Taśma poduszki kierowcy

Wszystkie informacje o elementach wnętrza Corsy B.
ODPOWIEDZ
Budzio
Swój
Posty: 831
Rejestracja: 26 paź 2002, o 16:20
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Taśma poduszki kierowcy

Post autor: Budzio »

Ledwo co zdarzylem wymienic przekladnie(juz wszystko jest oki) wracalem od mechaniora do domu i skrecajac uslyszalem lekki trzask w kierownicy, nastepnie zapalila sie kontrolka od poduchy i przetal klakson dzialac. pomyslalem ze cos sie odlaczylo wiec zdiolem kierownice ale wszystko na pierwszy rzut oka bylo oki. Dopiero kumpel mnie uswiadowmil ze pod kierownica w obudowie jest taka tasma co sie zwija i rozwija przy kreceniu kolkiem. to byl traf w dziesiatke rozebralem obudowe- tasma peknieta wysunela sie z wtyczki i lipa bo ta wtyczika to lana a nie rozbieralna wiec nie wiem jak to naprawic i czy wogole sie da??

i teraz pytanko do was mial juz ktos z was ten problem??a drugie pytanie czy macie moze dojscie do takeij tasmy bo ja zdarzylem dzis tylko w dwa miejsca podjechac i nie bylo
..::CTM#117::..
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

ja mam tasme, ale razem z kierownica... moge ci sprzedac caly plastikowy pierscien (zielony) z ta tasma zabudowana w srodku - rozkompletowac nie chce, bo potem nic z tym nie zrobie.

ew. pozostaje podjechac do aso, bo takie rzeczy maja TYLKO tam. i nastepnym razem jak ktos ci cos bedzie robil z kierownica niech lepiej poczyta tisa.. tam jest dokladna instrukcja jak zdejmowac/zakladac kierownice, zeby nie zerwac potem tasmy..

pozostaje sie cieszyc, ze od zerwania kabla nie wybuchla poduszka... :0
Obrazek
Budzio
Swój
Posty: 831
Rejestracja: 26 paź 2002, o 16:20
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Budzio »

z kierownica nikt mi nic nie robil a tasma sie zerwala w czasie :( :( chyba nie mowiles powiarznia z tym bum poduchy :0 ?czy w kazdej korsie sa takie same te plastikowe pierscienie?? napisz mi na PW ile bys chcial za caly ten pierscien.
..::CTM#117::..
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

Budzio pisze:chyba nie mowiles powiarznia z tym bum poduchy :0 ?
mowilem jak najbardziej powaznie - rozlaczenie poduszki przy uzbrojonej (pod napieciem) instalacji moze zakonczyc sie wybuchem...
Obrazek
Awatar użytkownika
AdamXXL
Post Mistrz
Posty: 2554
Rejestracja: 24 kwie 2001, o 02:00
Lokalizacja: Bolesławiec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: AdamXXL »

wypada tylko potwierdzić wypowiedź markosa, przy pracy z poduchą trzeba rozłączyć wcześniej akumulator i chwilę odczekać, aż rozładuje się kondensator. a w sumie dziwne, że tak samo się zrobiło...
Obrazek.. Wybierz sobie cel, a potem idź... idź pod prąd
Budzio
Swój
Posty: 831
Rejestracja: 26 paź 2002, o 16:20
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Budzio »

absoolutnie samo!! no nie liczaac tego ze to ja krecilem kolkiem(moze za silny jestem :grin: ) terazpytanko czy markosowa tasma(caly ten pierscien) bedzie pasowal do mnie bo podobno jest kilka wersji tego badziewia???
..::CTM#117::..
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

trzeba tylko sprawdzic numer czesci, jesli bedzie to samo to w ciemno montujesz moj pierscien. jesli co innego - to fakt, moze nie pasowac.
Obrazek
Awatar użytkownika
AdamXXL
Post Mistrz
Posty: 2554
Rejestracja: 24 kwie 2001, o 02:00
Lokalizacja: Bolesławiec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: AdamXXL »

Budzio pisze:absoolutnie samo!! no nie liczaac tego ze to ja krecilem kolkiem(moze za silny jestem :grin: ) terazpytanko czy markosowa tasma(caly ten pierscien) bedzie pasowal do mnie bo podobno jest kilka wersji tego badziewia???
pewnie będzie pasował , ale dodatkowo wizyta może a aso aby zlikwidowali błąd bo nawet jak poprawnie podepniesz sterownik ma już w panięci że poducha padła i tak będzie zapalać lampkę
Obrazek.. Wybierz sobie cel, a potem idź... idź pod prąd
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pirat »

Budzio, a czy Ty jestes pierwszym wlascicielem tej Corsy? Bo moze ona jest po dzwonie jakims a poduchy juz dawno nie ma i dlatego nie wybuchla? Bo kontrolka sie po wybuchu chyba tez zapala (tego nie jestem pewien)?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

kontrolka zapala sie przy jakiejkolwiek niezgodnosci ze stanem wzorcowym, czyli: odlaczenie kabelka, wybuch podusi, brak modulu itd. kazdy drobiazg powoduje zapalenie sie kontrolki.

ja np. jezdze z czerwonym swiatelkiem bez przerwy :grin:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”