LPG, a EGR

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kunso
Świeżak
Posty: 32
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:31
Imię: Krzysztof
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

LPG, a EGR

Post autor: kunso »

Witam
Mam problem na biegu jałowym, po zmianie EGR na drugi (poprzedni zawiesil sie na stale) samochod na benzynie dziala prawidlowo, natomiast po przelaczeniu na gaz auto spada z obrotów do zera i gasnie.
Dzieje sie tak na ciepłym silniku od około 90 stopni, wczesniej bylo wszystko w porzadku, dodam, ze musiałem odpiać akumulator, aby skasować błędy (43 i 47) czy czasem nie musze odnowa programowac komputera? Jezeli tak jak to zrobic domowymi sposobami.
Chcialem jeszcze dodać, ze na zaslepionym EGR bylo dobrze, albo poprostu tego nie zauwazyłem.
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: LPG, a EGR

Post autor: wolga85 »

Instalacja do wyregulowania. Egr doprowadza dodatkowe powietrze i instalacja gazowa tego nie uwzglednia.
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
Awatar użytkownika
kunso
Świeżak
Posty: 32
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:31
Imię: Krzysztof
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: LPG, a EGR

Post autor: kunso »

da sie to wyregulowac samemu czy gdzies do mechanika trzeba podjechac?
Awatar użytkownika
mr_luke
Nowy
Posty: 447
Rejestracja: 29 lip 2010, o 01:13
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: LPG, a EGR

Post autor: mr_luke »

kunso pisze:da sie to wyregulowac samemu czy gdzies do mechanika trzeba podjechac?
Ja bym powiedział, że nawet trzeba pojechać do gaziarza bo samemu tego nie zrobisz, nie masz sprzętu i wiedzy na ten temat. Dobry gaziarz i wyjdzie Ci tylko na dobre :oko:
Corsa - sold
alban
Nowy
Posty: 188
Rejestracja: 20 lip 2011, o 18:10
Imię: Artur
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: LPG, a EGR

Post autor: alban »

Jakiej firmy masz instalacje?? Mam w jednej ze swoich cors ten sam silnik co twój i zrobiłem na gazie ok 200tys i tylko raz regenerowałem parownik. Wszystko sam bo nie ufam gazownikom bo on za wszystko kupę kasy kasują i i tak nie działa a zwykła instalacja nie sekwencyjna jest strasznie prosta i można wszystko samemu zrobić. A EGR wstawiłeś taki sam czy jakiś inny?? Podejrzewam, ze wystarczy na parowniku podkręcić obroty ja mam u siebie dwie śrubki jedna od obrotów druga od powietrza starsze parowniki maja tylko jedna.
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: LPG, a EGR

Post autor: wolga85 »

Tylko jeszcze czasami trzeba skorygować przedział działania silnika krokowego. Do tego kręcenie śrubą reduktora na pałę to kiepski pomysł. Można też kupić interfejs do gazu i z pomocą odczytu z sondy lambda wszystko wyregulować (ja jeszcze robię przejazd z lapkiem i patrze jak się zachowuje podczas normalnej jazdy) lub druga opcja analizator spalin w rurę i regulacja.
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje LPG”