Corsa B by Dr3d2i0r

Tutaj umieszczamy opisy aut nie spełniających założeń forum Nasze Projekty
Awatar użytkownika
dr3d2i0r
Nowy
Posty: 133
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 02:55
Imię: Kamil
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Corsa B by Dr3d2i0r

Post autor: dr3d2i0r »

ja Ci nie udowodnie, ale Kaszubski chyba zna się na rzeczy?:> więc myślę ze info jest pewne :)
"Laski, kox, szastanie forsą, to nie dla mnie jeżdżę Corsą"

Zapraszam na FanPage! :)
https://www.facebook.com/Dr3d2i0rCorsaB
Awatar użytkownika
Wydra9
Użytkownik Premium
Posty: 808
Rejestracja: 22 maja 2009, o 23:14
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: C20NE
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Corsa B by Dr3d2i0r

Post autor: Wydra9 »

Ja uwazam ze czarna lotka bedzie wygladała jak dolep :) ja bym pomalowal na czarno górną czesc klapy jak masz dach na czarno i na to nałożył lotke w kolorze auta i bedzie miód :)
Awatar użytkownika
Kaszubski
Nowy
Posty: 211
Rejestracja: 29 sie 2010, o 21:16
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa B by Dr3d2i0r

Post autor: Kaszubski »

MsMajor pisze:nie chcę się czepiać, ale udowodnij mi, że jest to irmscher a nie hydrografika :wink:
Ja powiem więcej- to jest i Irmscher i hydrografika :grin:
A tak poważnie na początku polecam przyjrzeć się samemu wzorkowi. Te carbony, które wychodziły na zamówienie Irmschera to dla mnie taki pseudo carbon: tło czarne i na nim namalowane jasne prostokąciki.
Te carbony, które można sobie zrobić teraz na zamówienie, albo nawet zwykłe okleiny przypominają takie "schodki". Zobaczcie z resztą sami:
Obrazek

Na tych elementach nikt nie znajdzie loga Irmschera. Będzie jedynie logo i numer GM.
I Irmscher robił takie zagrania nie tylko w Corsie B/Tigrze A, a np. w Omedze B.
Na rynku pojawiała się wersja Omegi B Sport Edition II, która na wyposażeniu miała m.in aluminiowe nakładki progowe z napisem OMEGA (tu znów nigdzie nie było żadnej wzmianki [loga/napisu] Irmschera) i cały pakiet srebrnych dodatków tzw. szczotkowanego aluminium.
Poniżej fotki z katalogu:
Obrazek

I w Corsie taki pakiecik szczotkowanego aluminium też się pojawiał. Według mnie jest to najrzadziej spotykany wzór, drewna już widziałem sporo (każda wersja Vogue była w tą hydrografikę wyposażona) carbonu też jest dużo, głównie na Tigrach. W Omedze było to samo, tak samo carbon i drewno (z tym drewnem w Omedze to jest troszkę więcej tłumaczenia, bo praktycznie co druga napotkana Omega ma w środku elementy drewna, ale tylko "nieliczne" są od Irmiego, to już nie będę rozwijał tego tematu bo nie warto :wink: )
Obrazek

Kolejny ciekawy przykład dotyczy tylnych lamp Irmschera... a tak naprawdę to włoskiej firmy FIFFT.
Czasem ktoś tam dodawał takie lampy w dziale sprzedaży. Jedni pisali, że to Irmscher, inni że SWF (nie wiem skąd była brana pod uwagę ta firma, znana jest ona na pewno fanom Astry pierwszej generacji, bo to właśnie SWF robił lampy dla Irmiego, ale nie do Corsy!), jeszcze ktoś inny FIFFT. No i jak ktoś wiedział, że dane lampy są w 100% FIFFT, a jak że dane są Irmschera to do dziś jestem ciekawy. :grin:
Lampy FIFFT można znaleźć sporo, choć ostatnimi czasy nie ma takiego wysypu jak jeszcze jakieś 2-3 lata temu. Dorwać lampy FIFFT z logiem Irmiego to już jest jakaś sztuka.
Wyglądają one dokładnie tak:
Obrazek

Ktoś powie, że ma takie same... pytanie tylko czy ma na prawej lampie taką malutką literkę "i" (troszkę ciężko ją było złapać aparatem, ale coś tam widać)? :wink:
Obrazek

Tutaj np. mamy "zwykłe" lampy firmy FIFFT:
Obrazek
Obrazek

Jest sporo takich "kruczków" w Opelkach :wink:
dr3d2i0r pisze:ja Ci nie udowodnie, ale Kaszubski chyba zna się na rzeczy?:> więc myślę ze info jest pewne :)
Nie wiem czy przekonałem, ale starałem się nieco nakreślić jak to z tym wszystkim jest.
Na punkcie Irmschera mam bzika, Steinmetza tak samo choć trrrroszkę mniejszego :wink:
Pozdrawiam serdecznie!

PS: Sorry za delikatne zaśmiecenie tematu :wink:
Awatar użytkownika
MsMajor
Świeżak
Posty: 65
Rejestracja: 27 paź 2014, o 18:25
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa B by Dr3d2i0r

Post autor: MsMajor »

dzięki Kaszubski, przydatna wiedza! Co do jednego elementu "Irmscherowskiego" w mojej Tigrze jestem pewna - gałki zmiany biegów, przyjrzę się dzisiaj dokładniej :hi:
Awatar użytkownika
dr3d2i0r
Nowy
Posty: 133
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 02:55
Imię: Kamil
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Corsa B by Dr3d2i0r

Post autor: dr3d2i0r »

ja nie mogłem za cholere zdjąć gałki, ale jak będę na tym szrocie gdzie kupilem całe wnętrze i bedzie jeszcze stała to juz mam instrukcje jak to zrobic :D i może wpadnie do kolekcji
"Laski, kox, szastanie forsą, to nie dla mnie jeżdżę Corsą"

Zapraszam na FanPage! :)
https://www.facebook.com/Dr3d2i0rCorsaB
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Auta”