Miękki pedał dziwny problem

Wszystkie informacje o elementach układu hamulcowego Corsy B.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yogi97037
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 13 wrz 2012, o 21:53
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Miękki pedał dziwny problem

Post autor: Yogi97037 »

POMOCY ! ! ! !
Witam otóż mam dziwny problem z hamulcami w Corsie B 1.4 16V wersja Sport. Od zawsze odkąd pamiętam diagnosta na przeglądzie mówił że na przedniej osi jest dość znaczna różnica w sile hamowania. miałem dość miękki pedał hamulca ale dobre hamowanie które zaczynało się w połowie skoku pedału hamulca, miałem to odpowietrzać bo czułem jakby były zapowietrzone ale jakoś nigdy nie miałem na to czasu bo byłem pewny że przyczyna tkwi w tym i to nic poważnego. Ostatnio zrobiło się tak że pedał jest strasznie miękki a hamowanie rozpoczyna się gdy pedał juz praktycznie depcze do podłogi.
Dziś pojechałem z kumplem odpowietrzyliśmy układ w zasadzie nie było widać pęcherzyków powietrza może troszkę ale ten zabieg nic nie dał jak było tak jest! płyn nie ubywa pedał miękki i co tu może być ? ? ? Pompa ? Serwo ? jak myślicie?

Dodam jeszcze że wiem iż w corsie jest układ hamulcowy typu X czyli powinno się odpowietrzać: prawy tył-lewy przód-lewy tył-prawy przód i tak też zrobiliśmy z pominięciem lewego tyłu gdyż odpowietrznik miał objechaną główkę.
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Miękki pedał dziwny problem

Post autor: wolga85 »

Po pierwsze nie odpowietrzyłeś jednego koła to dalej jest powietrze i masz dalej problem. Druga rzecz do sprawdzenia to przewody hamulcowe szczególnie gumowe (czy czasem nie pompują się ). Trzecia sprawa to samoregulatory z tyłu i stan tarcz i zacisków z przodu (czy klocek cała powierzchnia dotyka tarczy a przynajmniej w podobnym stopniu miedzy lewą a prawą stroną ). Szczególnie lubią przyredzewiec klocki do jarzma i nie dociskać klocka do tyłu tarczy.
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
Awatar użytkownika
!rafi
Nowy
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2008, o 16:50
Imię: Rafał
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Miękki pedał dziwny problem

Post autor: !rafi »

Sorry za OT, ale nazwa tematu pierwsza klasa :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”