Wymiana zegarów na takie z obrotomierzem

Wszystkie informacje o elementach wnętrza Corsy B.
ODPOWIEDZ
karolek01
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 3 lip 2003, o 22:50
Lokalizacja: Legnica
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Wymiana zegarów na takie z obrotomierzem

Post autor: karolek01 »

Witam w mojej corsie B niema obrotomierza
czy mozna wstawic zegary od innej corsy z obrotomierzem i bedzie działać czy trzba jeszcze jakies kable załatwic.
REN
Weteran
Posty: 1597
Rejestracja: 6 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: REN »

zegary pasuja od kazdej corsy b i tigry
razem z zegarami trzeba zmodyfikowac kostke dodajac jeden przewod dajacy sygnal na obrotomierz, sygnal mozna wziasc z cewki lub komputera
c20mboT
Awatar użytkownika
Hayabusa
Swój
Posty: 983
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Hayabusa »

REN pisze:zegary pasuja od kazdej corsy b i tigry
razem z zegarami trzeba zmodyfikowac kostke dodajac jeden przewod dajacy sygnal na obrotomierz, sygnal mozna wziasc z cewki lub komputera
a ja słyszałem inaczej...
Ja mam corse z 99 roku (1.0 12v) i też nie mam obrotomierza. Koleś mi gadał, że jak wstawie zegary z obrotomierzem (w zalezności czy jest linka albo impulsator) to poprostu podłaczyć i gra muzyka... :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
corsa C 1.3 CDTI & Seat Leon 1M
Awatar użytkownika
Gobo
Nowy
Posty: 473
Rejestracja: 12 wrz 2003, o 13:26
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Gobo »

Na stronie Adama XXL jest coś o obrotomierzach - Reklama Adama :grin:
Wyginaj śmiało ciało
Awatar użytkownika
Hayabusa
Swój
Posty: 983
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Hayabusa »

Gobo pisze:Na stronie Adama XXL jest coś o obrotomierzach - Reklama Adama :grin:
aj tam trzeba reklamować naszych ziomali :grin: :-D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
corsa C 1.3 CDTI & Seat Leon 1M
REN
Weteran
Posty: 1597
Rejestracja: 6 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: REN »

hayabusa 5 pisze: a ja słyszałem inaczej...
Ja mam corse z 99 roku (1.0 12v) i też nie mam obrotomierza. Koleś mi gadał, że jak wstawie zegary z obrotomierzem (w zalezności czy jest linka albo impulsator) to poprostu podłaczyć i gra muzyka... :D
przeciez o tym mowie, ze trzeba podlaczyc, a zeby podlaczyc trzeba albo dorobic jeden kabelek w kostce albo wlutowac bezposrednio kabel w zegary ...
c20mboT
Fillip
Swój
Posty: 564
Rejestracja: 17 gru 2002, o 23:35
Lokalizacja: Oleśnica
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Fillip »

REN pisze:
hayabusa 5 pisze: a ja słyszałem inaczej...
Ja mam corse z 99 roku (1.0 12v) i też nie mam obrotomierza. Koleś mi gadał, że jak wstawie zegary z obrotomierzem (w zalezności czy jest linka albo impulsator) to poprostu podłaczyć i gra muzyka... :D
przeciez o tym mowie, ze trzeba podlaczyc, a zeby podlaczyc trzeba albo dorobic jeden kabelek w kostce albo wlutowac bezposrednio kabel w zegary ...
Ale Ren, Mackowi chodzilo o to, ze w przypadku impulsatora poprostu wpinasz nowe zegary z obrotomierzem w miejsce starych i wszstko chodzi, bez potrzeby podlaczania sie pod cewke czy komputer.
Fillip---->C T M #157
Wcześniej---------->>>Opel Corsa B 1.4i
Obecnie------------>>>Seat Leon 1.9 TDI
Awatar użytkownika
AdamXXL
Post Mistrz
Posty: 2554
Rejestracja: 24 kwie 2001, o 02:00
Lokalizacja: Bolesławiec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: AdamXXL »

koledzy! koledzy!! każdy ma trochę racji. Po prostu piszecie o dwóch rzeczach. Impulsator jest odpowiedzialny za zliczanie obrotów na skrzyni biegów -> prędkość samochodu i ktoś może mnieć go wkręconego w skrzynie a inny w zegarach, i pewnie dlatego pojawił się ten wątek. Oryginalnie sygnał jest z kompa, a można też podłączyć pod cewke ALE np silniki x12sz mają modół DIS i pod to nie da rady się podpiąć! ja nie miałem u siebie obrotomierza ale kabel z kompa dochodzi do zegarów, więc w tamtym miejscu się podpinałem. np. u ojca w viki jak zakładałem mu zegary z obr. to okazało się że nie ma kabla sygnałowego z kompa, więc pociągnełem dodatkowy.
REN
Weteran
Posty: 1597
Rejestracja: 6 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: REN »

u mnie w combo nie bylo obrotomierza i nie bylo tez kabla ktory by doprowadzal sygnal, dlatego byla koniecznosc przerobienia kostki i dosztukowania tego kabla ktory z kolei podlaczylem do cewki
c20mboT
Budzio
Swój
Posty: 831
Rejestracja: 26 paź 2002, o 16:20
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Budzio »

widze ze mowicie o impulsatorze:D bo mnie interesuje czy w corsie b 97 x14sz (zegary z obrotomierzem)jest impulsator czy nie jak tak to jaki typ ? wazne bo digity bede montowal(chyba jak niczego nie popale albo w nerwach za okno ni wyzuce :grin: ) taki chce mojej corsinie pod choinke prezent zrobic :lol: :lol:
..::CTM#117::..
Anal
Nowy
Posty: 202
Rejestracja: 18 paź 2002, o 21:18
Lokalizacja: Lubniewice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Anal »

Witam!
Ja słyszałem, że w Corsach były dwa rodzaje zegarów na linke, i takie podłanczane na kabel, te pierwsze podobno wystepowały w modelach do 97`, powtażam to co mówił znajomy w warsztacie, oczywiście może się mylić!
Corsa B c20se
Awatar użytkownika
Hayabusa
Swój
Posty: 983
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Hayabusa »

Anal pisze:Witam!
Ja słyszałem, że w Corsach były dwa rodzaje zegarów na linke, i takie podłanczane na kabel, te pierwsze podobno wystepowały w modelach do 97`, powtażam to co mówił znajomy w warsztacie, oczywiście może się mylić!
zdaje sie, że masz racje bo ja mam corse z 99 roku i mam na "kabel" ;-)


Pozdro 4 all
Obrazek
Obrazek
Obrazek
corsa C 1.3 CDTI & Seat Leon 1M
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pirat »

Budzio pisze:widze ze mowicie o impulsatorze:D bo mnie interesuje czy w corsie b 97 x14sz (zegary z obrotomierzem)jest impulsator czy nie jak tak to jaki typ ? wazne bo digity bede montowal(chyba jak niczego nie popale albo w nerwach za okno ni wyzuce :grin: ) taki chce mojej corsinie pod choinke prezent zrobic :lol: :lol:
Nie znam się na tym za bardzo, ale mioże moje info Ci pomoże. Ja mam ten sam silnik, Corsiawka rok starsza i u mnie zegary dychodzą bez żadnej linki. Wszystkie są na styki na jakiejś folii :)

pozdrawiam
Budzio
Swój
Posty: 831
Rejestracja: 26 paź 2002, o 16:20
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Budzio »

zegary mam montowane tak samo ale mnie chodzi o to jaki impulsator mam zalozony
..::CTM#117::..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”