Ultrafiolet w Białych Zegarach

Wszystkie informacje o elementach wnętrza Corsy B.
ODPOWIEDZ
ymel
Świeżak
Posty: 72
Rejestracja: 24 gru 2002, o 16:28
Lokalizacja: Czerwionka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Ultrafiolet w Białych Zegarach

Post autor: ymel »

Cześć !!!!!!!!!
Przeczytałem kidyś na forum że ktoś podświetlał zegary ultrafioletem (ale już nie pamiętam kto :zakrecony: ) i podobno efekt był zajebis... . Ja też próbowałem to zrbić (diodami ultrafioletowymina na 12V), ale u mnie to nie było takie zachwycające (niewiem :zakrecony: , może dlatego że moje zegary są nadświetlanie, a nie podświetlane :zakrecony: ) tzn. było to bardzo ciemne, w nocy zegary były prawie niewidoczne.
I mam pytanie. Jak podświetlić te zegary żeby były w nocy widoczne i był zajebis... efekt (Nie tylko w nocy) ??????? (((((Aha mam białe zegary)))))
Pozdrawiam Ymel
Awatar użytkownika
Hayabusa
Swój
Posty: 983
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Ultrafiolet w Białych Zegarach

Post autor: Hayabusa »

ymel pisze:Cześć !!!!!!!!!
Przeczytałem kidyś na forum że ktoś podświetlał zegary ultrafioletem (ale już nie pamiętam kto :zakrecony: ) i podobno efekt był zajebis... . Ja też próbowałem to zrbić (diodami ultrafioletowymina na 12V), ale u mnie to nie było takie zachwycające (niewiem :zakrecony: , może dlatego że moje zegary są nadświetlanie, a nie podświetlane :zakrecony: ) tzn. było to bardzo ciemne, w nocy zegary były prawie niewidoczne.
I mam pytanie. Jak podświetlić te zegary żeby były w nocy widoczne i był zajebis... efekt (Nie tylko w nocy) ??????? (((((Aha mam białe zegary)))))
Pozdrawiam Ymel
Na pewno ma Basista, zegary podświetlane UV. Oraz zdaje mi sie, że Pirat (ale nie napewno)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
corsa C 1.3 CDTI & Seat Leon 1M
ymel
Świeżak
Posty: 72
Rejestracja: 24 gru 2002, o 16:28
Lokalizacja: Czerwionka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: ymel »

hayabusa a nie wiesz czy mają zegary podświetlane, czy nadśetlane ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

ymel pisze:hayabusa a nie wiesz czy mają zegary podświetlane, czy nadśetlane ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Pirat odpada - on ma zrobione djodami...natomiast basista ma chyba UV
corsa A & Audi S3
Obrazek
ymel
Świeżak
Posty: 72
Rejestracja: 24 gru 2002, o 16:28
Lokalizacja: Czerwionka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: ymel »

Znaczy się ja też miałem didy (ale to były diody UV)
Awatar użytkownika
Szwagier
Weteran
Posty: 1053
Rejestracja: 15 lis 2002, o 09:13
Lokalizacja: Białystok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Szwagier »

Ja mam biale zegary podswietlane UV.Aby byl widoczny efekt,trzeba rozebrac deske i podwietlic zegary z gory, z dolu nie bedzie zadnego efektu.
Obrazek
Corsa odeszla...jak ja mowie zmienila miejsce zamieszkania
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pirat »

dzięki Qomo!

Tak, ja mam na diodach i od spodu.
UV ma Basista i to jest patent RAVa z VU z tego co mi wiadomo. Żeby było ładnie musisz zainstalować świetlówkę UV tak, by świeciła z góry. Chyba w tym plastiku nad zegarami trzeba by było zrobić dziurę w kształcie paska, żeby kawałek wystawał. Od białych tarcz będzie ładnie wyglądało :)
Poszukaj fotek na stronie Vectra Unlimited, jak to RAV zrobił. Jest :)2

pozdrawiam
Lukiso
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 15 gru 2002, o 18:56
Lokalizacja: wawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Lukiso »

pirat pisze:dzięki Qomo!

Tak, ja mam na diodach i od spodu.
UV ma Basista i to jest patent RAVa z VU z tego co mi wiadomo. Żeby było ładnie musisz zainstalować świetlówkę UV tak, by świeciła z góry. Chyba w tym plastiku nad zegarami trzeba by było zrobić dziurę w kształcie paska, żeby kawałek wystawał. Od białych tarcz będzie ładnie wyglądało :)
Poszukaj fotek na stronie Vectra Unlimited, jak to RAV zrobił. Jest :)2

pozdrawiam
Ej no pirat widzielismy sie i nawet nie pokazales :P
CTM -->187<--
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pirat »

Lukiso pisze: Ej no pirat widzielismy sie i nawet nie pokazales :P
ja nawet nie wiedziałem, że chciałbyś spojrzeć :) i poza tym wtedy trochę się spieszyłem :(
Ale kiedyś nadrobimy :)

pozdrawiam
Lukiso
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 15 gru 2002, o 18:56
Lokalizacja: wawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Lukiso »

pirat pisze:
Lukiso pisze: Ej no pirat widzielismy sie i nawet nie pokazales :P
ja nawet nie wiedziałem, że chciałbyś spojrzeć :) i poza tym wtedy trochę się spieszyłem :(
Ale kiedyś nadrobimy :)

pozdrawiam
ja nie mowilem bo nie wiedzialem :)
CTM -->187<--
Awatar użytkownika
kyniek
Weteran
Posty: 1625
Rejestracja: 2 wrz 2003, o 18:14
Lokalizacja: Jozefow (pod pruszkowem)
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kyniek »

a jakie masz te zegary z czego one sa??? bo to tez zalezy jak sie beda podswietlaly
tja nastał czas spokojnego kombi...
ymel
Świeżak
Posty: 72
Rejestracja: 24 gru 2002, o 16:28
Lokalizacja: Czerwionka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: ymel »

Zegary robiłem sobie samna kompie, bo nie szło wtedy nigdzie do kupić (zawsze coś w nich nie pasowało). Wydrukowałem je na papierze fotograficznym.
Awatar użytkownika
kyniek
Weteran
Posty: 1625
Rejestracja: 2 wrz 2003, o 18:14
Lokalizacja: Jozefow (pod pruszkowem)
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kyniek »

a mam pytanie czy ten papier przepuszcza swiatlo, ja mam tez tak robione ale na papierze technicznym i mam podklejone folia transparetna niebieska, wskazowki pomalowane na czerwono i efekt nawet fajne , ale taki sobie , wczesniej mailem poprostu kapturki zielone na zaroweczkach i to wygladalo nawet fajnie (qomo widzial to niech powie)
tja nastał czas spokojnego kombi...
ymel
Świeżak
Posty: 72
Rejestracja: 24 gru 2002, o 16:28
Lokalizacja: Czerwionka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: ymel »

Papier ten chyba nie przepuszcza światła (jest to papier fotoraficzny HP).
A co do żaróweczek, to ja tez miałem niebieskie żaróweczki (tzn. pomalowane), ale orginalnie niebieskie tez miałem, i na począdku świeciły nawet fajnie, ale gdy ta farbka przepaliła się to już niezaciekawie to wyglądałlo (tak samo było z tymi orginalnymi.), ale tych kaprórków nie próbowałem na zegarach (myślę że to może zdało by egzamin) bo mam właśnie założony taki kapturek na podświetleniu tablicy rejestracyjnej i jego kolor jeszcze się nie zmienił ( a mam go już może z 1,5 roku)
Awatar użytkownika
kyniek
Weteran
Posty: 1625
Rejestracja: 2 wrz 2003, o 18:14
Lokalizacja: Jozefow (pod pruszkowem)
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kyniek »

kapturki sa lepsze od malowanych zaroweczek (hmm na to nie wpadlem zeby tam zalozyc kapturek :oko: )i msz zaoweczki UV a ten papier przepuszcza dobrze swiatlo to mozesz je w miejsce starych zalozyc, ale jesli ten papier nie lub slabo przepuszcza swiatlo to musisz je zamontowc tak abu oswietlaly zegary (np w tym plastiku co jest nad zegarami to z szybka.
tja nastał czas spokojnego kombi...
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pirat »

Ja tez mam tarcze drukowane na papierze fotograficznym HP. Nie wiem, czy one przepuszczają światło, nie wiem. Hm... fakt, że jak się je podświetli od spodu, to łądnie wygląda. Nie próbuj z diodami UV. Mi wyszedł zwykły fiolet i nie podobało mi się. Może 5 min było takie rozwiązanie u mnie. Jakbyś podświetlił z góry, to co innego. Pewnie fajnie by wyszło.
Co do kapturków, to tylko czerwone albo zielone ładnie wyglądają. Niebieskie są beznadziejne :(

pozdrawiam
Awatar użytkownika
kyniek
Weteran
Posty: 1625
Rejestracja: 2 wrz 2003, o 18:14
Lokalizacja: Jozefow (pod pruszkowem)
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kyniek »

no jak Ci sie podswietlaja na tym papierze tzn ze przepuszczaja, ale widocznie moze za malo lub nie UV , jak bys je mial na zwyklym papierze to UV powinno lepiej tu zadzialac i moim zdaniem powiino byc fajnie :lol:
tja nastał czas spokojnego kombi...
ymel
Świeżak
Posty: 72
Rejestracja: 24 gru 2002, o 16:28
Lokalizacja: Czerwionka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: ymel »

Jeszcze pomyśle co diod UV, może wymyśle coś mniej pracochłonnego a lepszego żeby podświetlić te zzegary, a może wy mi jeszcze podsuniecie jakiś fajny pomysł na to. ??????????????
Awatar użytkownika
kyniek
Weteran
Posty: 1625
Rejestracja: 2 wrz 2003, o 18:14
Lokalizacja: Jozefow (pod pruszkowem)
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kyniek »

najlepiej miec takie tarcze ktore nie przeswituja, tylko same cyferki i ta miarka przeswituje to wtedy w nocy jest efet ze tylko to swieci mozesz sobie wydrukowac na zwyklym papierze powycinac i zalozyc razem ze starymi wtedy tak bedzie , albo poprostu kupic takie juz zrobione profesionalnie, one wlasnie tak sie podswietlaja...
tja nastał czas spokojnego kombi...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”