Pracujący wentylator podczas jazdy

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych i diesla montowanych w Corsie B.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
matidzi01
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2016, o 19:23
Imię: Mateusz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Pracujący wentylator podczas jazdy

Post autor: matidzi01 »

Witam

Mam mały problem z wentylatorem chłodnicy w mojej Corsie B 1.2 16V. Podczas normalniej jazdy (miasto czy trasa) włącza się wentylator i pracuje do czasu, aż zgaszę silnik.
Po ponownym przekręceniu silnika, załącza się ponownie i po paru minutach gaśnie. Temperatura na liczniku podczas jazdy trzyma pion 92C, chyba że odpalę nawiew na ciepło to wtedy spada.
Ostatnio wymieniłem płyn chłodniczy, wymieniłem także czujnik temperatury wody, sprawdziłem przy okazji w domu czy termostat się prawidłowo otwiera - na moje oko wszystko było z nim ok. Nie mam już pomysłu co może być problemem, niby nic poważnego ale strasznie denerwuje mnie głośna praca wentylatora, a skubany potrafi włączyć się już po paru kilometrach - jak tylko silnik się rozgrzeje...
Awatar użytkownika
lukasz503k
Świeżak
Posty: 83
Rejestracja: 2 lut 2012, o 23:58
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Nowy Sacz
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pracujący wentylator podczas jazdy

Post autor: lukasz503k »

Który czujnik temperatury wymieniles?? W silnikach 8v byly 3 czujniki. Pod przepustnica sygnal do ECU. Na kolektorze ssącym temp na zegary. Odpowiedzialny za wentylator jest na chłodnicy. Wyśle że w twoim silniku będzie podobnie.
Awatar użytkownika
prymasso
Użytkownik Premium
Posty: 217
Rejestracja: 5 mar 2009, o 22:38
Imię: Adrian
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pracujący wentylator podczas jazdy

Post autor: prymasso »

Masz osłonę pod silnikiem? Jak tam wygląda kwestia odpowietrzania układu w 16V przy wymianie płynu bo w 8V wykręcało się czujnik w kolektorze dolotowym. A już np. w Astrze G 8V odpowietrza się sam.
...i zapamiętajcie obywatele i obywatelki: To ja tutaj jestem Pan Sowa i ja wiem lepiej ;)
Awatar użytkownika
matidzi01
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2016, o 19:23
Imię: Mateusz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pracujący wentylator podczas jazdy

Post autor: matidzi01 »

Wymieniłem czujnik na obudowie pompy wody, zaraz obok termostatu - on pokazuje temperaturę wody na zegarach. Drugi czujnik jest w chłodnicy. Być może to on sprawia problemy?
Osłony pod silnikiem nie ma. Co do odpowietrzania to podobno wystarczy odpalić silnik, nawiew ustawić na maxa i na ciepło. Odczekać do momentu uruchomienia wentylatora - jak wentylator się wyłączy to zgasić silnik i zakręcić korek od zbiorniczka. Po ostygnięciu dolać brakujący płyn i to niby wszystko. :unknown:
PatrykGTi_wch
Bez listowiec ;-)
Posty: 1
Rejestracja: 1 paź 2018, o 00:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pracujący wentylator podczas jazdy

Post autor: PatrykGTi_wch »

Ja proponuje zmienić przekaźnik wentylatora.
Znajduje się on w komorze, okolice zbiorniczka
plynu hamulcowego , pierwszy od dołu. Osobiście sprawdziłem trzy i każdy tak samo się objawia jak u Ciebie :) zrobiłem na włącznik 2 piny i włączam ,gdy 95 stopni.
Awatar użytkownika
przyciaga
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 1083
Rejestracja: 28 maja 2008, o 08:20
Imię: Ania
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Pracujący wentylator podczas jazdy

Post autor: przyciaga »

Mysle że ten użytkownik już ogarnął temat dawno temu.
Każdego dnia rośnie liczba osób, które mogą mnie pocałować w d...

Pamiętaj, wymień świece.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”