Moje boje z audio w Corsie B. - Foty!

ODPOWIEDZ
nyny
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 21 sty 2003, o 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Moje boje z audio w Corsie B. - Foty!

Post autor: nyny »

Jako ze lubie jak mi dobrze gra w aucie i fakt ze corsa (coprawda mojej narzeczonej) bede czasami smigal. Wiec zeby nie dostac szoku z przesiadki z audio ktore jest w Vectrze postanowilem spradzic co i jak piszczy w corsie.
W zeszly poniedzialek podlaczylem radyjko (na razie blaupunkt san remo rd 168) jednak z braku dzwieku postanowilem szerzej przyjzec sie tematowi.
Zaskoczenie bylo wielkie bo po rozkreceniu tapicerek nie stwierdzono glosnikow. No wiec postanowilem zbudowac budzetowke taka aby jak wsiade do corsy nie odzucalo na kilometr.
Po modernizacji w Vectrze zostal mi system przedni Hertz HSK165 wiec postanowilem ze zapodam do corsy. Mialem gdzies jeszcze pierscienie dystansowe z mdf i drugi kompley z plastiku.
Po rozkreceniu przymiarkach stwierdzilem ze HSK owszem na cacy pasuja jednak milimetr odstepu od rantu profilu drzwi nie zadowalal mnie.
ciac blach nie chcialem bo przy sprzedazy pozniej krzywo patrza na to no i panna moja tez dziwnym okiem patrzyla jak katowke do rak bralem.
Szybko zamowilem cos co powinno lekko zamacic w corsie i magnesik ma 2 cm mniejszy niz w HSK mowa o PowerBass CK6.
Zrobilem nowe pierscienie z mdf pod corse, kupilem okablowanie Dietza (10mm2 pradowy wystarczy w zupelnosci), dokupilem wzmak alpine MRV-F300 V12 (z budzetoweg jak dla mnie ma jedno z lepszych brzmien). Czekam az maty dojda do mnie i zabieram sie za robote w sobote.
Plany sa takie aby polozyc przadnie kable, zamontowac glosniki (wooferki na dystansach, tweeterki albo w fabrucznych miejscach albo w lusterkach - slupki nie wchodza w gre znowu sie sprzedaz pozniejsza klania). Wytlumienie podstawowe (przestrzen za glosnikiem i montarzowe otwory starczy jak na takie granie w zupelnosci). Wzmak bedzie gdzies z tylu wrzucony. Z przebiegu prac bede sie staral robic jakas relacje i fotki porobie.
Mam nadzieje sie uporac z tym do niedzieli wieczora. Zdam relacje jak ta budzetowka grac bedzie. Mam nadzieje ze nie bedzie dramatu.
pozdro
Vectra A 2.0 GT styling by H.O.T.
Audio by http://www.caraudioreda.pl
Vectra:Clarion 9255EXL Addzest, tweetery i woofery lotus reference, ProX 840 Competition, IT MDS10, sound quest, eagle cable
Corsa: bylo ciekawie...
C3: Clarion+6 głośnikow na pokładzie;)
nyny
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 21 sty 2003, o 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: nyny »

Dzisiaj porobilem fotki gratow ktore bede wkladal do corsy.

Hertz HSK165 jak juz wczesniej napisalem po przymiarkach jednak nie zdecydowalem sie na niego (ale wloze na probny odsluch):
1.jpg
1.jpg (61.44 KiB) Przejrzano 1831 razy
2.jpg
2.jpg (79.93 KiB) Przejrzano 1831 razy
3.jpg
3.jpg (77.56 KiB) Przejrzano 1831 razy
4.jpg
4.jpg (67.31 KiB) Przejrzano 1831 razy
5.jpg
5.jpg (81.24 KiB) Przejrzano 1831 razy
Tak wygladal doniedawna tweeter hertz ht20 (z zestawu HSK165) w slupku w vectrze:
6.jpg
6.jpg (82.89 KiB) Przejrzano 1831 razy
Killa rodzajow mat ktorymi bede wygluszal drzwi oraz dystanse z mdf:
7.jpg
7.jpg (79.21 KiB) Przejrzano 1831 razy
8.jpg
8.jpg (130.72 KiB) Przejrzano 1831 razy
Wzmak Alpine MRV-F300 V12:
9.jpg
9.jpg (105.56 KiB) Przejrzano 1831 razy
Zestaw ktory bedzie montowany PowerBass CK6:
10.jpg
10.jpg (85.3 KiB) Przejrzano 1831 razy
11.jpg
11.jpg (140.94 KiB) Przejrzano 1831 razy
12.jpg
12.jpg (147.57 KiB) Przejrzano 1831 razy
13.jpg
13.jpg (141.47 KiB) Przejrzano 1831 razy
I kabelki Dietza ktore beda polozone:
14.jpg
14.jpg (272.14 KiB) Przejrzano 1831 razy
Zabieram sie za robote w sobote od rana, relacja bedzie razem z fotami.
I odsluch w niedziele mam nadzieje:)
Pozdro
Ostatnio zmieniony 3 gru 2005, o 02:11 przez nyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Vectra A 2.0 GT styling by H.O.T.
Audio by http://www.caraudioreda.pl
Vectra:Clarion 9255EXL Addzest, tweetery i woofery lotus reference, ProX 840 Competition, IT MDS10, sound quest, eagle cable
Corsa: bylo ciekawie...
C3: Clarion+6 głośnikow na pokładzie;)
mzb
Świeżak
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2004, o 23:49
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: mzb »

nyny pisze:Tak wygladal doniedawna tweeter hertz ht20 (z zestawu HSK165) w slupku w vectrze:
Pozdro
Nie zebym sie czepial albo byl zlosliwy, ale co najmniej brzydkie te slupki miales :)

-- M.
nyny
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 21 sty 2003, o 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: nyny »

mzb pisze:
nyny pisze:Tak wygladal doniedawna tweeter hertz ht20 (z zestawu HSK165) w slupku w vectrze:
Pozdro
Nie zebym sie czepial albo byl zlosliwy, ale co najmniej brzydkie te slupki miales :)

-- M.
w realu lepiej wygladaly i trzeba by w aucie zobaczyc zeby mowic. ake sa gusta i gusciki. Poza tym to nie ma wygladac tylko grac:)

Boshmany, alphardy i inne wynalazki ladnie wygladaja a wogoole nie graja:)
Vectra A 2.0 GT styling by H.O.T.
Audio by http://www.caraudioreda.pl
Vectra:Clarion 9255EXL Addzest, tweetery i woofery lotus reference, ProX 840 Competition, IT MDS10, sound quest, eagle cable
Corsa: bylo ciekawie...
C3: Clarion+6 głośnikow na pokładzie;)
K I L L E R
Nowy
Posty: 286
Rejestracja: 6 paź 2005, o 22:35
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: K I L L E R »

Żebyś nie myślał, że nikt nie czeka na foto, jestem ja :oko:
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car-Audio, CB-Radio”