swap corsa c14nz >> c16se

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych i diesla montowanych w Corsie A.
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

bartus88 pisze:ja tam zrezygnowalem z c16se za nie duzo wieksza kase c20ne+skrzynia f13+montaz wszystkiego :grin: :grin: :grin: a swoja droga to tez nie mam jeszcze prawka(dopiero w kwietniu zal....)
Świetnie, siądz odrazu do 800kg auta z 2L dużym mocnym silnikiem - odlecisz.
Dobrze, że na marzeniach się tylko skonczy...
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
K I L L E R
Nowy
Posty: 286
Rejestracja: 6 paź 2005, o 22:35
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: K I L L E R »

Panowie pomarzyć można, ale pewnie w moim przypadku skończy się na 1.2 chyba że je zajeżdże (dbam o poziom płynów i takich tam) to wtedy jak kasy starczy to 1.6 zagości, ale 2.0 to jak na mój gust za dużo.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Staneq
Post Mistrz
Posty: 2460
Rejestracja: 8 lis 2004, o 17:40
Imię: Michał
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Staneq »

@Geo, Killer nic nie wnosicie do tematu, brniecie w ot..

chcecie sobie pogadac macie gg, pod waszymi postami sa wasze nr gg.. gadajcie tam..
Było c14se
Awatar użytkownika
-=kLaRi=-
Support Team
Support Team
Posty: 3290
Rejestracja: 23 lip 2004, o 10:49
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: -=kLaRi=- »

Peters... przesadzasz... -to tyle ode mnie!!!
Kiedyś CORSCHE :) Corsa B 1994 c20xe... :)
Teraz Audi A3 Sportback S-Line 2012 2.0TDI CR 170->210KM , Pakiet zderzaków S3, 19" + gwint i czerwone pasy :D
https://www.facebook.com/KolorowePasy/
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

-=kLaRi=- nie chodzi mi o to, że duży silnik w małej budzie- bo wiem co to znaczy. Ale sam powiesz, że 2L w Twojej Corsie sprawuje się całkiem inaczej niż w przęciętnym samochodzie, który ma taki silnik władowany przez producenta przy wadze auta 1 - 1,5Tony.

Takim autem, trzeba umieć jeździć, prędkość złapać łatwo, na zakrętach inaczej auto się trzyma drogi a wątpie, żeby ktoś kto wybrał wczoraj prawko (robione na corsie 1.0 lub 1.2 - najczęściej zagazowanej jeszcze) potrafił się ograniczyć...
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Awatar użytkownika
-=kLaRi=-
Support Team
Support Team
Posty: 3290
Rejestracja: 23 lip 2004, o 10:49
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: -=kLaRi=- »

No to z tym sie akurat zgodze ;) trzeba uwazac ... nie twierdze ,ze po roku jazdy na 2.0 opanowalem autko w 100% ... czasem z glupoty zdarzaly sie jakies wpadki :P heh ale bardzo drobne na szczescie!
Trzeba zdac sobie sprawe z tego czym sie jezdzi i to jak szybko auto zareaguje po nacisnieciu pedalu gazu... ;)to sie tyczy takze hamowania,skrecania ;)
Autko budowalem sam i sam nim jezdzilem ,nikt inny wiec bylem pewny za nie w 100% ,najwazniejsze oczywiscie hamulce -do tego przywiazalem najwieksza wage... teraz bedzie to samo ... mysle nad tarczami do tylu.
Kiedyś CORSCHE :) Corsa B 1994 c20xe... :)
Teraz Audi A3 Sportback S-Line 2012 2.0TDI CR 170->210KM , Pakiet zderzaków S3, 19" + gwint i czerwone pasy :D
https://www.facebook.com/KolorowePasy/
bartus88
Świeżak
Posty: 49
Rejestracja: 12 maja 2005, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: bartus88 »

mam jeszcze pytanie co do dmuchawy w corsie A, na dniach jade po c20ne, wiec chce wszystko zrobic w corsie, chodzi o to ze u mnie jest w kiepskim stanie I stopien w miare dobrze, 2 i wyzej swiszczy piszczy... :lol: mam druga corse a gt(kiedys pekl pasek) i teraz jest dawca, tylko nie mam pojecia jak sie zabrac do wyciagniecia tamtej dmuchawy, czy to duzy problem??co musze wziac i gdzie to jest :D ??
Awatar użytkownika
-=kLaRi=-
Support Team
Support Team
Posty: 3290
Rejestracja: 23 lip 2004, o 10:49
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: -=kLaRi=- »

Dmuchawe masz pod maska , otworz maske ,i tam pod podszybiem jest ,trzyma sie na kilku srubach ,napewno dasz rade !
Kiedyś CORSCHE :) Corsa B 1994 c20xe... :)
Teraz Audi A3 Sportback S-Line 2012 2.0TDI CR 170->210KM , Pakiet zderzaków S3, 19" + gwint i czerwone pasy :D
https://www.facebook.com/KolorowePasy/
bartus88
Świeżak
Posty: 49
Rejestracja: 12 maja 2005, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: bartus88 »

a orientuje sie ktos moze gdzie w corsie A znajduje sie ten czujnik co piszczy jak sie otwiera drzwi na swiatlach, w tej z zajechanym silnikiem mam a w tej teraz niestety nie...
Awatar użytkownika
-=kLaRi=-
Support Team
Support Team
Posty: 3290
Rejestracja: 23 lip 2004, o 10:49
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: -=kLaRi=- »

To nie czujnik tylko taki specjalny przekaznik.
Jest wpiety w tablice bezpiecznikow (dokladnie nad nimi) zapal swiatelka i otworz klapke z bezpiecnzikow -domyslsiz sie ktory to)
Jesli chodzi o montaz tego w corsie to musisz poprowadzic nowe kable bo u ciebie ich nie ma i nie wystarczy wpiac sameo przekaznika.
Musisz poprowadzic kabelek ze swiatel pozycyjnych i kabelek z czujnika krancowego drzwi kierowcy i - mase ,czyli razem 3 kabelki.
Ja teraz przerabiam ten temat u siebie :) bo tez nie mialem ale przekopalem instalke w vectrze i juz wiem co i jak ;D.
Powodzenia ;)
Czekam...
Kiedyś CORSCHE :) Corsa B 1994 c20xe... :)
Teraz Audi A3 Sportback S-Line 2012 2.0TDI CR 170->210KM , Pakiet zderzaków S3, 19" + gwint i czerwone pasy :D
https://www.facebook.com/KolorowePasy/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”