tapicerka fotela

Wszystkie informacje o elementach wnętrza Corsy B.
ODPOWIEDZ
losiczka_man
Świeżak
Posty: 40
Rejestracja: 14 lip 2004, o 07:45
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

tapicerka fotela

Post autor: losiczka_man »

witam
po przejrzeniu archiwum wiem już jak odkręcic fotele z prowadnic (4 śruby pod fotelem) jezeli nie proszę o sprostowanie.
mam teraz kolejne pytanie niemiłosiernie skrzypi mi oparcie od fotela kierowcy - chyba jest peknieta rama i musze ja zespawać - i jak zdjąć tapicerkę z oparcia (a moze tez z siedziska) bez niszczenia jej czy sa tam jakies zaczepy czy jak
prosze o odpowiedź i jak to mozliwe to jakies foty bo na pewno ktos to juz robił - z archiwum tak wynika jak ktos ma jakieś foty to super
pozdrawiam
mam corse i to jest fajne!!!!!!!!!!!!
CTM # 290 [Łosiek]
Awatar użytkownika
geo022
Swój
Posty: 822
Rejestracja: 14 lut 2005, o 12:32
Lokalizacja: Piekary
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: geo022 »

zapytaj Klariego -on swego czasu grzebal w srodku siedzen jak przerabiał siedzonka z Gsi 5d na 3d -pewno będzie wiedzial :)
Awatar użytkownika
D12
Weteran
Posty: 1835
Rejestracja: 15 mar 2005, o 21:52
Imię: Daniel
Model auta: Corsa B
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: rozbieranie tapicerki fotel corsa B POMOCY

Post autor: D12 »

losiczka_man pisze:
mam teraz kolejne pytanie niemiłosiernie skrzypi mi oparcie od fotela kierowcy - chyba jest peknieta rama i musze ja zespawać - i jak zdjąć tapicerkę z oparcia (a moze tez z siedziska) bez niszczenia jej czy sa tam jakies zaczepy czy jak
prosze o odpowiedź i jak to mozliwe to jakies foty bo na pewno ktos to juz robił - z archiwum tak wynika jak ktos ma jakieś foty to super
pozdrawiam
Jeżeli skrzypi niekoniecznie pękł chyba, że wyraźnie elementy nie współgrają ze sobą. U mnie oparcie troche ma luz ale fotel jest troche styrany.
Co do zdjemowania obicia to w miejscu załamania fotela ( patrząc od strony za fotelem) znajdują się takie plastiki (listewki) do których przymocowany jest materiał i one są zaczepione ze sobą :) Jak rozepniesz później wszystko schodzi materiał ładnie. Jeżeli masz wersje 3d uważaj na ten cyngiel od pochylania bo można troche materiał uszkodzi. :) tyle.
STOP Pijanym kierowcom
kozzi
Weteran
Posty: 1879
Rejestracja: 16 gru 2002, o 00:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kozzi »

ale tej tapicerki nieda się ściągnąć tylko trzeba ją rozpruć i ewentualnie zeszyć po wszystkim!! u mnie skończyło się to na tym że musiałem nową tapicere sobie strzelić :lol:
Opel Corsa B 95r. - SPRZEDANE
Subaru Impreza STi MY04 EU-Spec - SPRZEDANE
Ford Fiest 98r. - SPRZEDANE
Audi A3 Sportback 1.8 TFSI oraz VW Golf 6 1.8 TSI
Awatar użytkownika
D12
Weteran
Posty: 1835
Rejestracja: 15 mar 2005, o 21:52
Imię: Daniel
Model auta: Corsa B
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: D12 »

kozzi pisze:ale tej tapicerki nieda się ściągnąć tylko trzeba ją rozpruć i ewentualnie zeszyć po wszystkim!! u mnie skończyło się to na tym że musiałem nową tapicere sobie strzelić :lol:
No co ty, w fotelach fabrycznych które miałem a potrzebowałem je rozebrać dla linki i cyngla do pochylania fotela, jak równiez w tych od GSI nie musiałem nic ciąć rwać. Na potwierdzenie....
Obrazek
Obrazek
Obrazek
STOP Pijanym kierowcom
Awatar użytkownika
-=kLaRi=-
Support Team
Support Team
Posty: 3290
Rejestracja: 23 lip 2004, o 10:49
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: -=kLaRi=- »

kozzi pisze:ale tej tapicerki nieda się ściągnąć tylko trzeba ją rozpruć i ewentualnie zeszyć po wszystkim!! u mnie skończyło się to na tym że musiałem nową tapicere sobie strzelić :lol:
Bzdury opowiadasz!!
Ja sciagnalem tapicerke i nic sie nie rozerwalo!!! Trzeba troche sie nagrzebac i pokombinowac ,ale wyjdzie bez drasniecia !!!
Tu bedziesz mial troche fotek i mniej wiecej widzial o co chodzi moze i jak to wyglada w srodku : viewtopic.php?t=45283
Ale tak po krotce to musisz sciaganac z tylu taka plastikowa listwe w ksztalcie U ,ktora z reszta pokazal na fotkach D12 , jak sciagniesz to tylna scianka oparcia (material) bedzie sie dala odchylic i tam trzeba juz raczkami podzialac , trzeba sciagnac chyba z 12 sprezyn ,ktore sa zaczepione w ten metalowy stelaz ! jak to sicganiesz to musisz wyciagnac te plastiki ktore trzymaja zaglowki - z tym jest nie lada problem ... ale jak sobie poradzisz to ostatnia rzecza jest sciagniecie wewnatrz fotela takich 2 drutow ktore zaczepione sa od goryu stelarza ,wsadzajac reke powinienies to wyczuc , musisz po prostu wyciagnac je ku gorze i potem sciaganc material.
Nie jest to dziecinnie proste bo trzeba troche sie nameczyc z tymi sprezynami ale dla chcacego nic trudnego!!
Chyba o niczym nie zapominalem ... ??
No to powodzenia :)
Kiedyś CORSCHE :) Corsa B 1994 c20xe... :)
Teraz Audi A3 Sportback S-Line 2012 2.0TDI CR 170->210KM , Pakiet zderzaków S3, 19" + gwint i czerwone pasy :D
https://www.facebook.com/KolorowePasy/
kozzi
Weteran
Posty: 1879
Rejestracja: 16 gru 2002, o 00:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kozzi »

możliwe że tak jest !!
ja u siebie starą musiałem pociąć i załozyłem nową tapicerke :-D
Opel Corsa B 95r. - SPRZEDANE
Subaru Impreza STi MY04 EU-Spec - SPRZEDANE
Ford Fiest 98r. - SPRZEDANE
Audi A3 Sportback 1.8 TFSI oraz VW Golf 6 1.8 TSI
Awatar użytkownika
-=kLaRi=-
Support Team
Support Team
Posty: 3290
Rejestracja: 23 lip 2004, o 10:49
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: -=kLaRi=- »

Mi bylo szkoda kasy bo wiedzialem ze i tak beda kubly dlatego sie staralem :)
Kiedyś CORSCHE :) Corsa B 1994 c20xe... :)
Teraz Audi A3 Sportback S-Line 2012 2.0TDI CR 170->210KM , Pakiet zderzaków S3, 19" + gwint i czerwone pasy :D
https://www.facebook.com/KolorowePasy/
kozzi
Weteran
Posty: 1879
Rejestracja: 16 gru 2002, o 00:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kozzi »

-=kLaRi=- pisze:Mi bylo szkoda kasy bo wiedzialem ze i tak beda kubly dlatego sie staralem :)
no widzisz Klari, a ja się nie starałem bo chciałem nową tapicereczke sobie strzelić w corsie :-P
Opel Corsa B 95r. - SPRZEDANE
Subaru Impreza STi MY04 EU-Spec - SPRZEDANE
Ford Fiest 98r. - SPRZEDANE
Audi A3 Sportback 1.8 TFSI oraz VW Golf 6 1.8 TSI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”