[Corsa C] GSI 1.8 2003r.

Tutaj umieszczamy opisy aut nie spełniających założeń forum Nasze Projekty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baton
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 16:36
Imię: Jakub
Lokalizacja: Pszczyna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

[Corsa C] GSI 1.8 2003r.

Post autor: Baton »

W lipcu 2016r. stałem się posiadaczem czarnej Corsy C GSI.
Corsa była kupiona w polskim salonie, dlatego niestety ktoś przyoszczędził na wyposażeniu :(

-wspomaganie kierownicy elektryczne
-klima manualna
-lusterka elektryczne
-tempomat
-ABS
-ESP
-kierownica skórzana wielofunkcyjna
-gałka zmiany biegów skórzana
-dźwignia ręcznego aluminiowa
-rozpórka przód/tył



Myślę nad delikatnym zwiększeniem mocy, ale chyba w tym silniku to nie będzie zbyt proste ? :zły3:
http://www.eds-motorsport.de/Tuning/Ope ... erung.html Czy ktoś zamawiał już u nich ? Trzeba wysłać swoje ecu do nich żeby je przeprogramowali czy jak ?

Tutaj fotki zaraz po kupnie, lekkiej polerce i nawoskowaniu. Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
skorpionkosmos
Bez listowiec ;-)
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2014, o 19:06
Imię: Janek
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Corsa C] GSI 1.8 2003r.

Post autor: skorpionkosmos »

Witaj
ile dales za ta corse bo mam zamiar kupic corse c gsi za 8000zl 2001r i nie wiem czy to dobra cena.
i takie pytanko bylem juz ja ogladac i na swoj rocznik jest ok ale nie ma komputera pokladowego to mozliwe w gsi? a i jak cos ogarniesz z podbiciem mocy to sie pochwal to tez skozystam.
Awatar użytkownika
Peter
Nowy
Posty: 351
Rejestracja: 20 gru 2012, o 22:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: [Corsa C] GSI 1.8 2003r.

Post autor: Peter »

Cześć

Z18xe silnik ciężki w modyfikacjach . Zmiana mapy paliwowej coś tam zawsze da . Cudów nie będzie, żeby podnieść moc to musiałbys zmienić walki rozrządu , cały układ dolotowy z przepustnicą , założyć kolektory 4-2-1 . Zmienić wydech ale żeby efekt fali nadal występowowal bo stracisz moment w dolnych partiach . Tyle z lekkich modyfikacji bez rozbierania motoru . Bardziej opłacalne jeżeli chcesz mieć większy przyrost mocy do ceny modyfikacji to zmiana jednostki napędowej na 2.0 turbo i skrzynia m20 . Wszystko zależy ile chcesz mocy uzyskać .


Co do komputera pokładowego to występuje w corsie c z 2001 roku i jeżeli jest to wersja gsi to wystarczy wejść za pomocą Op-com i sprawdzić które opcje nie są aktywne i je aktywować
Jaca.
Nowy
Posty: 170
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 13:45
Model auta: Corsa A
Silnik: 20XE
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: [Corsa C] GSI 1.8 2003r.

Post autor: Jaca. »

Peter pisze:Cześć
... Co do komputera pokładowego to występuje w corsie c z 2001 roku i jeżeli jest to wersja gsi to wystarczy wejść za pomocą Op-com i sprawdzić które opcje nie są aktywne i je aktywować
oraz zmienić TID na GID
pozostaje jeszcze pytanie czy radio które jest zamontowane obsługuje komputer pokładowy

Po za tym
Baton fajna czarnulka ;)
Awatar użytkownika
Baton
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 16:36
Imię: Jakub
Lokalizacja: Pszczyna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Corsa C] GSI 1.8 2003r.

Post autor: Baton »

skorpionkosmos pisze:Witaj
ile dales za ta corse bo mam zamiar kupic corse c gsi za 8000zl 2001r i nie wiem czy to dobra cena.
Ja dałem 10900.
Peter pisze:Z18xe silnik ciężki w modyfikacjach . Zmiana mapy paliwowej coś tam zawsze da . Cudów nie będzie, żeby podnieść moc to musiałbys zmienić walki rozrządu , cały układ dolotowy z przepustnicą , założyć kolektory 4-2-1 . Zmienić wydech ale żeby efekt fali nadal występowowal bo stracisz moment w dolnych partiach . Tyle z lekkich modyfikacji bez rozbierania motoru . Bardziej opłacalne jeżeli chcesz mieć większy przyrost mocy do ceny modyfikacji to zmiana jednostki napędowej na 2.0 turbo i skrzynia m20 . Wszystko zależy ile chcesz mocy uzyskać . ć
Właśnie poczytałem trochę na ten temat na zagranicznym forum o corsach i chyba pójście w tuning mechaniczny jest kompletnie nieopłacalne, lepszym wyjściem faktycznie jest swap. Jak auto będzie miało jakieś dłuższe wolne to podeśle ecu do EDS i to tyle z podnoszenia mocy, ale najpierw muszę ogarnąć jeszcze trochę bieżących spraw przy autku ;)



Tarcze hamulcowe kończą powoli żywot, polecacie jakieś konkrety ? Do przodu interesują mnie tylko perforowane. Udało mi się już chyba znaleźć Zimmerman z tego co wyczytałem to kozackie tarcze.
Na tył chyba zwykłe, ale nie chce tam wsadzać byle czego, dlatego nie wiem na co się zdecydować.
Warto przy okazji zainwestować w jakieś przewody w oplocie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Auta”