Corsaaa by Zioo...

Tuning Corsy - To forum ma na celu prezentację Waszych projektów, modyfikacji i tego wszystkiego co zrobiliście przy swoich Corsach aby poprawić fabrykę.
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: dlubane x16xe zaniemoglo

Post autor: Zioo »

kruszyn1 pisze:
Zioo pisze: ktorym bede jezdzil NORMALNIE, bez szalenstw i oszczednie..
chcesz moje 1.0? :D ;)
oszczednie dla silnika :P raczej zostane przy tym co jest mniej wydatkow bedzie przy swapie... a drogi silnik sukcesywnie bede skladal i same swapy beda kwestia 2ch dni bez wiekszego rzezbienia
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: dlubane x16xe zaniemoglo

Post autor: Porszak »

jest jeszcze inna opcja. mozliwe ze da sie zrobic rowek w wale po przeciwnej stronie i jelsi wszystko zrobi sie jak trzeba to auto bedzie smigalo
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: dlubane x16xe zaniemoglo

Post autor: Zioo »

Porszak pisze:jest jeszcze inna opcja. mozliwe ze da sie zrobic rowek w wale po przeciwnej stronie i jelsi wszystko zrobi sie jak trzeba to auto bedzie smigalo
tak wiem ale nie chce ryzykowac jezeli po przestawieniu rozrzadu wszystko jest wporzadku z zaworami i glowica... a sprawdzenie (w najlepszym wypadku to uszczelka, sruby i planowanie= kolejny wydatek) + oczywiscie rozrzad
wole dozbierac na nowy silnik rozbierajac i sprawdzajac stary, ktory bede sobie potem na spokojnie robil od podstaw majac auto na chodzie
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: dlubane x16xe zaniemoglo

Post autor: Zioo »

no i wreszcie sie cos pomalu ruszylo :)
dzis w robocie oddalem troche wyplaty spowrotem ...na:
Obrazek

-rozrzad + pompa wody
-termostat z obudowa
-filtry oleju i kabinowy
-pasek klinowy
-olej, plyn do chlodnicy
-uszczelki kolektorow
pewnie jeszcze cos dojdzie bo wyjdzie w praniu ale narazie podstawa pewna juz jest

pod koniec przyszlego tygodnia odbieram silnik sciagany na zamowienie z niemcowni i czym predzej zabieram sie za zainstalowanie go do auta ...
do kwietnia autko bedzie juz wystrojone i przejde do dalszych planow, ktore popsol silnik...
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: dlubane x16xe zaniemoglo

Post autor: -=m&m=- »

noi klasa :)2 bedziesz zakladal boxa do nowej motorowni czy zgodnie z planem wsadzasz serie a w wolnym czasie grzebiesz przy starym silniku ?
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Reanimacja x16xe...

Post autor: Zioo »

Nie wszyscy wiedza dlatego troche popisze co nastepuje...

Nie wyszlo z remontem, nie wyszlo z silnikiem z niemiec, nie wyszlo z silnikiem pod lodzia (1600 z kolektorami etc - sprawdzony - okazalo sie ze XEL - dzieki Em's za podpowiedz ) mam tego serdecznie dostyc...

jak wiadomo juz sie zaopatrzylem w zestaw do przyjecia nowego silnika..
Obrazek

-rozrzad + pompa wody
-termostat z obudowa
-filtry oleju i kabinowy
-pasek klinowy
-olej, plyn do chlodnicy
-uszczelki kolektorow

wszystko lezy i sie kurzy..

od jakiegos czasu myslalem nad tym ciezko i poszlo... Bedzie remont i koniec..
Znalazl sie caly nowy doł silnika (AdamXXL chomikowal po piwnicach :> ) powinien na dniach do mnie dojechac....w bardzo obiecujacym stanie
auto rowniez na dniach zostanie zaimportowane do mechanika...

Dzis zaczalem zbierac kolejne fanty...

Obrazek

-Uszczelka pod glowice
-Uszczelka miski
-16 szklanek
-16 uszczelniaczy zaworowych
-Komplet śrub głowicy

Nie zarabiam kokosow ale czesci biore najlepsze jakie mamy w firmie, zeby potem nie bylo niespodzianek

jutro(najdalej w czwartek) dojedzie jeszcze z innych oddzialow w PL
- 8 zaworow ssacych
- 8 zaworow wydechowych
- komplet pierscieni

Glowica pojedzie do obrobki (prowadnice prawdopodobnie tez dojda ) i bedzie jak nowa ...
w bloku wejda nowe pierscionki (mechanik jeszcze obejzy ten blok, ale bedzie to najprawdopodobniej jedyna konieczna wymiana )
i zostanie zlozyc to wszystko do kupy...

Niestety zawsze musi byc cos..
wcielo mi gdzies przejsciowke smt6 na seryjnego kompa (nie byla moja a potrzebna jest do odpalenia auta) i nie moge nigdzie jej dostac a calego zestawu nie kupie bo nie mam potrzeby, ale jakos musze ja zdobyc bo oddac ja trzeba...
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2009, o 23:26 przez Zioo, łącznie zmieniany 2 razy.
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Reanimacja x16xe...

Post autor: Porszak »

no to trzymam kciuki zeby sie udalo wszystko lepiej niz do tej pory
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Reanimacja x16xe...

Post autor: Zioo »

dzis przyjechal dół od AdamaXXL :) (dzieki)

no i przyszly zawory ..
Obrazek

i pierscienie.. ale nie spelnily oczekiwan wiec wrocily .. to samo stalo sie z uszczelniaczami reinz'a, beda zastapione lepszymi, zeby nie bylo problemow z braniem oleju wlasnie przez pierscienie czy uszczelniacze..

jutro wstawiam auto na garaz, wiec od piatku zacznie sie dzialanie
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Reanimacja x16xe...

Post autor: -=m&m=- »

Zioo pisze:jutro wstawiam auto na garaz, wiec od piatku zacznie sie dzialanie
no to trzymamy kciuki, żeby udało sie doprowadzic sprawe do końca i autko zaczeło dawać przyjemnośc z jazdy bo jak na razie to chyba same problemy z nim sa :(

Ps. nie chcesz założyc swojego watku i w nim opisywac postepy z prac ?
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Reanimacja x16xe...

Post autor: Porszak »

a czy jesli juz kupujesz nowe zawory, masz dosptep do katalogow pewnie roznych, moze wartoby sie rozejrzec za wiekszymi zaworkami troche??
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Reanimacja x16xe...

Post autor: Zioo »

-=m&m=- pisze: Ps. nie chcesz założyc swojego watku i w nim opisywac postepy z prac ?
troche mnie to wszystko zjadlo finansowo i nie predko moze sie wiecej wydazyc poza doprowadzeniem auta do stanu uzywalnosci
porszak pisze: a czy jesli juz kupujesz nowe zawory, masz dosptep do katalogow pewnie roznych, moze wartoby sie rozejrzec za wiekszymi zaworkami troche??
powiem tak .. jak glowica pojdzie do obrobki zobaczy sie co powiedza..
czesci, ktore mam w kazdej chwili moge podmienic/oddac... plan na teraz - NIECH TO WRESZCIE ZACZNIE JEZDZIC !!

EDIT:

W poniedzialek reanimowalismy u mnie w garazu rozrusznik w troszke innym oplu...
Obrazek Obrazek

a dzis odebralem caly worek zlomu....
Obrazek Obrazek Obrazek


nooo i poza zlomem dali tez glowice :)

Obrazek

nowe zawory, popychacze, zimeringi, uszczelniacze, 8 prowadnic wydechowych i 2 ssace
oczywiscie szczelnosc, planowanie, mycie, odpowietrzanie, obrobione gniazda no wyglada jak nowa ..
okazalo sie ze poprzedniemu wlascicielowi jak robil glowice wsadzili krótsze popychacze i zawory (zawory mialy tez grubsze trzonki, przez co sporo sie tam pozacieralo )

nie mialem nawet czasu zeby porobic fotki bo od razu pojechalem oddac glowice, zeby skladali te klocki w calosc...
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
fotograf
Swój
Posty: 852
Rejestracja: 12 lip 2007, o 20:41
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Reanimacja x16xe...

Post autor: fotograf »

No to teraz już z górki będzie i wszystko zrobione tak jak powinno :)2
jak już ktoś wcześniej napisał - oby Ci auto zaczęło w końcu przyjemność przynosić a nie ciągłe kłopoty :oko:
X12SZ+miniLambda ;-/
X12SZ+C16NZ+C18NZ+BLOS
X12SZ+13NB+13S+C14NZ+C14SE+C16SE+X16SZ+A15SMS= moje C14XE 8V :-D
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Reanimacja x16xe...

Post autor: Zioo »

nie moze byc za dobrze ... dzis kolejny telefon.. jak rozrzad sie przestawial wal chodzil a przy wcisnietym sprzegle tarcza nie chodzila i cala tarcza teraz lata jak chce .. no to do firmy .. i dawac no mnie tu..
i juz po chwili lecimy ze sprzeglem, simeringiem walu od strony rozrzadu, oraz olejem no skrzyni do mechanika

(znowu zdjecia w biegu na szybko :P )

Obrazek

pare dni wczesniej wzialem troche oleju do docierania z filtrem i zimeringiem walu od strony skrzyni

Obrazek

w sobote natomiast z grubsza podszykowalem juz zestaw letni
Obrazek


jezeli znajda oslone rozrzadu (powinna byc w badgazniku ale nie widzieli) jutro silnik bedzie juz w aucie i zostanie spiecie wszystkiego

planowany wyjadz .. wtorek/sroda
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
fotograf
Swój
Posty: 852
Rejestracja: 12 lip 2007, o 20:41
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Reanimacja x16xe...

Post autor: fotograf »

Dobrze widzę że sprzęgło LUK'a? Super że na dniach już odpalenie i jazdy :oko:
X12SZ+miniLambda ;-/
X12SZ+C16NZ+C18NZ+BLOS
X12SZ+13NB+13S+C14NZ+C14SE+C16SE+X16SZ+A15SMS= moje C14XE 8V :-D
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Reanimacja x16xe...

Post autor: Zioo »

fotograf pisze:Dobrze widzę że sprzęgło LUK'a? Super że na dniach już odpalenie i jazdy :oko:
dobrze widzisz zolte pudeleczko to oczywiscie LUK (do wimiany zaliczala sie tylko tarcza ale jak zrobic to wszystko, wiec jest i docisk i lozysko)

no mam nadzieje ze wreszcie auto stanie na kola i bedzie sialo postrach :P

na zdjeciach moze tak pieknie nie widac (bo robione telefonem) ale jakis obraz jest :)

jeden + .. do x16xe sa dwa sprzegla 200mm i 210mm cena w detalu odpowiednio 420zł i 960zł .. naszescie u mnie jest to mniejsze a zarazem tansze i cena nieco ponizej 250zl uff
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
fotograf
Swój
Posty: 852
Rejestracja: 12 lip 2007, o 20:41
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Reanimacja x16xe...

Post autor: fotograf »

Zioo pisze:do wimiany zaliczala sie tylko tarcza ale jak zrobic to wszystko, wiec jest i docisk i lozysko
u mnie było tylko łożysko do wymiany a tarcza i docisk były spoko, a po kilku miesiącach pękł docisk więc jak już jest na wierzchu to wymieniać wszystko :oko:
a cena baaardzo mocno promocyjna :twisted: ja za 190mm Valeo płaciłem 290zł
X12SZ+miniLambda ;-/
X12SZ+C16NZ+C18NZ+BLOS
X12SZ+13NB+13S+C14NZ+C14SE+C16SE+X16SZ+A15SMS= moje C14XE 8V :-D
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Reanimacja x16xe...

Post autor: Zioo »

dzis pojechalem zobaczyc czy znalezli blache ... i oto co zastalem...

Obrazek Obrazek


i niestety silnik bedzie wsadzony po weekendzie .. no coz.. nie bede poganial, zeby sie nie stresowali i zrobili jak nalezy ..
Jest tez kolejny + dzis zostala do mnie wyslana paczka z Wawy z zaslepka na smt6, kablem COM, plyta z programem i wiazka do podlaczenia (wiazka mi nie potrzebna no ale tez dali :P ), wiec bede mogl samemu w mapie pogrzebac :) oczywiscie docelowa mapa tak czy inaczej bedzie zrobiona przez znajomego ogarniajacego temat ..
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Reanimacja x16xe...

Post autor: Zioo »

wczoraj przyszla do mnie paczka z wawy .. zaslepka pod smt6, kabel do kompa, plyta z programem i wiazka kabli (niepotrzebna ale jest) niestety kolejne nie male pieniazki poszly...

bylem dzis kolo 14 u mechanika zalozyc nowe H4 (Bosh xenon blue -zobaczymy jak to bedzie swiecic) w lampy (moje stare wsadzilem Matce w Twingo bo mnie byly nie potrzebne a jej sie popalily) i podrzucilem nowe kolko do paska klinowego (stare by halasowalo ) noo i bylem mile zaskoczony.. silnik juz w budzie, wlasnie wsadzal poloski na miejsce, wydech i polowa ssacego na miejscu :) najprawdopodobniej jutro juz bedziemy odpalac i wracac do domu (akurat ojciec ma dyzur i bedzie garaz pusty to bym zderzak na mocowaniach pokleil )

bylem taki podniecony, ze motor juz w aucie, ze zapomnialem fotki zrobic :P ale jutro po 10 polece wsadzic zaslepke do smt6, to cos cykne telefonem...

ale najpierw musze jeszcze papiery odebrac bo brakowalo jakiejs pieczatki :twisted:
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Reanimacja x16xe...

Post autor: Mat »

jako że bliźniaczek prawie mojego autka to życzę aby wsio było okej i przyniosło mnóstwo frajdy:) ja swojego rozbieram w poniedziałek i zacznie się moja zabawa :) na zlot wpadnę na pewno to się zrobi jakieś zdjęcie porównawcze autek :)
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Reanimacja x16xe...

Post autor: Zioo »

prawie wszystko na miejscu (nie ma jeszcze oslony na dolot i rozporki ) i juz sie dociera.. :D:D odpala na dotyk, wkreca sie i ciagnie do przodu jak nalezy :D :D
Obrazek
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMM CORSAAAAAAAAAAAAAAAA
120km juz zaliczone jutro kolejna 100 poleci bo czwartek :P w piatek nowy olej i stopniowo zwiekszamy obroty :D

oczywiscie nie moglem sie powstrzymac i lato juz na aucie :)
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Reanimacja x16xe...

Post autor: Porszak »

no to szerokosci :)6 :)2
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Corsaaa by Zioo...

Post autor: Zioo »

19:26 wymiana oleju w Feuwercie (moj kanal zastawiony przez Jaguara)
nowy olej zalany, po rozgrzaniu przekroczylem 3k rpm i obecnie pomalu bede szedl w gore (rozplanowalem sobie mniej wiecej 200km - 1,2 do 3,5rpm reszta do 4rpm, kolejne 200km 1,2 do 4,5k rpm reszta do 5rpm itd konczac na 1,2 do 6,5rpm reszta do 7 - akorat wydzie tyle ile mialo wyjsc km docierania- dzieki Porszak za info, olej docelowy - Liqui Molly 10w 40 MoS2 (blekitny) i kontrola na kompresji, kompie etc jak gra to tylko jezdzic :D )

Pan w Feuwercie pytajac o marke i model zapytal o przebieg :D
245km ... ... ... jego mina - Bezcenna :D polowa warsztatu sie zleciala do wymiany oleju :D

Edit 28.03.2009 ..
Dzis sie troche nie pocieszylem ... okazalo sie ze jak sciagneli rozporke (pierwsi mechanicy) nie dokrecili sruby poduszki amortyzatora schowanej pod plastikiem z kablami i wylecial/urwal sie gwint w wyniku czego amor sie przekrzywil i nie jest za dobrze... przyspieszylo to nieco wsadzenie gwintu i jutro jak nie bedzie padac bedziemy wsadzac gwint na przod i od razu amory FK na tyl...
do tego chcac wymienic filtr pylkowy okazalo sie ze 1002 filtrona jest za duzy (zapewne przez klime jest inny) i nie wymienilem a przelecialem kompresorem, ale nic sie nie zmarnowalo i nowy filtr poszedl do bordowej corsy Kilera :)

walczylismy dzis troche z wezem od nagrzewnicy w bordowej, u mnie dolot doprowadzalem do poprawnego stanu i ogolnie troche grzebalismy przy autach ... byla tez biala c20xe Grzeska ale przejazdem i nie zalapala sie na foto :P
Obrazek
5,6l 48v, ponad 400Km/500Nm :D

EDIT 06.04.2009

Gwintu narazie nie ma..(zrobilismy srube na sztuke - trzyma sie dzielnie ale bez rozporki) bede go doprowadzal do ladu po wyprowadzce .. to samo dotyczy hamownikow 256 (do zlotu raczej napewno bedzie zrobione- wyprowadzam sie i od lipca bede mial garaz tylko dla siebie )
trip od remonu - prawie 850km ... w tym tygodniu podciagne pare razy pod odcinke 3jke i postaram sie gdzies 4rke tez pociagnac
zdziwil mnie troszke fakt ze nie ma dodatkowego "kopa" od 5,5k rpm (wczesniej byl, albo mulilo do 5,5 i odmulalo od 5,5 - sam juz nie wiem rownie dobrze moze wplywac na to brak strojenia)

z przyjemnych info ... doczyscilem conieco rurke koncowa z sadzy jakis czas temu i tak wyglada po 5 dniach :D
Obrazek
znikomy nalot sie pojawil :D olej na bagnecie stoi w miejscu (polsyntetyk GM jest obecnie zalany)
jezeli bedzie premia do srody to pewnikiem dojade juz do 1k km i wymienie olej na docelowy Liqui Molly i przejade sie z saxo vts, ktorego objezdzalem wczesniej (na wystrojonym tym czyms co bylo) i moze jakies zobrazowanie bedzie ...
bede sie tez staral hamowac auto przed strojeniem, zeby wiedziec ile jest i zobrazowac znajomemu, gdzie trzeba popracowac nad mapa (rowniez powinienem sie wyrobic do zlotu ale nie obiecuje)
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Corsaaa by Zioo...

Post autor: Porszak »

sprawdz afr przy tym hamowaniu i po strojeniu rozniez
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Corsaaa by Zioo...

Post autor: Zioo »

Porszak pisze:sprawdz afr przy tym hamowaniu i po strojeniu rozniez
sonda bedzie na stale wsadzona podczas strojenia (strojenie podczas jazdy) .. mam tez w planach wskaznik AFR na stale do auta wsadzic, ale narazie wyprowadzka troche mnie uziemi finansowo (musze sobie mieszkanie przygotowac, zeby miec na czym spac, z czego jeść etc.. :P )
troszke optymistycznie licze na 100 kW po strojeniu bez masakrycznego spalania (beda 2 mapy bankowo - jak wczesniej pisalem .. jedna pod kolektory- do jazdy na codzien, druga wlasnie pod te 100 kW do zabawy :twisted: )

EDIT: 04.10.2009

od srody silnik dotarty po wymianie oleju na Liqui Molly (jak wyzej pisalem) wszystko elegancko, tylko grzeje sie pod maska :/ napewno bede musial owinac barany nowym bandarzem i nie wiem czy nie zrobie tego samego z dolotem i kolektorem ssacym ...
moze pojde za namowa Grzeska i wydłużę nieco dolot, zeby poprawic dolny zakres obrotow...

Strojenie bedzie zrobione jak tylko bede dysponowal +/- 200zł na PB95 bo samo strojenie bedzie mnie kosztowac symbolicznego 4ro paka :D do zlotu bankowo bedzie wystrojone .. (mysle ze w lipcu najpozniej)

nadal wywala mi czasem checka podczas jazdy pomiedzy samochodami (4-5k rpm - dodawanie, odejmowanie gazu) prawdopodobnie sonda nie wyrabia bez wystrojenia kompa i dostaje swira przy naglym depnieciu i odpuszczeniu .. (nie bylem na kompie jeszcze - brak $$ i czasu)
ogolnie ciagnie ladnie od 4k rpm
ale jak wczesniej pisalem z Saxo VTS sie poganialem i ze startu mu przy 3jce odchodze (a nadal mam wrazenie ze z 2 na 3 sie muli) natomiast z rolki 40km/h na 2jce i ogien saxo zostaje w tyle :)
nie moge doczekac sie jak auto bedzie wystrojone .. znajomy mowil ze da rade wystroic silnik tak, zeby zbieral sie juz od 3k rpm... :D ale z tym poczekamy az bedzie zrobione wsio ...
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Corsaaa by Zioo...

Post autor: Mat »

Kibicuje bardziej bo podobny wariat do mojej corsy :) ja już ledwo siedzę na tyłku i czekam na tą głowicę :) powodzenia ! :)
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Corsaaa by Zioo...

Post autor: Zioo »

dzis po trasie (spokojna jazda - 90km) dojechalem na miejsce docelowe i wszystko wporzadku... po kilku godzinach odpalam auto i nie schodzi z wysokich obrotow na jalowym...
faluje sobie od 1k do 2,3k rpm .. podczas jazdy wszystko ok
jestem calkowicie splukany z gotowki :/ domyslam sie ze moze to byc krokowy, czujnik temp albo np mapsensor... w sobote moze dogrzebe sie do krokowego i sproboje go przeczyscic ..
dodam ze nadal kolektor wydechowy grzeje sie niemilosiernie i swieci przez bandaze :/ (moze spaliny blokuja sie przez tlumik koncowy, ktory chyba juz sie konczy bo brzeczy)
pomalu koncza mnie sie sily do tego auta...
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Corsaaa by Zioo...

Post autor: Porszak »

sprawdz afr teraz, nie przy strojeniu. jak u mnie tps wariowal to obr mialem max 1500
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Corsaaa by Zioo...

Post autor: Zioo »

obroty stoja obecnie w miejscu .. bylo to widocznie odchylenie jakies :P czasem mam wrazenie ze przelewa paliwo (jak by sie dopalalo w tlumiku) i nie do konca rowno ciagnie .. bede probowal cos z tym zdzialac ale ogolnie wszystko jest ok (ja jestem wyczylony ze musi byc idealnie i kazde ale mnie juz denerwuje)

ogolnie dzis ze znajomym w ok 30 min poprawilismy nieco przebieg na zegarach, coby pokrywal sie z km przejechanymi od remontu :)
Obrazek
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Corsaaa by Zioo...

Post autor: Zioo »

niby nic sie nie dzieje a jednak...
ogolnie po remoncie przejechane 3500km (wiekszosc to ostra jazda - oleju na bagnecie ubylo o niecaly 1mm :D )

tydzien temu w sobote na stacji BP (tak jakos wyszlo) walczylem z przepustnica i krokowym - efekt - z 3k rpm na jalowym - przepustnica na blysk, krokowy jak nowy i 900 rpm ...

we wtorek bylem u znajomego wsadzic wreszcie smt6 ... mape wgralismy, smt wsadzone, jezdzilo tak jak by lepiej... okleili mi auto wlepkami( ehh) , wszystko fajnie ale cos blokuje mape ... lekka poprawka nie wiele dala...
trudno... strojenie odkladamy bo bedzie potrzebne pozniej...
sroda... auto niby jezdzi lepiej (nadzieja matka glupich ) konczy sie pb95 ... zalewam 10l VPower racing (akurat bylem na shellu wiec co mi tam) ... 2km spokojnie bez cisnien wiekszych wiadomo i tak z filtra ciagnie narazie stara 95 .. powrot do domu ze spota po 23.. spokojnie, spokojnie.. jakas fabia siedzi na dupie .... pelen ogien i masakra... auto rwie jak z procy ... ( fabia sie okazalo mocarne TDi) zanim dojechalem do domu zrobilem 60km na pelnym ogniu nie dowierzajac jak to jedzie...
oczywiscie mimo ostrej jazdy spalanie spada, fun niesamowity :D

niecale 2 tyg temu rozlecial sie zbiorniczek wyrownawczy i byla mala reanimacja ale wszyetko z powodzeniem (pomimo 18km przejechanych bez powrotu plynu- bez obaw wsio bylo pod kontrola)
jest tez problem z EGR'em , ktorego oczywiscnie nie ma, ale komp swoje wie i czasem wywali checka (wlasnie z recyrkulacji - innych brak)

w sobote jade ogarnac z wydech do Basmota ( ex corsa Bacy rowniez bedzie robiona - wyleci ta wielka locha, ktora robi za srodkowy) ,bo to co jest to porazka !!

koncza sie tez heble po paru wyscigach (min. a4 2,8 v6 -objechane bez mapy) i na dniach zawitaja nowe...
nadal nie mam czasu ogarnac gwintu (przez to nadal nie ma rozporki na kielichach) poniewaz walka z corsa jest 2go planowa (bardziej walcze z mieszkaniem a wlasciwie z wyposazeniem agd etc.. )

w tym sezonie raczej nie wiele sie zmieni jezeli chodzi o mody, ale jesien-wiosna bedzie sie dzialo ... na wiosne bedzie conieco zamodzone pod katem mocy (glownie z dolu) ale to zostawie jako niespodzianke ...
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Corsaaa by Zioo...

Post autor: Porszak »

byc moze mapa na swini byla robiona na 98oktan lub v powera. ja na vervie 98 tez czuje roznice w stosunku do zwyklej 95, ale mimo to kultura pracy na v poowerze jest nieporownywalnie lepsza.
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Projekty”