Gaśnie i dusi się 1.2i

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych i diesla montowanych w Corsie A.
ODPOWIEDZ
BrawuSS
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 10 lip 2005, o 11:26
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Gaśnie i dusi się 1.2i

Post autor: BrawuSS »

Siema mam problem z moją Corsą A jest to silnik 1.2i 93r. Chodzi o to że cały czas mi gaśnie jak sie troche rozgrzeje to obroty są nierówne (telepie) sie i gaśnie. Najpierw wymieniłem silniczek krokowy to nic nie dało. Byłemu u gościa co zajmuje się wtryskami gażnikami a on wymienił mi świece przewody kopułke wyczyścił gaźnik pomajstrował tam coś i przez 1 dzień było good a później znów to samo. Nie mam pojęcia co to może być, jeszcze mi sie przypomniało że nieraz jest tak żę jak jej depne mocniej na 2 biegu albo 3 to sie dusi przez 2/3 sekudy potem normalnie przyśpiesza. Ktoś mi powiedział że to może być wina aparatu wtryskoweg albo pompki paliwa sam nie wiem może ktoś z was miał podobną sytuacje to piszcie!!! Aha jeszcze jedno mnie zastanawia czy macie w swoich Corsach uszczelke pomiędzy gaźnikiem a plastikowym filtrem od powietrza bo ja jej nie mam i może to jest wina tego że (fałszywe) powietrze ciągnie ????? Może filtr paliwa bo mam na liczniku 150 tyś i nie wiem czy był kiedykolwiek wymieniony???
Pozdro dla wszystkich z forum
Ostatnio zmieniony 23 maja 2006, o 18:42 przez BrawuSS, łącznie zmieniany 2 razy.
Corsa Corsa i jeszcze raz CORSA !!!!
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pirat »

zmien tresc tematu na zgodna z regulaminem


a moze ktorys czujnik temperatury?
BrawuSS
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 10 lip 2005, o 11:26
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: BrawuSS »

czyli może być coś z termostatem ??
Corsa Corsa i jeszcze raz CORSA !!!!
jachoo
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 2 maja 2006, o 09:39
Lokalizacja: P-ń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: jachoo »

1.Sprawdz dokladnie układ dolotowy czy jest w 100% szczelny. Moze ciagnie falszywe powietrze
2. Wymien filtr paliwa, wlej do paliwa preparat do czyszczenia ukladu paliwowego np STP
Daewoo Nexia 1.5 GL, 8V
BrawuSS
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 10 lip 2005, o 11:26
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: BrawuSS »

No właśnie dzisjaj kupiłem sobie uszczelke filtru powietrza i filtr paliwa jutro go wymienie i zobacze. Gorzej jak bedzie to samo to nie wiem a np czy może to być wina aparatu wtryskowego, pompki paliwa???
Bo ktoś powiedział mi żebym wymienił świece i przewody ale nie sądze żeby to było to bo świece i kable mają przejechane 4 tys wymieniałem je na zime razem z kopułą
Corsa Corsa i jeszcze raz CORSA !!!!
Awatar użytkownika
D12
Weteran
Posty: 1835
Rejestracja: 15 mar 2005, o 21:52
Imię: Daniel
Model auta: Corsa B
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: D12 »

Może to być wina filtra paliwa, troche jest zapchany. Uszczelka pod plasitkiem od filtra musi być bo inaczej będzie dostawał lewe powietrze, ja tak miałem w mojej X12SZ, uszczelka była teoretycznie ale niewłaściwie założona, Hmm nie wiem jak z przepustnicą może się blokuje albo na ściankach jest syf i nie otwiera i nie zamyka się do końca.
jachoo pisze: 2. Wymien filtr paliwa, wlej do paliwa preparat do czyszczenia ukladu paliwowego np STP
Znasz może cenę takiego specyfiku ?
STOP Pijanym kierowcom
BrawuSS
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 10 lip 2005, o 11:26
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: BrawuSS »

Ja dzisjaj kupiłem czrwonego stp za 14.99 w Real tylko wiecie co tam pisze że na 20 litrów nalać tylko 100 ml. A nie wiecie czy jak bym na 20 litrów wlał całą butle czyli 0,5 litra to by sie coś stało czy może lepiej by sie przeczyściło????
Corsa Corsa i jeszcze raz CORSA !!!!
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

Jak piszą tyle to dlaczego masz dolewać więcej.....
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Awatar użytkownika
D12
Weteran
Posty: 1835
Rejestracja: 15 mar 2005, o 21:52
Imię: Daniel
Model auta: Corsa B
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: D12 »

BrawuSS pisze:Ja dzisjaj kupiłem czrwonego stp za 14.99 w Real tylko wiecie co tam pisze że na 20 litrów nalać tylko 100 ml. A nie wiecie czy jak bym na 20 litrów wlał całą butle czyli 0,5 litra to by sie coś stało czy może lepiej by sie przeczyściło????
zrób lepiej tak jak jest w instrukcji z proporcji :)
STOP Pijanym kierowcom
kristo
Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 22 sty 2003, o 22:22
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kristo »

D12 pisze: Hmm nie wiem jak z przepustnicą może się blokuje albo na ściankach jest syf i nie otwiera i nie zamyka się do końca.
W tym silniku benzyna leje się na przepustnice i jest to chyba najbardziej czysty element- świeci się jak nówka ze sklepu. :oko:
Obrazek
BrawuSS
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 10 lip 2005, o 11:26
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: BrawuSS »

No masz racje przepustnica jest czyściutka jak nóweczka. Zaraz jade do warsztatu wymienią mi filtr paliwa założe uszczelke filtru powietrza wleje stp i sie zobaczy.
Corsa Corsa i jeszcze raz CORSA !!!!
Awatar użytkownika
D12
Weteran
Posty: 1835
Rejestracja: 15 mar 2005, o 21:52
Imię: Daniel
Model auta: Corsa B
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: D12 »

kristo pisze:
D12 pisze: Hmm nie wiem jak z przepustnicą może się blokuje albo na ściankach jest syf i nie otwiera i nie zamyka się do końca.
W tym silniku benzyna leje się na przepustnice i jest to chyba najbardziej czysty element- świeci się jak nówka ze sklepu. :oko:
Owszem masz racje ale czasem od brudu może zbierać się na ściankach i blokować całkowite zamknięcie bądź pełne otwarcie przepustnicy.
STOP Pijanym kierowcom
BrawuSS
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 10 lip 2005, o 11:26
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: BrawuSS »

Witam niestety po założeniu uszczelki filtra powietrza wymianie filtra paliwa i wlaniu stp do paliwa jest to samo. Jak może kotoś wie co to jeszcze może być to nich pisze !!!!
Corsa Corsa i jeszcze raz CORSA !!!!
Awatar użytkownika
szajboos
Nowy
Posty: 343
Rejestracja: 23 sie 2005, o 08:14
Lokalizacja: Racibórz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: szajboos »

Z tego co sobie z moją sklerozą potrafię przypomnieć, to Cursora mama miała podobne jaja ze swoim C14NZ. Wyczyściliśmy styki z potencjometru przepustnicy i jest O.K. Więc może to wina tegoż potencjometru? Ale mogę się mylić, bo nie siedzę zbytnio w elektronice.
Nowy silnik mode-in progress...

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”