Nie odpala, gasnie, dziwnie sie zachowuje

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych i diesla montowanych w Corsie A.
ODPOWIEDZ
mareku
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 9 lut 2007, o 19:45
Lokalizacja: p-ń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Nie odpala, gasnie, dziwnie sie zachowuje

Post autor: mareku »

Witam

Przyznam ze jestem tu nowy, ale od paru dobrych dni przegladalem podobne watki, do tego ktory chce napisac. Jednak, nigdzie nie widzialem podobnej przypadlosci, jak w mojej Corsie.

Do rzeczy:
Corsa 1,2 92r. c12nz

Zaczelo sie od tego, ze czasem nie chciala odpalic (jak zimny silnik). Przyznam, ze wtedy raczej w baku malo benzyny bylo, wiec pomyslalem ze moze pompa nie daje rady. Teraz juz zawsze mam conajmniej 1/4 baku, ale klopoty nie znikly.

Swiece oraz kable wymienione miesiac temu, jednak nadal problemy przy zapalaniu. Tak dopiero za 3-4 razem, albo dopiero na pych. Kiedys to bylo jakies 2-3 w ciagu miesiace, teraz to nawet pare razy w ciagu jednego dnia. Dodam, ze dziennie raczej krotkie odleglosci przebywam (10-30km)

Malo tego, zdarzylo mi sie ze w czasie jazdy (ok 60kmh, 4bieg)auto zgaslo. Zapalila sie kontrolka i zdech, za pierwszym razem zaczelo porzAdnie szarpac i nawet sila pedu nie odpalil (ogolnie potem wyjechalem aku, jak probowalem normalnie odpalic), za drugim razem redukcja na 3 i zapalil.

Gasnie w korkach czasem jak duzej sie stoi i nie ruszam pedalu gazu lub tez zaraz po tym jak odpuszcze gaz i wciskac sprzeglo (jazda na "jedynce" w korku).

Z 3 miechy temu, wymieniany rozrzad. Mechanik powymienial takze filtry i olej. Jednak nie ruszal filtru, ani pompy paliwa, bo "ponoc bylo niedawno robione" (auto mam pol roku).
Po tym wszystiim wrocilem do niego, ten wyslal mnie do elektryka, a elektryk nie stwierdzil zadnych zapisanych kodow bledow.

Reasumujac: coraz czesciej nie chce zapalic, czasem gasnie przy duzej predkosci, czasem gasnie gdy stoje w korku lub jest odczuwalna nierowna praca silnika, czasem szarpie.


Teraz pytanie:ktos moze spotkal sie z podobnym problemem?? Isc dalej za ciosem i wymienic filtr/pompe paliwa? Co to moze byc za problem?

Ogolnie prosze o jakiekolwiek rady.


ps. przepraszam ze tak sie rozpisalem, ale nie chcialem niczego przeoczyc ;) z gory przepraszam, jesli jednak nie dosc dostatecznie zapoznalem sie z forum i cos podobbego istnieje.
Awatar użytkownika
D12
Weteran
Posty: 1835
Rejestracja: 15 mar 2005, o 21:52
Imię: Daniel
Model auta: Corsa B
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [CA] Nie odpala, gasnie, dziwnie sie zachowuje

Post autor: D12 »

mareku pisze:Zapalila sie kontrolka i zdech, za pierwszym razem zaczelo porzAdnie szarpac i nawet sila pedu nie odpalil
Witam, mamy rozumieć, że zapalił się check, zczytałeś błędy ?
mareku
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 9 lut 2007, o 19:45
Lokalizacja: p-ń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: mareku »

no wlasnie po tym zajsciu bylem u elektryka, ktory stwierdzil, ze komputer nie zapamietal zadnych bledow :/ powiedzial ze mam jezdzic dalej i jesli nadal bedzie sie zdarzalo to mam przyjechac to sprobuje jeszcze raz zczytac lub zresetowac kompa czy cus i moze wtedy cos bedzie
Awatar użytkownika
Mihó
Nowy
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2006, o 19:37
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Mihó »

1. Skąd jesteś ?
2. Podejrzewam czujnik halla
3. http://www.czarnikm.republika.pl/c14nz.htm - przeprowadź mu taką mini ścieżkę diagnostyczną
Opel. Technik die begeistert
Corsa C Z18XE, Vectra B X18XE, Trabant 1.1, PTS 3.8 V6, Trabant 601
mareku
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 9 lut 2007, o 19:45
Lokalizacja: p-ń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: mareku »

emes125 pisze:1. Skąd jesteś ?
2. Podejrzewam czujnik halla
3. http://www.czarnikm.republika.pl/c14nz.htm - przeprowadź mu taką mini ścieżkę diagnostyczną
z poznania,
dzieki za rade, w niedziele bede mial czas to posprawdzam i wtedy napisze cos wiecej ;)
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Post autor: Porszak »

wspomniany wyzej juz, czujnik polozenia walu
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
mareku
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 9 lut 2007, o 19:45
Lokalizacja: p-ń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: mareku »

witam

dopiero dzis zrobilem te testy

napiecia sie zgadzaja z tymi podanymi, a testu z migajacym LED niestety nie mialem jak przeprowadzic.

rozumiem, ze jak napiecia sie zgadzaja to wyklucza mozliwosc, ze ten czujnik zle dziala??
Corsa 1,2i '92r. c12nz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”