Poważne szarpanie kierownicą przy hamowaniu

Wszystkie informacje o elementach układu hamulcowego Corsy B.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wydra9
Użytkownik Premium
Posty: 808
Rejestracja: 22 maja 2009, o 23:14
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: C20NE
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Poważne szarpanie kierownicą przy hamowaniu

Post autor: Wydra9 »

Witam wszystkich. Mam problem ze swoją corsą mianowicie jak w temacie strasznie szarpie przy hamowaniu. Tarcze od czerwca już wymieniałem 2 razy na początku po wymianie było ok a po miesiącu zaraz znowu to samo... Dodam że na pedale hamulca nic nie czuć chyba że to tak słabe drganie. Tarcze firmy 1 trw później ate więc chyba nie są złe... wymieniałem sfożnie zostało mi do wymiany jeszcze amortyzatory łożyska (strasznie hałasują przy mocnym przyspieszaniu) końcówki drążków i gumy wahaczy.Całe zaciski pochodzą z calibry 93r. hamulce z tyłu całe nowe wraz z linkami.

-- 3 maja 2012, o 23:23 --

okazały się tarcze wymieniłem szarpanie ustało. Ale czemu tak się dzieje? Dodam że w zeszłym rou wymieniałem cale bębny a prawa strona była uz tak zużyta jak wczesniej po 5 latach jezdzenia masakra jakas.
Awatar użytkownika
Amoath
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 12 lis 2012, o 22:45
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Poważne szarpanie kierownicą przy hamowaniu

Post autor: Amoath »

słabej jakości zamienniki :P po prostu na hamulcach nie można oszczedzać :) to jest główny system bezpieczeństwa w samochodach. Polecam tarcze BREMBO, ja jeżdze na tańszych ROTINGERACH polecam :)
Awatar użytkownika
Wydra9
Użytkownik Premium
Posty: 808
Rejestracja: 22 maja 2009, o 23:14
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: C20NE
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Poważne szarpanie kierownicą przy hamowaniu

Post autor: Wydra9 »

przyczyna była slabo dotoczona piasta więc już myślę ze problem rozwiązany. Miałem słaby zamiennik za 380zł :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”