Buczenie i luzy w przednim kole oraz problem z tarczami

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia Corsy B.
ODPOWIEDZ
Paul3x
Bez listowiec ;-)
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2014, o 21:00
Imię: Paweł
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Buczenie i luzy w przednim kole oraz problem z tarczami

Post autor: Paul3x »

Witam wszystkich. To jest mój pierwszy post. Przedtem radziłem sobie bez rejestracji, bo sporo tu informacji. Niestety w końcu sam mam problem.
Przednie lewe koło w mojej corsie buczy przy większej prędkości i głośniej przy skręcie w lewo, ale też z prędkością. Mniej jak się jedzie wolno. Podniosłem samochód i sprawdziłem koło. Ma luzy w poziomie, w pionie żadnych. Ze 3 miesiace temu wymieniałem tarcze i klocki i mam jeszcze zimówki, ale one nie buczały zimą, a jeździłem na nich jak nie było śniegu i było ciepło i suchutko.
Drugi problem to po wymianie klocków i tarcz, nie zbierają równo, tylko do połowy, ile mogą sie docierać?
Płyn hamulcowy nie ucieka, przewody ok, tłoczki ok, bo inaczej nie dałyby sie wcisnąć przy wymianie klocków.
Kasztan
Świeżak
Posty: 76
Rejestracja: 26 sty 2014, o 19:12
Imię: Hubert
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Buczenie i luzy w przednim kole oraz problem z tarczami

Post autor: Kasztan »

Witaj
Jeżeli buczy przy wiekszych prędkościach to możliwe że to łozysko kola, co do luzu w poziomie sprawdź końcówki drążków kierowniczych czy nie maja juz dość. A klocki byly wymieniane razem z tarczami ? Jezeli tak to w mieście docierają się około 300-400 km jezeli tylko klocki i zbiera od polowy to może tarcze już się skończyły albo nie porusza się zacisk swobodnie po prowadnicach i przez to zle zbiera.
x12sz --> x16xe
Paul3x
Bez listowiec ;-)
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2014, o 21:00
Imię: Paweł
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Buczenie i luzy w przednim kole oraz problem z tarczami

Post autor: Paul3x »

To było tak, że coś mi hałasowało w kole, okazało się, że tarcze są zjechane i klocków brak. Zrobiłem głupotę, bo wymieniłem klocki i przez miesiąc docierały się do starych tarcz. Po miesiacu wymieniłem tarcze na nowe i od tamtej pory się docierają, ponad 1000 km zrobiłem już. Widać, że tarcze są do połowy zjechane. Jak sprawdzić te zaciski?
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Buczenie i luzy w przednim kole oraz problem z tarczami

Post autor: wolga85 »

Jak przy skręcie mocniej buczy to na bank łożysko. Szczególnie jak chwilę stała. Nie bierz się za wymianę jak nie masz prasy ewentualnie wymontuj zwrotnice i oddaj do przeprasowania łożysk. Powinno się też wymieniać oba. Co do tarcz i klocków to sprawdź czy klocki chodzą luźno. Najlepiej przy wymiana wyczyścić jarzma klocków szczotką drucianą. Dodatkowo zmyć rozpuszczalnikiem olej konserwujący tarcze.
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”