zatrzasniete drzwi pasażera

Wszystkie informacje o elementach nadwozia Corsy B.
ODPOWIEDZ
kogster
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:49
Imię: Krzysztof
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

zatrzasniete drzwi pasażera

Post autor: kogster »

witam, mam problem z drzwiami od pasażera w wersji trzy drzwiowej, mianowicie nie mogę przekręcić kluczyka w zamku. mam centralny, gdy przekręcam kluczyk u drzwi kierowcy rygiel podnosi się do połowy ale drzwi mogę otworzyć, lecz u pasażera nie podnosi się rygiel wcalę , gdy podnoszę go ręką odskakuje natychmiast na pozycje zamkniętą. gdy podniosę i jednocześnie ciągnę za klamkę nic to nie daje, a klamka od środka gdy ja odciągnę nie odskakuje z powrotem. Proszę o pomoc i sugestie, jak mogę otworzyć te drzwi. dodam ze wcześniej nie można było otworzyć drzwi kluczem od strony pasażera (auto mam trzy m-ce) a wczoraj mi się to udało otworzyły się i zamknęły ale potem już jak otwierałem od kierowcy to zaczeło się dziać to wszystko co opisałem wyżej. z góry dzięki za podpowiedzi i sugestie.
Awatar użytkownika
Volter
Nowy
Posty: 225
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 12:57
Imię: Tomek
Lokalizacja: Czeladź
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zatrzasniete drzwi pasażera

Post autor: Volter »

Trzeba rozkręcić i zobaczyć od środka czy jest wszystko w porządku np. cięgno czy nie spadło, albo nie jest zbyt luźne...
Obrazek
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: zatrzasniete drzwi pasażera

Post autor: wolga85 »

Chyba ci centralny szaleje. Z opisu wynika że masz zepsuty styk od centralnego (cały czas podaje sygnał zamknij). Spróbuj doraźnie wyjąc bezpiecznik od centralnego zamka. I trzeba będzie rozebrać zamek tylko nie pamiętam czy tam jest styk oddzielnie czy razem z siłownikiem .
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
kogster
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:49
Imię: Krzysztof
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zatrzasniete drzwi pasażera

Post autor: kogster »

dzieki za szybka odpowiedz. tylko jak sie zabrac do rozbierania zamka, mozna jakos "awaryjnie" otworzyc te zablokowane drzwi? boczków nie da rady sciagnąc przy zamknietych drzwiach chyba? a zamek niewiem jak rozebrac prosze o jakies podpowiedzi.
Awatar użytkownika
przyciaga
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 1083
Rejestracja: 28 maja 2008, o 08:20
Imię: Ania
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: zatrzasniete drzwi pasażera

Post autor: przyciaga »

A ja proponuję skoro sie na tym nie znasz podjechać do speca od zamków. Na pewno będziesz musiał rozebrac boczki i dostać się do centarlnego zamka. Mam dość często do czynienia z zatrzasnietymi drzwiami i naprawą zamków. Ceny kształtują się od 60 do 100 zł, a korzystajac z usług fachowca będziesz miał szybko i pewnie rozwiazaną sprawę.
Każdego dnia rośnie liczba osób, które mogą mnie pocałować w d...

Pamiętaj, wymień świece.
kogster
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:49
Imię: Krzysztof
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zatrzasniete drzwi pasażera

Post autor: kogster »

tylko ze jestem w hiszpani a tu ceny w warsztatach sa astronomiczne, ale jak nic nie wymysle to bede musial tak zrobic :(

-- 6 lip 2011, o 14:24 --

udalo mi sie zdjac boczek drzwi, .... i co teraz? wszystko wyglada w porzadku, tylko rygiel odskauje natychmiast w dół i kluczyka nie da sie przękręcic. ... pewnie bedzie trzeba rozkrecic klamke z zamkiem?
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: zatrzasniete drzwi pasażera

Post autor: wolga85 »

A wyjąłeś bezpiecznik od centralnego? Zresztą to słychać czy zaraz zamyka centralny czy problem jest w mechanice. Jeśli w mechanice wyjęcie bezpiecznika nic nie pomoże ale jak świruje centralny z powodów opisanych wyżej to masz auto bez centralnego ale się otwiera i zamyka (co prawda musisz gonić ale jakieś wyjście awaryjne to jest).
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
kogster
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:49
Imię: Krzysztof
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zatrzasniete drzwi pasażera

Post autor: kogster »

mechanicy wszyscy w okolicy moga dopiero w przyszlym tygodniu sie zajac autem, tym czasem zauwazylem ze klapa wlewu tez zablokowana :(
Awatar użytkownika
koza149
Nowy
Posty: 420
Rejestracja: 4 maja 2010, o 19:20
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Szczerców/Bełchatów
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: zatrzasniete drzwi pasażera

Post autor: koza149 »

sprawdz bezpiecznik od centralnego.. bo jest to ewidentna wina centralnego skoro klapka nawet zablokowana
kogster
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:49
Imię: Krzysztof
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zatrzasniete drzwi pasażera

Post autor: kogster »

sprawdzałem bezpiecznik wporzadku . to chyba wina mikrowłacznika, ale nie mam narzedzi zeby samemu to zrobic w poniedziałek corsa idzie do elektromechanika,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie”