Daily Corsze

Tutaj umieszczamy opisy aut nie spełniających założeń forum Nasze Projekty
ODPOWIEDZ
cross91
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2016, o 23:23
Imię: Rafał
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Daily Corsze

Post autor: cross91 »

Witam.Doszedłem do wniosku ze szkoda mi już tłuc moją astre na codzień(posiadam astre w pakiecie irmschera dość solidnie doposażoną) z względu na jej stan.Dużo modów zostało zrobione jeszcze kilka w planach wiec zapadła decyzja ze astra staje się autem weekendowo-popołudniowym.W związku z tym nadszedł czas na zakup czegoś na dojazdy to roboty.Wybór to oczywiście opel,padło na corse b.Na ten cel chciałem przeznaczyć 2-3 k czyli akurat na ten model.Interesował mnie silnik 8-zaworowy z racji znajomości jego budowy,prostoty w naprawie i możliwości naprawienia go samemu:).Pojezdziłem obejrzałem kilka większych i mniejszych gruzów aż w końcu pojawiło się coś w miarę ciekawego blisko domu.W ten sposób stałem sie właścicielem corsy b 1998 w wersji wydanej na mistrzostwa świata w piłce nożnej ,france 98' , przebieg w dniu zakupu 78 600 (potwierdzony).Autko wymagało troche pracy ale nic strasznego dlatego się zdecydowałem na zakup.Cieknąca miska olejowa,przegnity kolektor wydechowy,rdza tu i tam(podłoga,podłużnice zdrowe),kilka rys,poprzepalane żarówki w wnętrzu,brak kilku plastików,pęknięte przewody zapłonowe(było widać jak iskra przeskakuje :shock: i to chyba tyle.Zmieniłem tez olej,wszystkie filtry.Woski od meguiars zrobiły robotę rysy zapastowane.Generalnie całkiem przyjemne autko,spełnia swoje zadanie.Dość żwawe,spalanie koło 7,8 litrów to więcej niż moja f-ka z gazem ale przynajmniej nie kurw** na każdej dziurze czy wtedy gdy nie ma gdzie zaparkować i trzeba zostawić auto w przysłowiowych krzakach :D.Większych modów nie przewiduje chociaż nigdy nic nie wiadomo.
Wyposażenie:
-zderzaki i lusterka w kolorze
-abs
-wspomaganie
-2poduszka powietrzna
-klimatyzacja
-centralny zamek
-obrotomierz
-regulacja fotela kierowcy góra/dół
-3stop ori
-alufelgi 14 ori
-regulacja ściemniania deski rozdzielczej
Modyfikacje:
-założone ori Radio z astry G CDR500
-dymiona lampka podsufitki
-klamki chromowane z vectry b
zdjecia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[url=http://www.fotosik.pl/zdjecie/d89dfb52fc24c1a2]Obrazek

Po dłuższych ogledzinach i zagłebieniu sie w temat okazało sie ze w corsie z racji tego iż wyprodukowana jest w niemcowni pociagnięta została wiązka pod el szyby czyli montaż bedzie dość prosty bo ograniczy sie tylko do przezbrojenia drzwi.Podczas ostatniej wizyty na szrocie namierzyłem corse z el szybami i zdemontowałem sobie caly zestaw czyli podnośniki przyciski i wiazke z drzwi. W astrze zeby podlaczyc el. szyby musiałem kłaść wszystkie kable od zera ale produkowali ja w gliwicach i niestety puszczenie wiązki to były juz chyba zbyt duze koszta... : | .Także na dniach corsze bedzie miało el szyb. za koszt całych 80zł :grin:
Ostatnio zmieniony 24 mar 2016, o 14:34 przez cross91, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MsMajor
Świeżak
Posty: 65
Rejestracja: 27 paź 2014, o 18:25
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Daily Corsze

Post autor: MsMajor »

oooo Szczecin :grin:
do zobaczenia na drogach?

just corsa :wink:
daavid117
Nowy
Posty: 120
Rejestracja: 27 mar 2012, o 09:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Daily Corsze

Post autor: daavid117 »

Bliźniak mojej Corsy! Też mam wersję na MŚ z 98 (piłka na drzwiach). Wnętrze, kolor nadwozia identyczne. Z wyposażenia jednak mam niestety szyberdach zamiast klimatyzacji...
cross91
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2016, o 23:23
Imię: Rafał
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Daily Corsze

Post autor: cross91 »

Pewnie ze do zobaczenia!:) Nie wiem czy bym sie nie zamienił z Toba na szyberdach, musze wymienić skraplacz .. :/
cross91
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2016, o 23:23
Imię: Rafał
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Daily Corsze

Post autor: cross91 »

Mały aktual. Elektryka szyb skończona, całkiem sprawnie poszło. Do tego wpadła ori popielniczka miedzy fotele i białe boczne kierunki z corsy c ori gm. Poszła tez polerka coś tam sie świeci:) fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
cross91
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2016, o 23:23
Imię: Rafał
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Daily Corsze

Post autor: cross91 »

Corsa dostała w spadku stare kółka z mojej astry, 15 185/55 i zrobił sie z niej wizualnie mocarny gokart hehe :D . Do tego wpadły jeszcze czarne fifty w przyzwoitej cenie od kolegi kudłatego. Chyb Fajnie to siadło do srebrnego. Zmieniłem tez rozrząd. Fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maćko
Nowy
Posty: 367
Rejestracja: 4 mar 2013, o 22:54
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Daily Corsze

Post autor: Maćko »

Fiffty bardzo fajnie pasują do srebrnego :good:
cross91
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2016, o 23:23
Imię: Rafał
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Daily Corsze

Post autor: cross91 »

Dzieki dzieki:). Nie ukrywam ze kilka razy spoglądałem na Twoja corse zanim zdecydowałem sie zeby je wziąć :))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Auta”