Problem z alarmem

Wszystkie informacje o elementach układu elektrycznego Corsy C.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Problem z alarmem

Post autor: czester 1 »

Otóz mam problem z alarmem ,od czasu kiedy świętej pamięci shrek mi podłanczał czujnik ruchu w miedzianej górze.
Kiedy odpalam auto uzbraja mi się alarm ( czyli zapala się dioda i jest klakson z syreny) i silnik przestaje kręcić.
Usterka znikała kiedy odpaliłem na popych.
Stało mi się to poraz trzeci ale tym razem nie było nikogo w okolicy żebym mógł odpalić na popych :x .
Co może być powodem usterki?
Obrazek
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: problem z alarmem

Post autor: pirat »

czester 1 pisze: Co może być powodem usterki?
Shreek :-P

A powaznie, to jedz do jakiegos elektryka, zanim sam w garazu jeszcze bardziej namotasz...
Awatar użytkownika
Kotlin
Swój
Posty: 936
Rejestracja: 25 lis 2004, o 22:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: problem z alarmem

Post autor: Kotlin »

Usterka znikała kiedy odpaliłem na popych!!
Człowieku tych samochodw nie zapala sie na "popych" mozesz miec nie tylko klopoty z alarmem ale i rozrzadem. Pozdrowienia.
mariuszz1
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 15 paź 2003, o 21:06
Lokalizacja: Zamość
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: mariuszz1 »

moze funkcja przeciwporwania ci sie wlaczyla, albo jakis problem z czujnikiem spadku napiecia jest
CTM #304
gesio
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 24 lut 2004, o 20:00
Lokalizacja: bytom
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: gesio »

hej. napisz jaki to masz ten alarm. podobne cuda mi sie dzialy jak zakaladalem alarmy. jesli chcesz moge zajrzec tyle ze swieta ida :-D . "ktos" pomieszal troszke z kabelkami :) . wiecej moze na priva. napisz to pomyslimy.pozdrawiam
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

Kotlin pisze: Człowieku .
zapomiałeś dodać men :lol:
Kotlin pisze:tych samochodw nie zapala sie na "popych" mozesz miec nie tylko klopoty z alarmem ale i rozrzadem. Pozdrowienia .
stary ja nie pisze o rozrządzie tylko o alarmie (kiedy odpalam uzbraja się alarm ) a co ma to tego rozrząd :)9
gesio pisze:hej. napisz jaki to masz ten alarm.
alarm forteca do tego czujnik ruchu (z tym że podłczony jest inaczaj iż na schemacie bo alarm załanczałał się kiedy ktoś zbilżył sie za blisko do auta i wył długo , a mam go podłączony teraz przez stycznik i wyje tylko wtedy kiedy wyczuwa ruch wokół auta)
Obrazek
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

Jemu chodziło chyba o to,że przy rozruchu auta na popych mógł ci przeskoczyć pasek rozrządzu :x

A co do alarmu to jaki Ty masz czujnik ruchu??Bo z tego co wiem to w samochodach stosuje się raczej czujniki ultradzwiękowe,ale one działają w środku samochodu a nie na zewnątrz,tylko niewiem jak to działa jak masz otwarte szyby :zakrecony:
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

PETERS pisze:Jemu chodziło chyba o to,że przy rozruchu auta na popych mógł ci przeskoczyć pasek rozrządzu :x :[/quote]
ja mam łańcuszek a nie pasek
PETERS pisze: A co do alarmu to jaki Ty masz czujnik ruchu??Bo z tego co wiem to w samochodach stosuje się raczej czujniki ultradzwiękowe,ale one działają w środku samochodu a nie na zewnątrz,tylko niewiem jak to działa jak masz otwarte szyby :zakrecony:
czujnik to chyba TITAN czy jakoś tak , a ma on dwa przełączniki (ruch zew. i wew.) oraz potencjometry którymi moge regulować załanczanie czujnika.Ale to wszystko działa tylko już trzeci raz się zdażyło że uzbraja się przy uruchamianiu auta
Obrazek
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

Widziałem taki przypadek,że podczas uruchamiania silnika zamykają się drzwi,ale to celowo było tak skonfigurowane.
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Awatar użytkownika
-=kLaRi=-
Support Team
Support Team
Posty: 3290
Rejestracja: 23 lip 2004, o 10:49
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: -=kLaRi=- »

ja kiedys jak jezdzilem autem od starszych ;) ( Peugeot 306 1.6 8v kombi 2000r.) to kiedys zabraklo mi paliwa :/ no i tam paskudnie zaciaga ,w corsie raz mi sie to zdazylo na szczescie :) i zapalila od razu a pezot nie ;( i po dluuugim kreceniu oczywiscie z przerwami padl akumulator ;( i nie bylo wyjscia tylko na pych ;) a bylem sam i jakos z trudem udalo mi sie go upchac samemu ale niestety nie zapalil (autko wazy tez swoje). Dopiero pozniej kumpel przyjechal i na holu dopiero odpalil i nic sie nie stalo z silnikiem a takich sytuacji mialem juz pare... :/
Kiedyś CORSCHE :) Corsa B 1994 c20xe... :)
Teraz Audi A3 Sportback S-Line 2012 2.0TDI CR 170->210KM , Pakiet zderzaków S3, 19" + gwint i czerwone pasy :D
https://www.facebook.com/KolorowePasy/
gesio
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 24 lut 2004, o 20:00
Lokalizacja: bytom
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: gesio »

hej. zwroc uwage czy przypadkiem podczas odpalania auta nie masz wlaczonego ktoregos z wlacznikow np.ogrzewanie tylnej szyby, wycieraczka... druga sprawa: problem moze tkwic w tym ze w chwili kiedy krecisz rozrusznikiem stactyjka odlacza czesc plusikow, badz masa przejdzie ci w plusik, jest kilka kombinacji :) szczerze to ani z tym alarmem ani z czujniczkiem nie mialem za wiele doczynienia ale zasada dzialania jest jednakowa. jezeli nadal cie to dreczy :-D mozna cos pokombinowac.pozdrowionka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Elektryczny”