regulacja maglownicy bez wspomagania

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego Corsy B.
ODPOWIEDZ
plucik4
Bez listowiec ;-)
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2012, o 13:30
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

regulacja maglownicy bez wspomagania

Post autor: plucik4 »

Witam. Szukam i szukam ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na męczące mnie pytanie. Czy można w jakiś sposób zlikwidować luz na maglownicy w Corsie B bez wspomagania? Czy jest w niej jakaś regulacja, jakaś śruba którą można przykręcić? Ostatnio przy wymianie tarcz złapałem za drążki przekładni i gdy nimi poruszałem wykryłem kilku mm luz z obu stron. Czy będzie dało się to wyregulować bez kanału? czy trzeba będzie wyciągać całą przekładnię? Przymierzam się do założenia elektrycznego wspomagania w mojej Corsince bo mam luzy na kierownicy okropne (na maglownicy i na kolumnie) Chciałbym wiedzieć czy będę musiał zakupić maglownicę czy z tej co mam da się jeszcze coś wykrzesać. Dodam że podczas szybkich delikatnych małych ruchów lewo-prawo na postoju coś cicho w maglownicy stuka, a przy normalnych ruchach już nie. Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: regulacja maglownicy bez wspomagania

Post autor: wolga85 »

Miałem podobny problem. Tak luz kasuje się na śrubie z nakrętką zabezpieczającą ,jest ona po drugiej stronie jak wchodzi wałek od kolumny do maglownicy. Mnie nie udało się bez wyciągania skrzyni (zrobiłem regulacje przy okazji wymiany sprzęgła i uszczelnienia skrzyni). Tylko nie dokręcaj za mocno bo luz zniknie ale maglownica zacznie ciężko chodzić.

PS Rozumiem że na końcówkach drążków nie ma luzu.
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
plucik4
Bez listowiec ;-)
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2012, o 13:30
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: regulacja maglownicy bez wspomagania

Post autor: plucik4 »

dzięki :) od drugiej strony tzn od prawej? ja raczej skrzyni nie będę mógł wyjąć. Nie mam na to warunków. Spróbuję pokombinować żeby to jakoś lekko podregulować bez rozbierania. Na końcówkach nie ma luzu.
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: regulacja maglownicy bez wspomagania

Post autor: wolga85 »

Z drugiej strony tzn od góry wchodzi wałek a w jego osi po drugiej stronie od dołu jest śruba regulacji.
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
plucik4
Bez listowiec ;-)
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2012, o 13:30
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: regulacja maglownicy bez wspomagania

Post autor: plucik4 »

ok dzięki:) jutro rano to zobaczę

-- 27 lis 2012, o 12:16 --

Myliłem się. Luzu na przekładni nie ma. Ruszałem nią na różne sposoby i nic. Tylko na górze, tzn w kolumnie słychać pukanie. Ale tym już wiem jak się zająć. Zlokalizowałem inny luz. Jakieś 2 mm. Zaznaczyłem go na zdjęciu.
To chyba przegub, prawda?
Czy można ten luz jakoś zlikwidować, czy trzeba będzie wymieniać całą część?
Jeśli tak to czy poradzę sobie z tym sam, czy trzeba fachowca?
No i czy ten właśnie luz może odpowiadać za pływanie na koleinach, podskakiwanie przodu podczas gwałtownego ruszania i bicia na kierownicy podczas hamowania? Dodatkowo przy mocnym skręcie w prawo słyszę jakby chrobotanie. W lewo też jest ale znacznie cichsze.
Załączniki
20121127406.jpg
20121127406.jpg (65.61 KiB) Przejrzano 7744 razy
Awatar użytkownika
boniek1993
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 14 cze 2011, o 08:18
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: regulacja maglownicy bez wspomagania

Post autor: boniek1993 »

Sam prawdopodobnie znalazłeś przyczynę chrobotania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Kierowniczy”