerobek nie przeróbek , tylko chce tube do bagaznika wsadzic

ale to całka inna historia

. Wracając do mojego problemu, kupiłem jakies radio za 100 zł ( tak jak mowiłem nie chce zbytnio pchać sie w koszty do auta itp) podłączył mi je mechanik (ponieważ po wyjeciu kluczyka radio sie resetowało) i teraz wszystko gra , lecz gdy autko postoi z 2 dni bez jezdzenia aa czasami nawet dzień ;/ i akumulatorek pada , wymieniałem akumulator i dalej to samo. i MOje pytanie brzmi wiecie co moze być nie tak z tym chole*nym radiem ?:(
Pozdrawiam
Paweł _///
: 5 sie 2011, o 16:20
autor: !markos
Niech ten twoj miszczu elektryk zmierzy pobor pradu. Mozliwe, ze radio jest uszkodzone.
Re: Problem z radiem
: 5 sie 2011, o 17:32
autor: koza149
a przypadkiem nie masz podlaczego podswietlania na stale ? zwroc na to uwage..
W kostce zasilajacej radio kabel zolty ma staly prad, z nim powinien byc zmostkowany przewod czerwony. Radio wtedy trzyma pamiec i wlaczy sie bez kluczyka. W kostce zasilajacej to wszystko, ewentualnie jeszcze niebieski przewod od sterowania, tak jak w twoim przypadku wzmacniacza, zeby nie byl wlaczony caly czas.
Re: Problem z radiem
: 5 sie 2011, o 19:02
autor: pershing
@koza
Tak mam połaczone te 2 kable.
w radiu ciagle chodzi zegar.
Re: Problem z radiem
: 5 sie 2011, o 19:19
autor: koza149
pershing pisze:
w radiu ciagle chodzi zegar.
Odpowiedz na to co Ci rozładowuje aku. Jakiej marki jest to radio ? , jeśli w opcjach nie będzie możliwości wyłączenia tego zegarka, to po prostu zdejmuj panel.. jeśli oczywiście jest taka opcja.
Re: Problem z radiem
: 5 sie 2011, o 19:28
autor: pershing
NIestety Panel nie jest zdejmowany , lecz teraz chyba po powrocie musze zakupic sobie jakies radyjko z Pioneer'a
aa Radio to Hanssen czy jakos tak. Tak jak mowiłęm nie chodziło mi tutaj o jakies fantastyczne brzmienie zeby tylko coś podczas jazdy grało ;]
Re: Problem z radiem
: 5 sie 2011, o 19:56
autor: koza149
Znakomicie Cie rozumiem, też tak miałem na początku.

czyli masz coś takiego tak ?
http://allegro.pl/radio-samochodowe-han ... 05795.html Przeszukaj dobrze opcje czy nie ma tam gdzieś opcji wyłączenia tego zegarka, bo to on rozładowuje Ci aku. Jeśli nie masz intrukcji to poszukaj jakiegos manuala w sieci moze sie cos trafi..
Re: Problem z radiem
: 5 sie 2011, o 22:58
autor: pershing
Tak tak takie mam =] no narazie musze sie z tym wstrzymac ,bo nie ma mnie przy moim Demonie :* <teskni>

Ale za 14 dni wracam to sie nim naciesze ;*