Klimatyzacja po swapie

ODPOWIEDZ
Corsa20xe
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2010, o 21:28
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Klimatyzacja po swapie

Post autor: Corsa20xe »

Witam.

Czy próbował ktoś zakładać w CB klimę po swapie na c20xe?
Z tego co już zdążyłem się zorientować, to problem natury przewodów aluminiowych i sprężarki i reszty osprzętu mechanicznego nie jest strasznie trudny.
Pytanie tylko jak sprawa się będzie miała jeśli chodzi o układ elektryki a dokładniej czy wiązka silnika c20xe wymaga połączenia z wiązką nadwozia aby klimatyzacja działała poprawnie?
Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gtszudi
Nowy
Posty: 278
Rejestracja: 8 lut 2009, o 14:19
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Klimatyzacja po swapie

Post autor: gtszudi »

problem moze byc taki gdzie umiescisz sprezarke , bo trzebaby zrobic troche miejsca z przodu.

wiazka najmniejszy problem. najlepiej kompa od wersji z klima dorwac jeszcze
Mechanika Elektryka Kosmetyka Samochodowa Opel Renault SWAPy
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Klimatyzacja po swapie

Post autor: wolga85 »

Nawet nie trzeba kompa. Bo każdy komp ma wejście do podniesienia obrotów po załączeniu klimy tylko trzeba zidentyfikować w danym modelu i podłączyć sygnał. Przy c20xe najwiekszy problem to tak jak wcześniej już miejsce pod maską
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
Corsa20xe
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2010, o 21:28
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klimatyzacja po swapie

Post autor: Corsa20xe »

wolga85 pisze:Nawet nie trzeba kompa. Bo każdy komp ma wejście do podniesienia obrotów po załączeniu klimy tylko trzeba zidentyfikować w danym modelu i podłączyć sygnał. Przy c20xe najwiekszy problem to tak jak wcześniej już miejsce pod maską

Pod maską naprawdę nie ma problemu, sprężarka ląduje w miejsce pompy od wspomagania.
Sprężarka od Corsy C/Agila taka, którą niemal na płasko można przykręcić do bloku, oczywiście ma inne rozstawy otworów, ale to już przemęczyłem dorabiając łapę z regulacją napięcia paska,co prawda nie jest to arcydzieło ale działa.
Przerobiłem również koło pasowe sprężarki z paska wielorowkowego na klinowy.
Przewody klimatyzacji również mam już położone, gdy tylko nadejdzie nowa chłodnica rozpocznę montaż.
A pytanie zadałem ponieważ elektronika nigdy nie była moją mocną stroną a wolałem się przygotować w razie czego do łączenia kabelków.
Czy możecie podpowiedzieć, które przewody będą odpowiedzialne za w.w podniesienie obrotów?
Z góry dzięki :)23
Awatar użytkownika
gtszudi
Nowy
Posty: 278
Rejestracja: 8 lut 2009, o 14:19
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Klimatyzacja po swapie

Post autor: gtszudi »

nie kazdy komp ma sygnal zeby podniesc obroty , przerabialem to juz pare razy.
Mechanika Elektryka Kosmetyka Samochodowa Opel Renault SWAPy
yosh
Nowy
Posty: 425
Rejestracja: 12 sty 2011, o 23:37
Imię: yosh
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Klimatyzacja po swapie

Post autor: yosh »

Zerknąłem w schematy od motronica 2.8 c20xe

pin kompa 40 - czarny z niebieskim paskiem - do - wyłącznik ciśnieniowy. podwyższenie prędkości obrotowej
pin kompa 41 - czarny z zielonym paskiem - do - wyłącznik sprężarki
Za ten post autor yosh otrzymał podziękowanie:
Corsa20xe (15 sie 2012, o 18:16)
Ocena: 100%
Corsa20xe
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2010, o 21:28
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klimatyzacja po swapie

Post autor: Corsa20xe »

yosh pisze:Zerknąłem w schematy od motronica 2.8 c20xe

pin kompa 40 - czarny z niebieskim paskiem - do - wyłącznik ciśnieniowy. podwyższenie prędkości obrotowej
pin kompa 41 - czarny z zielonym paskiem - do - wyłącznik sprężarki
Ja mam c20xe m2.5 i posiadam takie przewody, czy podłączyć je z przewodami z wiązki nadwozia o tych samych kolorach?

I jeszcze jedno pytanie, w układzie klimatyzacji są dwa zawory/czujniki 2 i 4 pinowy, czy mógłby ktoś podpowiedzieć jakie każdy z nich ma zadanie?
yosh
Nowy
Posty: 425
Rejestracja: 12 sty 2011, o 23:37
Imię: yosh
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Klimatyzacja po swapie

Post autor: yosh »

Corsa20xe pisze:Ja mam c20xe m2.5 i posiadam takie przewody, czy podłączyć je z przewodami z wiązki nadwozia o tych samych kolorach?
Motronic 2.5 pracował z silnikem 20xe , prawie to samo co c20xe tyle że bez katalizatora i lambdy.
Corsa20xe pisze:I jeszcze jedno pytanie, w układzie klimatyzacji są dwa zawory/czujniki 2 i 4 pinowy, czy mógłby ktoś podpowiedzieć jakie każdy z nich ma zadanie?
Są to czujniki ciśnienia, jeden z nich rozłącza obwód sprężarki gdy czynnika chłodzącego jest za mało lub gdy czynnika nie ma (zabezpieczenie przed uszkodzeniem sprężarki).
Drugi załącza wentylator , gdy klima jest włączona a na wyjściu sprężarki po jakimś czasie utworzy się ciśnienie to załączy się wentylator, po wyłączeniu klimy wentylator pracuje jeszcze przez jakiś czas aż ciśnienie na wyjściu klimy opadnie.
Niestety nie wiem do którego czujnika przypisać działanie opisane wyżej, do jednego z tych czujników jest właśnie podłączony pin 40 (wyłącznik ciśnieniowy. podwyższenie prędkości obrotowej)
Corsa20xe
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2010, o 21:28
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klimatyzacja po swapie

Post autor: Corsa20xe »

Układ klimatyzacji podłączony,szczelny i nabity, niestety spężarka ani wiatraki się nie załączają, po włączeniu klimy w kabinie. :(
Kontrolka pracy klimy się świeci.
Bezpieczniki całe.
Cewka sprężarki klimy sprawna.
Po złączeniu na krótko 4 pinowego gniazda wiatraki się załączają, w zależności od zwarcia pinów, występuje tam również napięcie.

2pinowe gniazdo, napięcie jakie występuje na pograniczu 0.07v, po zwarciu nic się nie dzieje.
Zasilania w gniezdzie sprężarki brak, lub bardzo niskie.
Czy możliwe, że w kabinie są jeszcze jakieś dodatkowe przekaźniki czy coś w tym stylu.
Czy dysponuje ktoś jakimś schematem lub też zdjęciem jak wygląda to fabrycznie?

Fabrycznie był silnik x14xe z układem klimatyzacji, podczas swapa wszystko zostało złączone mniejwiecej przy kostkach, niestety nie przezemnie, i dlatego też jest klops bo być może czegoś mi brakuje w układzie.

Z góry dzięki za pomoc.
yosh
Nowy
Posty: 425
Rejestracja: 12 sty 2011, o 23:37
Imię: yosh
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Klimatyzacja po swapie

Post autor: yosh »

Przy chłodnicy są dwa czujniki załączające wentylatory
Pierwszy 2pin - pracuje w zakresie 95-100 stopni i załącza pierwszy bieg wentylatorów
Drugi 3pin - ma dwa bimetale i masą załącza drugi bieg wentylatora w zakresie 100-105 stopni, następny próg temperaturowy 115-120 po osiągnięciu temperatury przerywa obwód sprężarki klimy odcinając masę.
Odłącz wtyczkę od sprężarki i sprawdź czego brakuje, brak masy będzie powiązany właśnie z tym czujnikiem.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2012, o 00:39 przez yosh, łącznie zmieniany 1 raz.
Corsa20xe
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2010, o 21:28
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klimatyzacja po swapie

Post autor: Corsa20xe »

yosh pisze: Drugi 3pin - ma dwa bimetale i masą załącza drugi bieg wentylatora w zakresie 100-115 stopni, następny próg temperaturowy 105-120 po osiągnięciu temperatury przerywa obwód sprężarki klimy odcinając masę.
Odłącz wtyczkę od sprężarki i sprawdź czego brakuje, brak masy będzie powiązany właśnie z tym czujnikiem.
Trochę dziwne bo te czujniki miałem wymienione na nowe razem z chłodnicą cieczy jakiś czas temu, więc nie powinny szwankować,wentylator chłodnicy cieczy załącza się bez problemu gdy jest za gorąco.
Na chwilę obecną nie dysponuję multimerem, ale posiadam taki czujnik w zapasie, niestety jego wymiana nic nie zmieniła. :(
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Klimatyzacja po swapie

Post autor: wolga85 »

http://corsa-b.cba.pl/Schemat7.JPG

Proszę schemacik w linku.
A przekaźniki od klimy są za schowkiem przed pasażerem.
http://corsa-b.cba.pl/prze.JPG
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
Awatar użytkownika
Konik
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 957
Rejestracja: 28 maja 2009, o 23:49
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków, spotkać można wszędzie:)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Klimatyzacja po swapie

Post autor: Konik »

Anna z Tigra team z KRK ma klime w c20xe.Sprężarka z lanosa i przerobienie łapy.
Obrazek
"Nigdy nie lekceważ corsy" ;D
c16xe --> ... ;)

Pamiętaj, wymień świece.
Corsa20xe
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2010, o 21:28
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klimatyzacja po swapie

Post autor: Corsa20xe »

wolga85 pisze:http://corsa-b.cba.pl/Schemat7.JPG

Proszę schemacik w linku.
A przekaźniki od klimy są za schowkiem przed pasażerem.
http://corsa-b.cba.pl/prze.JPG
Możesz wrzucić to kolego na inny serwer? Bo na tych linkach poza logiem serwera cba nic się nie wyświetla :-?
KonikGSI pisze:Anna z Tigra team z KRK ma klime w c20xe.Sprężarka z lanosa i przerobienie łapy.
Kolego, przeczytaj wątek od początku zanim zaczniesz wypisywać o łapach itd. gdybyś przeczytał, to wiedziałbyś, że ten etap mam już dawno za sobą, a jedyny problem jaki mam to elektryka ;)
Do koleżanki z tt zwracać się chyba nie będę, bo nie wydaje mi się, żeby robiła to wszystko sama, aczkolwiek mogę się mylić :)
Karczo_27
Nowy
Posty: 274
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 21:18
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Klimatyzacja po swapie

Post autor: Karczo_27 »

Wszystkie schematy masz tutaj, wystarczy poszukać...
http://corsa-b.cba.pl/ele.htm
Za ten post autor Karczo_27 otrzymał podziękowanie:
Corsa20xe (19 sie 2012, o 13:55)
Ocena: 100%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja”