corsa A przekladka silnika z 1.0 na 1.2i

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych i diesla montowanych w Corsie A.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomyldz
Świeżak
Posty: 32
Rejestracja: 1 sty 2007, o 19:29
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

corsa A przekladka silnika z 1.0 na 1.2i

Post autor: tomyldz »

Witam serdecznie.mam CA 1.0 i motorek jest na wykonczeniu i chce wstawic 1.2 na mono wtrysku.silnik trafia mi sie kompletny z okablowaniem di sterownika i sterownikiem oraz skrzynia i bakiem.Moje pytanie jest takie:jak podpiac elektryke a mianowicie chodzi mi o to ze pewnie nie wystarczy tylko podpiac pod sterownik?Pewnie trzeba bedzie jeszcze cos poprzerabiac w elektryce.....tylko co...?Moze ktos juz cos takiego robil i ma jakas laptologiczna instrukcje..?bede wdzieczny za jakakolwiek pomoc.
Tomy
Awatar użytkownika
Mihó
Nowy
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2006, o 19:37
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: corsa A przekladka silnika z 1.0 na 1.2i

Post autor: Mihó »

tomyldz pisze:Witam serdecznie.mam CA 1.0 i motorek jest na wykonczeniu i chce wstawic 1.2 na mono wtrysku.silnik trafia mi sie kompletny z okablowaniem di sterownika i sterownikiem oraz skrzynia i bakiem.Moje pytanie jest takie:jak podpiac elektryke a mianowicie chodzi mi o to ze pewnie nie wystarczy tylko podpiac pod sterownik?Pewnie trzeba bedzie jeszcze cos poprzerabiac w elektryce.....tylko co...?Moze ktos juz cos takiego robil i ma jakas laptologiczna instrukcje..?bede wdzieczny za jakakolwiek pomoc.
A mi się wydaje że wystarczy. Sterownik musi dostać masę i zasilanie, resztę już sobie rozprowadzi po komorze silnika (alternator i rozrusznik mają swoje "życie". W tej chwili nie kojarzę jak wygląda sytuacja koło cewki WN, ale myślę że z tym nie będzie problemu najmniejszego. Pozostanie Ci jeszcze do podpięcia check engine (w zegarach). Sprawdź czy w skrzyni masz impulsator (w miejsce gdzie wkręcasz linkę).

Zakładam że masz "wszystko wszystko", czyli tak jak został wyjęty z samochodu , tak będzie najwygodniej. Jak by Ci czegoś brakowało, info na pw
Opel. Technik die begeistert
Corsa C Z18XE, Vectra B X18XE, Trabant 1.1, PTS 3.8 V6, Trabant 601
llionn
Nowy
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2005, o 20:07
Lokalizacja: Lublin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: llionn »

A ja mam troszkę inną rade jak już zmieniać silnik to przynajmniej na 1.4
Corsa A 1.2i 91r
Awatar użytkownika
Mihó
Nowy
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2006, o 19:37
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Mihó »

llionn pisze:A ja mam troszkę inną rade jak już zmieniać silnik to przynajmniej na 1.4
To samo radziłem na pw
Opel. Technik die begeistert
Corsa C Z18XE, Vectra B X18XE, Trabant 1.1, PTS 3.8 V6, Trabant 601
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”