Jak zdjąc pokrętło nawiewu

Wszystkie informacje o elementach wnętrza Corsy B.
ODPOWIEDZ
Budzio
Swój
Posty: 831
Rejestracja: 26 paź 2002, o 16:20
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Jak zdjąc pokrętło nawiewu

Post autor: Budzio »

Byl taki okres ze notorycznie padaly mi zarowki pod zegarami az wkoncu wybralem sie do elektryka bo myslalem ze jakies spiny tam mam i to dlatego ale stwierdzil ze jest oki zalozylem nowe i od 6 miechow naszczescie nie padaja, ale nie moze byc za pieknie dzis padly mi wszystkie na nawiewach i przelacznikach wiec zgodnie z instrukcja z www bodajrze corsa.of.pl i wszystko spok doszedlem dop momentu aby odzdzielic ten czrny panet od tylnego i tu jepssss ni chu... udalo mi sie tylko wyjac pokreto od regulacji kierunku nawiewu dalej lipa:(:(
pomeczylem sie troche i nic wiec zlozylemn o kupy i nie wiem co dalewj z tym shitem poczac
..::CTM#117::..
UcHO
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: 25 paź 2002, o 20:04
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: UcHO »

Bawiłem się już tym kilka razy i zawsze wychodziło, napisz dokładnie czego nie mozesz zdjąć?? pokrętła od "mocy nadmuchu" tam gdzie jest ogrzewanie tylniej szyby?? A "biały" plastik od czarnego zdejmujesz dopiero jak odłączysz to wszystko od linek z tyłu, pokażą Ci się dwie śrubki i po kłopocie. Pozdrawiam i powodzenia
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pirat »

na środkowym panelu schodzą lewa i prawa gałka. Środkowa zostaje. Jak wyjmiesz w/w gałki, to zdejnmujesz zewętrzny plastik i wymieniasz 2 żarówki. A osobiście polcam diody led, bo mają długą żywotność, a żarówka albo się spali albo przydymi.

pozdrawiam
Budzio
Swój
Posty: 831
Rejestracja: 26 paź 2002, o 16:20
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Budzio »

UcHO pisze:Bawiłem się już tym kilka razy i zawsze wychodziło, napisz dokładnie czego nie mozesz zdjąć?? pokrętła od "mocy nadmuchu" tam gdzie jest ogrzewanie tylniej szyby?? A "biały" plastik od czarnego zdejmujesz dopiero jak odłączysz to wszystko od linek z tyłu, pokażą Ci się dwie śrubki i po kłopocie. Pozdrawiam i powodzenia


nie moge zdjac tej od regulacji sily i od temperatury powietrza wszystko inne zeszlo baja.

Co do rozszczepienia swiatla diody to polecam zrobienie z tekiego kleju wyciskanego pistoletem elektryczny takiego jak gdyby grobego sladu w miejcach co chcecie je podswietlic i zatopienia w nim diod wtedy swieci caly ten klej efekt lepszy niz matowienie diody sprawdzony sposob przez kumpla w kadeciorze :grin: :grin:
..::CTM#117::..
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pirat »

Gałka od regulacji siły dmuchawy (czyli ta z cyferkami) mi nie zeszła, ale to nie szkodzi bo i tak wyjmiesz wszystko razem z całą tą gałką.
A ta gałka od regulacji temperatury jest na takim plastiku z tyłu, który wystaje z białego plastiku. Musisz ścisnąć "tył od gałki" i popchnąć i powinna wyjść. A potem zdejmiesz czarny plastik.

Pomysł z klejem całkiem fajny :)
pozdrawiam
UcHO
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: 25 paź 2002, o 20:04
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: UcHO »

A wiec tak, jak chcesz zdjać tą gałkę, wyciągnij ją tak jak byś włączył ogrzewanie tylnej szyby, a następnie przypatrz się, po prawej stronie gałki będziesz miał dziurkę, włóż tam śrubokret i naciśnij a zacisk zwolni i będziesz mógł wyjąć gałkę. Powodzenia pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”