BUS pasy w Łodzi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

BUS pasy w Łodzi

Post autor: -=m&m=- »

Ostatnio miałem okazję przejeżdżać przez Łódź ... osoba, która podjęła decyzję o wydzieleniu tych pasów chyba za często lata za granicę i zapomniała, że to miasto nie posiada obwodnicy ani ogromnych parkingów na obrzeżach miasta ani tym bardziej metra a jakość komunikacji miejskiej jest w opłakanym stanie.
Efekt jest taki, że prawy pas jest wydzielony dla autobusów, środkowym jedzie kawalkada tirów a lewym podążają mieszkańcy jeśli akurat jakiś tir nie zacznie wyprzedzać innego... żeby było weselej doszły mnie słuchy, że rowerzyści nie mogą korzystać z buspasów ...
Dawno nie widziałem także sytuacji, w której kierujący pojazdami mając zielone światło praktycznie stają na skrzyżowaniu i to nie z powodu korka ale jakości skrzyżowania... skrzyżowanie Piłsudskiego i Rydza Śmigłego to istny majstersztyk komunikacyjny, podobnie jest w przypadku skrzyżowania Dąbrowskiego i Rydza Śmigłego czy Piłsudskiego i Kilińskiego, doskonałe miejsca na test zawieszenia... kierujący praktycznie zatrzymują się na skrzyżowaniu i przenoszą swoje auta przez wystające tory tramwajowe i pozapadaną nawierzchnię.
Takich miejsc jest pewnikiem więcej w Łodzi jednak dla osoby, która na co dzień nie mieszka w tym trzecim co do ilości mieszkańców mieście na wystawienie wizytówki w zupełności starczy.
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
Maćko
Nowy
Posty: 367
Rejestracja: 4 mar 2013, o 22:54
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: BUS pasy w Łodzi

Post autor: Maćko »

Przedstawiłeś doskonały obraz Łodzi :)2 Zapraszamy ponownie :-D

Niestety prawda, bus pasy są jakimś pomylonym pomysłem i produktem jakiejś idea fix, podobnie, jak pomysł wymieniania kostki brukowej pod urzędem miasta, która była w dobrym stanie podczas, gdy jest 1000 innych miejsc prosi się o remont, np. torowisko i przejazd przez nie na wspomnianym skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Śmigłego Rydza oraz dalej, na Dąbrowskiego przed Kilińskiego, gdzie jadąc tramwajem można mieć wrażenie, że ten zaraz się wywróci...
szymi870
Nowy
Posty: 238
Rejestracja: 2 lis 2008, o 10:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: BUS pasy w Łodzi

Post autor: szymi870 »

Pracuję w Łodzi i przejazd opisaną przez Ciebie trasą zgodnie z przepisami jest niezgodny ze zdrowym myśleniem , a co do bus pasów to jakiś kretyn zapatrzył się na stolicę i chciał skopiować ,niestety od złej strony ,w Łodzi jest tylko jedna dobra ulica nazywana potocznie Dell :-)
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: BUS pasy w Łodzi

Post autor: -=m&m=- »

Maćko pisze:Przedstawiłeś doskonały obraz Łodzi :)2 Zapraszamy ponownie :-D
W Łodzi bywam co jakiś czas i widzę, że to miasto nie ma szczęścia do dobrego zarządcy :(

szymi870 pisze:przejazd opisaną przez Ciebie trasą zgodnie z przepisami jest niezgodny ze zdrowym myśleniem
próbowałem rozszyfrować co autor miał na myśli ale nie wiem o jakie przepisy chodzi i jaką trasę...
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
Maćko
Nowy
Posty: 367
Rejestracja: 4 mar 2013, o 22:54
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: BUS pasy w Łodzi

Post autor: Maćko »

-=m&m=- pisze:W Łodzi bywam co jakiś czas i widzę, że to miasto nie ma szczęścia do dobrego zarządcy :(
No zdecydowanie mamy wyjątkowego pecha...Co zresztą widać, porównując to, jak wygląda Łódź i inne miasta jej wielkości :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łódzkie”