Corsa C sport 1.4 dławił się aż padł :(

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych i diesla montowanych w Corsie C.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZawszeGłębszySens
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2013, o 20:45
Imię: Konrad
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Corsa C sport 1.4 dławił się aż padł :(

Post autor: ZawszeGłębszySens »

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu miałem problem z szarpaniem, dławieniem się silnika i dość sporym (około 500) wahaniem obrotów. Zawsze pomagało wciśnięcie gazu w deske na kilka sekund, redukcja i jazda na obrotach powyżej 5 tyś, po kilkunastu sekundach odpuszczało i można było jechać dalej spokojnie. Taka sytuacja miała miejsce z 10 razy i w tym ze 3 razy zapalił się check na sekundę i gasł. Problem występował mając paliwo w baku jak i jadąc na rezerwie. Niestety dzisiaj nie pomogła metoda przegazowania i kiedy musiałem się zatrzymać na światłach zdechł. Odpaliłem jeszcze dwa razy i z nogą w podłodze dojechałem na parking. Wtedy wyzionął ducha :( Kręci, kręci i nie odpala. Sprawdziłem podstawowe rzeczy jak płyny czy bezpieczniki, wszystko gra. Moja corsa ma 150 tysi na liczydle, płyny i filtry wymieniane jakieś 2 tysiące km temu. Forumowicze kochani, wiecie może co może dolegać mojej małej? Czy może nie ma co spekulować tylko linka i ASO + komputer? Może jest coś co mogę zrobić dla niej pod blokiem?

Pozdrawiam Konrad :)
Awatar użytkownika
ja37
Support Team
Support Team
Posty: 2071
Rejestracja: 2 lut 2007, o 01:12
Imię: Grzesiek
Model auta: Astra H GTC
Silnik: Z20LEH
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Corsa C sport 1.4 dławił się aż padł :(

Post autor: ja37 »

Jakbyś znał błąd, to może coś by się wymyśliło, a tak, to linka.
Awatar użytkownika
ZawszeGłębszySens
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2013, o 20:45
Imię: Konrad
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa C sport 1.4 dławił się aż padł :(

Post autor: ZawszeGłębszySens »

Rano laweta zabiera mojego wariata więc pewnie niedługo się dowiem co i jak. Skubany odpalił jeszcze parę chwil temu, podławił na niskich, na wysokich obrotach ładnie się kręcił. Po puszczeniu gazu z rury strzela jak z rasowego WRC więc podejrzewam krokowiec. Jak się dowiem to dam znać :)
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Corsa C sport 1.4 dławił się aż padł :(

Post autor: wolga85 »

Mogłeś spróbować przed przekręceniem stacyjki wcisnąć hamulec i gaz do oporu i trzymać tak. Potem przekręcić stacyjkę ale nie odpalać cały czas wciskając oba pedały. Powinna zacząć mrugać kontrolka silnika dając cztero-cyfrowe kody błyskowe gdzie 10 oznacza cyfrę 0. Tam metoda powinna działać przy twoim siniku. Maiłbyś kod błędu bez podpinania komputera co zawęziło by pole poszukiwań awarii.
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
Awatar użytkownika
ZawszeGłębszySens
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2013, o 20:45
Imię: Konrad
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa C sport 1.4 dławił się aż padł :(

Post autor: ZawszeGłębszySens »

W piątek wieczorem odebrałem autko. Wymieniono świece i czujkę powietrza, wyregulowano i jeździ jak nowe ;) Tak czy tak jestem zadowolony z tej corsinki, mam ją ponad dwa lata i to pierwsza wizyta u mechaniora a i tak usterka "typowa" dla auta z 2000 roku. Dzięki za rady mam nadzieję, że nie będę musiał ich nigdy stosować przy moim aucie ale mogą się przydać :)


Pozdrówki
Awatar użytkownika
ZawszeGłębszySens
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2013, o 20:45
Imię: Konrad
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa C sport 1.4 dławił się aż padł :(

Post autor: ZawszeGłębszySens »

Jednak całe moje nadzieje szlag trafił. Auto stało parę dni i nadal nie jest naprawione. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów znikają wolne obroty. Na każdych światłach auto gaśnie i trzeba je odpalać, trzymając gaz w podłodze. Nie wywala już żadnych błędów ani nie zapisuje się do rejestru. Mechanicy podejrzewają któryś z czujników(temperatury, położenia wału itd. itp.). Żeby to naprawić musiałbym wywalić na ladę kilkaset złotych bo nie potrafią stwierdzić, który z czujników może być sieknięty. Czy jest ktoś z Krakowa(okolice Kurdwanowa), kto może mi pomóc, doradzić, bądź ma możliwość wrzucenia swoich czujek do mojej fury? Jak już będę wiedział co jest walnięte to pikuś bo tylko kupić i założyć ale nie uśmiecha mi się wymieniać wszystkiego po kolei i wierzyć, że trafię wcześniej niż później. Poratujecie? :cry:
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Corsa C sport 1.4 dławił się aż padł :(

Post autor: wolga85 »

Jeżeli problem pojawia się rzadko to ciężko coś poradzić ale jak zdarza się często i utrzymuje dłuższy czas. to co za problem podpiąć kompa i z ekranu komputera sprawdzić czy dane z czujników się zgadzają. Ręczenie tzn (multimetrem ) zostają do sprawdzenia tylko czujniki położenia wału i wałka. Jeszcze ciśnienie na listwie wtryskowej trzeba sprawdzać manometrem ale jak tu coś padnie to cały czas jest lipa.
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
Awatar użytkownika
ZawszeGłębszySens
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2013, o 20:45
Imię: Konrad
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa C sport 1.4 dławił się aż padł :(

Post autor: ZawszeGłębszySens »

Problem pojawia się co kilkadziesiąt kilometrów, trwa aż do wyłączenia silnika i odczekania jakiegoś czasu(spadek temperatury?). Mechanik, który naprawiał mi auto powiedział, że corsa jego żony ma takie same dolegliwości i sprawdził już chyba wszystko. Rozłożył ręce i powiedział, że żona się już przyzwyczaiła. No ale kurczaczki jak pojadę gdzieś dalej to nie będę robił przystanków co ~50 kilometrów :( Problem pojawia się szybciej przy agresywnej jeździe. Zauważyłem też, że czasem miałem problem z lekkim przygasaniem zegarów oraz radio zmieniało mi samo stację przy całkowitym puszczaniu gazu. Może to jakiś problem z elektroniką?
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Corsa C sport 1.4 dławił się aż padł :(

Post autor: wolga85 »

No to jest najgorszy typ usterki bo nie jest powtarzalna i rzadka. Bez usterki na żywo ciężko dać diagnozę 100 %. Można jedynie zgadywać.
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
Awatar użytkownika
ZawszeGłębszySens
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2013, o 20:45
Imię: Konrad
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa C sport 1.4 dławił się aż padł :(

Post autor: ZawszeGłębszySens »

No właśnie wiem cholera bo mechanicy też ręce rozkładają. Powiedzieli, że jak chce to Oni mi to zrobią ale nie mogę mi powiedzieć ile mnie to będzie kosztowało. Może się okazać, że połowę samochodu bym za to kupił. Dlatego jeśli znajdzie się osoba, która ma jakieś czujki, żeby powsadzać, sprawdzić i nie zabulić za to miliona to było by super :)
Awatar użytkownika
Repo
Świeżak
Posty: 44
Rejestracja: 15 lut 2015, o 19:23
Imię: Domi
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa C sport 1.4 dławił się aż padł :(

Post autor: Repo »

ZawszeGłębszySens pisze:Skubany odpalił jeszcze parę chwil temu, podławił na niskich, na wysokich obrotach ładnie się kręcił. Po puszczeniu gazu z rury strzela jak z rasowego WRC
Ostygł, odpalił, do tego wypadanie zapłonu, podejrzewam czujnik położenia wału korbowego ;)
Awatar użytkownika
prymasso
Użytkownik Premium
Posty: 217
Rejestracja: 5 mar 2009, o 22:38
Imię: Adrian
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Corsa C sport 1.4 dławił się aż padł :(

Post autor: prymasso »

Też jestem tego zdania, że jak strzela jak z "WRC" to przestawia się zapłon i pierwsze co to trzeba sprawdzić to czujnik wału a to można zrobić zwykłym multimetrem.
...i zapamiętajcie obywatele i obywatelki: To ja tutaj jestem Pan Sowa i ja wiem lepiej ;)
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Corsa C sport 1.4 dławił się aż padł :(

Post autor: wolga85 »

Tylko że trzeba by go sprawdzać wtedy jak padnie. Bo teraz wyjdzie że dobry. Czasem podgrzanie go suszarką (opalarką trzeba uważać żeby nie spalić) wystarczy do wywołania usterki. Podobnie też może wprowadzać zamieszanie czujnik wałka.
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
Awatar użytkownika
ZawszeGłębszySens
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2013, o 20:45
Imię: Konrad
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa C sport 1.4 dławił się aż padł :(

Post autor: ZawszeGłębszySens »

Nowe wiadomości. Dzisiaj udało mi się przejechać bez wywołania usterki kilkanaście kilometrów. Stało się to dlatego, że zdjąłem plastiki z silnika, jechałem jak pedał oraz włączyłem klimę i wentylator pracował na drugim biegu, temperatura nie wzrosła powyżej 90 stopni. Jakoś w weekend się pobawię tym o czym piszecie i może wreszcie uda mi się zakończyć te męki. Jak tylko coś będę wiedział to napiszę :)
Awatar użytkownika
Repo
Świeżak
Posty: 44
Rejestracja: 15 lut 2015, o 19:23
Imię: Domi
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa C sport 1.4 dławił się aż padł :(

Post autor: Repo »

Stawiam wciąż na czujnik położenia wału. Miałem bardzo podobne objawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”